Starý mládenec Gabriel (P. Noiret) si žije spokojeným životem, který si okoření jednou do roka zahraniční dovolenou. Tentokrát se vypraví se svým ojetým cadillacem do Španělska, ale auto má poruchu a pan Gabriel je z těchto důvodů přinucen ještě ve Francii přespat v malém hotýlku. Při večeři mu připadají jak hosté, tak i personál poněkud divně, takže ho ani nepřekvapí, že dostal místo u stolu vedle stárnoucí ženy, která se o mužích vyjadřuje velice nelichotivě. Představí se mu jako slečna Muriel (A. Girardot). Oba osamělí lidé se druhý den setkají na pláži a to Gabriel ještě netuší, že přichází zásadní změna jeho života. (MVanis)

Locksley odpad!

Po přečtení Noiretových pamětí jsem si odškrtal filmy, které bych chtěl vidět, a o kterých píše nadšeně. Bohužel hned první je hrozná ptákovina. Panoptikum divných lidí (recečpní, servírky, kněz a jeho manželka, pokojský , který chtěli šukat nebo ne?! , majitel hotelu), sled absurdních scének, který bych mohl klidně točit já na mobil. Co to mělo bejt? Někteří tu píšou, že si mohli potrhat bránici. Od čeho? Akorát mě nejvíc zaujalo, že tam Girardotová je už dvacet dní a ještě ji zbejvá pět dní dovolené. V roce 1972. ()

pollyx

Tie ospalé a podľa mnohých možno nudné zábery trápneho ticha a neohrabané dialógy sa mne naopak zdali veľmi vtipné. Trochu mi to pripomínalo prvé filmy Miloša Formana, hlavne scény v hotelovej reštaurácii. ()

Kunderion

Girardotka v atypický roli, Noiret ještě ne bručoun, ale už medvídek... a celej film nesenej v rytmu dřívějších i pozdějších "nezávislých" filmových postupů... zkrátka lahůdka. ()

allegria

Nádherná atmosféra, klid, pohoda... Obdivuji skvělé vykreslení postav - s vkusem, úsporně, nenásilně a neukecaně. Pro mě velmi příjemná podívaná, vzbuzující chuť odjet k moři, nebo kamkoli na dovolenou. ()

Kontryhelka

Prima prázdninový film. Příběh sice o ničem, ale jinak moře a staří dobří herci tvoří celek, na který se dá koukat. Z filmu je cítit pohoda. Trochu na mně působí rušivě ten pastor a jeho žena, podle mně tam klidně být ani nemuseli, ale jinak se to dá. Je to pořád dokola - pláž,převlékání do plavek, jídelna, nesmělá konverzace a další den znovu a znovu, ale ničemu to nevadí. Mám ráda staré francouzské filmy, člověk může porovnat kolorit a atmosféru roku 1972 ve Francii a u nás.Miluji šplouchání moře. ()

tulakfelix

Velmi nenáročný žánr. Příběh, v němž se nic nestane. Poněkud mi nesedělo, že hotýlek je plný pošahanců a úchylů a staré panny Gabriel a Muriel vypadají jako nejnormálnější ze všech. ()

juluch

dovolenkova atmosfera filmu, panoptikum zabavnych a predsa velmi ludskych figuriek a do toho dvaja hlavni protagonisti - lahodka. ()