Stalo sa niečo nepredstaviteľné! V malebnom Saint Tropez totiž pristáli mimozemšťania! Nanešťastie ich však okrem neurotického žandára Ludovica Cruchota (Louis de Funès) nik nevidel, a tak nečudo, že jeho ešte o čosi popletenejšiemu a vystresovanejšiemu vodopádu slov, sprevádzanému celou plejádou pološialených grimás, spôsobených jeho maximálnym rozrušením, nikto veľmi neverí. Vlastne... Neveria mu vôbec, myslia si, že sa zrejme nadobro zbláznil! Ešteže sa tým Cruchot nenechá zdeptať a pátra v tejto záležitosti na vlastnú päsť – len vďaka tomu sa mu totiž podarí odhaliť, že mimozemšťanov, ktorí na seba bez problémov dokážu vziať podobu kohokoľvek si zaumienia, dokáže od skutočných ľudí rozoznať vcelku spoľahlivo – na rozdiel od ľudí totiž necítia bolesť, pretože sú z plechu! A ešte čosi: ako všetko plechové, aj ich môže dokonale zneškodniť obyčajná voda – pretože začnú hrdzavieť a za relatívne krátky čas sú dokonale neschopní pohybu! (TV Markíza)

Stoupik

Celou sérii s četníky mám rád, ale tenhle díl je pro mě top! Jednak díky kombinaci tématiky UFO s tradičním funésovským humorem, a také je tu několik legendárních scének (jeptiška, šroubovák a plukovník...). Jen škoda chybějící Claude Gensac, ale i tak tady nemůžu jinak, než dát plný počet. :) ()

GrooteLulu

Do party zamířili Beaupied a Taupin a ze staré gardy zůstali jen Tricarde a Berlicot ... v dětství rozhodně nejlepší díl z celé série a OST od Lefevreho je fakt extra a skladby jako Amplitude Siderále a Rencontre du 4éme type jsou nej.. scéna se zmizelou hospodou je mnou oblíbená parodovaná scénka.. už bez Nicole ()

ENDGAMEBOY

Tohle je můj oblíbený film o četníkovi. Humor byl na 1000% skvělý. Doporučuji na to se podívat i když to je trošku starý film. Za mě 9,85/10. ()

zeyer

Ze všech četníků ten pro mne nejoblíbenější, líbil se mi víc než ze Saint Tropez, který na mne působil jak pamětnický film z prehistorie, a taky víc než Četník a četnice, kde scénáři docházel dech, i když člověka mrzelo, že kruh se uzavírá a prostě chtěl vidět to pokračování. Tehdy jsme soutěžili v "O zemi, kde zítra již znamená včera", člověk se učil různé sputniky a Gagariny, vesmír lákal ... V 80. letech byli mimozemšťani "in", tady v kombinaci s humorem, dobrodružnou zápletkou a Louis de Funès ve vrcholné kondici. Jeho výraz, když vidí kosmickou loď nebo mimozemšťana ve své podobě, je prostě nesmrtelný (a vůbec nevadí, že podobný dvojnický motiv byl ve Fantomasovi). Skvělý film pro všechny věkové skupiny. ()