Sword Art Online - Season 2

(séria)
Japonsko, 2014, 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kamera:

Mucumi Usuda

Mijuki Sawaširo, Jošicugu Macuoka, Aoi Júki, Hiroši Kamija, Ajana Taketacu, Haruka Tomacu, Hiroaki Hirata, Ikuto Kanemasa, Ajahi Takagaki, Rina Hidaka (viac)

Po událostech z první série SAO přišel velký bum her. V čele stojí hra z názvem Gun Gale Online - sci-fi hra z postapokalyptického světa. V této hře se objeví velmi nečekaný problém, když nejlepší hráči umírají a nikdo neví proč ani jak. Proto je Kirito najat agenturou, která hlídá tyto hry po incidentu v SAO a ALO, aby celou záhadu vyřešil. Ve hře potkává hráčku Shino, která se k němu přidá, a spolu se snaží zjistit, kdo a proč vraždí hráče skrze hru. (Harroc)

Mafian

Dámy a pánové, tak máme druhou sérii za sebou a v té jsme svědky dalšího očekávaného kvalitativního propadu, s minimem světlých momentů. Potěší odkazy na první sérii, stejně jako slušné napětí na začátku BoB, které v menší míře dávkují naléhavost původního Sword Art Online. Jenže co nastane pak, když se postavy začnou stále více odhalovat, je naprostý průser. Sympatie opadávají, napětí kolem tajemného Sterbena (mimochodem, dost průhledný nick) mizí rychlostí šusu. Sinon je zpočátku možná zajímavější postava, než byla dvojice Kazuto a Asuna, ale jakmile začne zapadávat do Kazutova harému, je zle. Téměř každý díl se hraje na city. Vždyť ani SnK se nikdy nepokoušelo takhle citově vydírat diváka, nutit ho k pláči, ať už ze smutku či dojetí. Ano, možná to zafunguje na konci, ve chvílích, kdy umírá "nejlepší šermířka", ale i takovéhle scény jsou, bohužel, nezajímavé a vyloženě kýčovité. A najednou všechno končí, znuzený divák se probouzí, zjišťuje, že vlastně nic neviděl (a kromě pěkných openingů ani neslyšel) a možná začíná litovat ztraceného času. Prosím, další sérii ne... ()

Darksophie

Druhá sezóna SAO trpí úplně stejným problémem jako ta první. Na začátku skvěle nastoupí, první polovina je napínavá a vtahující a pak místo toho, aby po vyřešení hlavní zápletky skončila, tak pokračuje ještě půl série, kdy se neděje nic zásadního a je to prostě nuda k ukousání. Zde by bohužel opravdu platilo, že méně dílů je někdy opravdu více než zbytečně natahovaná série. ()

Gucak

Úctyhodné pokračování Sword Art Online. Děj je zde rozdělený na dvě půlky. První půlka je staré dobrý SAO. Akorát v modernějším gardu. Děj se přenese do hry Gun Gale Online. Jak název vypovídá meče nahradí střelné zbraně. V tomto světe řádí Death Gun, který když někoho zabije umře i v reálném světě. Na scénu přichází Kirito , aby všechny znovu zachránil. Objeví se zde i nová postava a troufám si říct, že jedna z nejlepších postav z celého SAO. Tato půlka obsahuje neskutečně boží opening. Je to půl roku co jsem SAO dokoukal a pořád ho musím poslouchat. I ending se ale samozřejmě povedl. Co jiného čekat od Eir Aoi a Luny Haruny. První půlka je skvělá. Jen mě mrzí že otázka Death guna se vyřeší strašně rychle. Poté logicky přichází druhá půlka. Ta má spíše emoční ráz. Tu moc popisovat nebudu, abyste se do toho dostali sami. Řeknu jen jedno. Nemálo jsem si na konci pobrečel. I v této půlce je kvalitně odvedená práce s hudbou. Super OP. V druhé půlce se vystřídají 2 endingy. Oba od Lisi. A oba samozřejmě skvělé. Přece jen, ale druhý ending ho o něco více převyšuje. Při poslechu se mi zase derou slzy do očí. Lisa je hold jistota. Druhou řadu prostě doporučuji. Kvalitně odvedená práce. Teď jen počkat na třetí řadu. Oblíbené postavy : Shinon, Kirito, Asuna ()

