Predstava, že musia voľky-nevoľky odísť do núteného (ne)zaslúženého dôchodku, svojráznemu Ludovicovi Curchotovi (Louis de Funès) a jeho mužom vôbec nevonia... Oni a výslužba? To skrátka nejako nejde dokopy! Preto asi veľmi neprekvapí, keď sa už po veľmi krátkom čase na smrť unudený Cruchot, ktorý si dlhú chvíľu kráti akurát tak trápením dosť otravného a slizkého sluhu svojej šarmantnej manželky Joséphy (Claude Gensac), rozhodne spolu so svojím neopakovateľným tímom vytiahnuť prachom zapadnuté uniformy a znovu sa pustiť do akcie – samozrejme tajne! Vlastne... To všetko vzíde nielen z nudy a nostalgie, ale viac-menej z nutnosti, pretože Fougasse (Jean Lefebvre), jeden z Cruchotových mužov, stratí za zvláštnych okolností pamäť – a jeho súpútníci sa rozhodnú mu všetky nezabudnuteľné zážitky v malebnom Saint Tropez – dopravnými kontrolami počnúc a atypickým prenasledovaním miestnych naháčov končiac! Nuž a to, že svojich výrazne mladších a akčnejších nástupcov tým totálne zosmiešnia je len príjemný bonus! (TV Markíza)

eraserhead666

Ještě na milionářském sídle to mělo vtip a humor, ale jakmile se četníci znovu sešli, to už byla jen marná snaha zrecyklovat někdejší humornost několika dílů série. ()

MM11

Další omyl z četnické série, který natočil (jak jinak) Jean Girault. Jedná se o zřejmě nejhorší díl, protože pramálo funguje, navíc se sem postupně začínají vkrádat i trapné scény, ty si teda první díl nezasloužil. Oblíbenost této série byla i přes nepříliš vydařené pokračování nadále vysoká, a tak tvůrci přicházely se stále novými díly. Problém je, že nepřicházeli se stále novými nápady a je jasné, že všechno se jednou okouká. ()

SOLOM.

Tak pravdou je, že jde skutečně asi o nejslabší díl, ale i tentokrát nám četníci nabídnou několik velice povedených scén a hlášek. Ani se nedivím, že Cruchota, nebavil takový život, když si nemohl dát ani jednu pokutečku a adrenalin mu zvedla snad jen hrst soli v prd…Každopádně část s nudisty a následný hippies mejdlo nemá prostě chybu. Takže i navzdory místní neoblíbenosti, já se bavil a proto dám v klidu průměrné hodnocení. 50%. ()

ARI50

Celá jeho banda je k popukání sama o sobě a každý příběh nese super Francouzkou zábavu což je hodně velký úspěch. ()

duklak2

Mezi komentáři čtu názor některých a nestačím se divit. Cituji: "tohle je vrchol ubohosti". Ale ne, není to špatný díl. Legendární scénka - nezapomenutelné žádání kněze o peníze na novou střechu kostela. ()

Lacike

Tento diel ma nikdy nebavil a po rokoch je to ešte horšie ako som si pamätal. Na začiatku pošlú žandárov do výslužby a oni nevedia od nudy čo robiť. A s nimi sa celý čas nudí aj divák. Jednotlivé epizódky sú buď totálne trápne, alebo v nich neinvenčne zas a znova vykrádajú predošlé diely. A že to má dejové ospravedlnenie v podobe toho, aby vrátili jednému z nich pamäť na tom nič nemení. Výsledkom je totálna nuda a diel s ktorým nemá cenu strácať čas. 2/10. ()

argenson

Pro mě nejhorší Četník. Překombinovaný děj založený na ztrátě paměti jednoho z nich, divácky laciné odkazy k předchozím dílům. Zjevná inspirace moderními trendy pak vyústila v pro mě naprosto trapné scény v drogovém doupěti, stejně tak málo uvěřitelná je pozdější dějová linka s příšernými dětmi. Ano, vtipný je začátek se zoufale se nudícím Cruchotem, své kouzlo má i závěrečná destrukce atomové bomby za pomoci kleštiček na šneky. Jinak ale tenhle film nemusím. Bod navíc ale za hudbu. Hudba ve francouzských filmech je obecně velkým plusem. ()