Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (viac)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Réžia:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (viac)

Predloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (viac)

Recenzie používateľa massdonfel k tomuto seriálu (2)

Sword Art Online (2012)

Po dlouhé době jsem se odhodlal podívat na tohle „oslavované" anime. Anime se odehrává ve světě VRMMORPG – Virtuál Reality Massively multiplayer online role-playing game. Přes speciální zařízení se připojíte do imaginárního světa,kde ovládáte svou postavu tak jak reálně tělo. U anime bývají často problémové první episody, ale zde to bylo opravdu dobré už od začátku. Prvních 7 dílů bylo skvělých, v tuto chvíli jsem si říkal. Možná jsem našel 3. anime kterému dam 10/10, bylo to plná akce, skvělých nápadů, zajímavých postav, plné emocí a můžu říci geniálního příběhu boje o přežití. Bohužel jsem se mýlil od té doby se podstata anime dost změnila a začínal se z toho stávat romantický příběh a to ještě dost nepovedený. Nejhorší, ale je to, že vedlejší postavy naprosto ztratí význam.Po ukončení první části jsem byl ještě spokojen a byla to taková 7/10. Jenže to bohužel nebyl konec. Přidal se nový děj o záchranu své vyvolené. To by ani nebylo špatné, ale to provedení? Proboha! Hlavní Záporák byl tady hrozný, asi to tak bylo schválně, aby se člověk o Asuru bál, bohužel to nedávalo žádný mysl, + To co se tam dělo ohledně sestry hlavního hrdiny mě úplně dožralo. Tato druhá zápletka byla o ničem. Na posledních asi 5 dílů jsem se dodíval jen z principu. Nakonec 50% a to jen díky skvělé hudbě a animaci.. ()

Season 2 (2014) (S02)

Tak máme konečně konec.. Musím jednoznačně říci, že kdybych se na tohle nedíval tím stylem,že jeden díl za týden a někdy jsem to "doháněl"pozdeji. Tak bych se na to v kuse dívat nedokázal. Začátek "gun gale online" byl fajn... jo sice Lightsaber.. holčičí skin , apod.. Ale byla to dobrá podívaná.Bohužel, v tom turnaji se to místo rychlého spádu který sao míval nezkutečně táhlo. Po velmi trapném vyřešení problému v gun gale online jsme se vrátili do světa vil.. Ark o Excalibru byl výborný.. tohle bylo to rychlé dobré SAO. Bohužel toto trvalo jen pár dílů. Poté to bylo nezkutečně debilní "Sleeping Knights" achjo proč.. Navíc poslední dva díly. To mělo byt co? Pokus o emoce? škoda slov.. 3/5 ale hodně hodně s odřenýma ušima. SAO žije jen díky animaci a zpracování, příběh a postavy = hrůza. ()