Lakomec

• Česko Lakomec (viac)

Starý skrblík Harpagon žije velmi střídmým životem, přestože se mu podařilo nahromadit značné bohatství. Aby ho nikdo neokradl, většinu svých zlatých mincí uschová do pevné truhly, kterou v noci zakope na zahradě. Jenže po čase začne mít Harpagon pocit, že by mohl být ještě bohatší. Rozhodne se proto, že svou dceru provdá za majetného nápadníka, který navíc nevyžaduje od nevěsty žádné věno. Sám se chce ve stejný den, aby co nejvíce ušetřil, oženit s bohatou dědičkou. Avšak jeho dokonalý plán má několik háčků. Dcera je až po uši zamilovaná do úplně jiného mladíka a dědička, kterou si chce vzít, se zamiluje do jeho vlastního syna... (oficiálny text distribútora)

andy60

I já budu trochu za lakomce v přidělování hvězdiček. Funes natočil mnoho lepších komedií - takže jedna je tak akorát. ()

elizabetth

Louise mám nesmírně ráda, je to skvělý herec. Ačkoli bych si tento film patrně nevybrala ke shlédnutí, knižní podoba mě nikterak nezaujala a tak jsem se rozhodla dát šanci alespoň filmu. Jsem ráda, že jsem tak učinila, díky Louisovi to stálo za to. Nepochybně se mnohým líbí Moliérova kniha, i předobraz v Komedii o hrnci, mně to však nic nedalo. Zde jsem se mohla zasmát a říct si, že alespoň herci jsou skvělí, když už celá myšlenka je taková... podivná, úsměvná. ()

killberrybil

Jak nesnáším českej dabing, tak jsem si říkal, že Funes byl vždy skvěle dabovanej Filipovským, a tak jsem se i těšil. Jaký byl pro mě šok, když jsem slyšel úplně jiný hlas než Filipovského. K tomu se přidala počáteční nuda a měl jsem co dělat, abych vůbec dokoukal. Ale jako film k maturitě se to velmi hodilo, neboť se tato adaptace držela přesně podle knihy a občas byl i vtipný. ()

Sadova302b50

Zajímavé zpracování, které (bohužel) stojí a padá s de Funesem, který se tu v rámci (Molierových) možností docela vyřádil, a také na několika invenčních nápadech, na které tu mnozí uživatelé též odkazují. Zbytek se mi ale příliš nezamlouval, resp. nic dalšího vzláštního nepřinášel, nakonec se ale přikláním k vyššímu hodnocení. 78% ()

P3rcy

Doporučuji budoucím maturantům, film je velice věrný předloze a nejznámější scény si snadno zapamatujete díky vykuleným očím Louis de Funèse. ()

SNCIS

Nejvíce u českého dabingu zamrzí absence klasického a ikonického hlasu legendárního pana Filipovského, kterého zde nahradil Jiří Krampol. - 60%. ()

ferika

Keby sa Francuzi nedrzali tak otrocky originalnej predlohy a skratili to na klasickych 90 minut, bolo by to perfektne. Cesky dabing mi nesekol, nemalo to "grady" Filipovskeho ani na 50% - pre mna vyslovene rusive. Nemci chapali negativa tohto filmu tak, ako recenzenti CSFD.CZ a skratili nemecku verziu az prilis drasticky na 76 minut! Navyse nemecky dabing je ovela "filipovskejsi" , nez ten Krampolov,, preto by som tej nemeckej verzii dal minimalne 4 *. ()