massdonfel

Tak máme konečně konec.. Musím jednoznačně říci, že kdybych se na tohle nedíval tím stylem,že jeden díl za týden a někdy jsem to "doháněl"pozdeji. Tak bych se na to v kuse dívat nedokázal. Začátek "gun gale online" byl fajn... jo sice Lightsaber.. holčičí skin , apod.. Ale byla to dobrá podívaná.Bohužel, v tom turnaji se to místo rychlého spádu který sao míval nezkutečně táhlo. Po velmi trapném vyřešení problému v gun gale online jsme se vrátili do světa vil.. Ark o Excalibru byl výborný.. tohle bylo to rychlé dobré SAO. Bohužel toto trvalo jen pár dílů. Poté to bylo nezkutečně debilní "Sleeping Knights" achjo proč.. Navíc poslední dva díly. To mělo byt co? Pokus o emoce? škoda slov.. 3/5 ale hodně hodně s odřenýma ušima. SAO žije jen díky animaci a zpracování, příběh a postavy = hrůza. ()

char_t

O stupeň horší než první sezóna, ale jinak dost podobná struktura: Až na dost pomalý rozjezd celkem ucházející a osobitá první polovina, kde je zase zpátky atmosféra boje o život, jako v perfektní první polovině první sezóny. Stejně jako tam ale příběh končí už v půlce řady, a druhá půlka je opět jiná story, opět v nezajímavém světě, opět zbytečná citová vydíračka. Ne že by to bylo z podstaty špatné, ale s původní atmosférou SAO to má pramálo společného. Za první půlku 70% (být rychlejší rozjezd, bylo by to 80), za druhou půlku 50%. ()

Lettanea

Po 14 dieloch (ukončenie jednej dekády) No poďme si to zhrnúť : Začiatok celkom dobrý, pár zaujímavých vecí, potom turnaj, šesť TOTÁLNE zúfalých častí a potom trochu lepší koniec. Zas a znovu naše obľúbené plačky a búchanie sa do hrude... Vážne mi je zle, takýto kentus som už dlho nevidel a to bolo prvé SaO celkom dobré. Kirita už poznáme, vieme že vždy dostane világoš, poplače si ale potom nejakým zázrakom vyhrá. Ale jediná fajn postava(hlavne rozumovo) z celého SaO - Asuna je odsunutá na bok? A namiesto nej príde Sinon, ktorá má zase "veľmi dôležité a neriešiteľné psychické problémy"? Velebnosti, du blejt. 1* ()

Kingi

Už od začátku byla druhá série zklamání, ale už dlouho jsem nedokončoval anime jen z donucení. Posledních pár epizod jsem už vykřikoval ať už to proboha skončí. Z počátku slabý průměr, a pak už jen z kopce dolů až k nesnesitelnému konci. Upřímně teď dumám, proč vlastně dávám 2 ** a ne méně. ()

DaweForeman

Něco mezi třema a čtyřma hvězdama. Zase jako první série příběh i ve druhé by se dal rozdělit na dvě části: na 1. ze světa Gun Gale Online a trochu krimi zaměření a na 2. kdy se řeší VRMMO obecně vs. realita. První půlka mohla být pro mnohé zklamáním, ale musím uznat, že vzhledem k tomu jak nastavili příčku vysoko v první sérii a pak se snažit udělat nějaký další zajímavý příběh, aby se neopakovali, bylo téměř nemožné. Sice je příběh slabší, ale pořád je to shlédnutelné a sem tam se objeví napětí. Co se týče druhé části, tak tady bych asi dal největší plus, kdy se řeší různé praktické věci a příběh hodně působí už na city člověka (nemluvě o posledním dílu). Hezký způsobem je to vysvětleno ona "hranice" mezi virtuálním a reálným světem, kdy samozřejmě ten virtuální není takovým zlem, jak ho ostatní vidí. Vzhledem k původci Medicuboidu (nevím jestli to píšu správně) by mě zajímalo, zda bude i třetí série, kde se snad vyřeší i záhada s tím spojená z první série. Hudbu i animaci si stále udržuje dobrou, i když už hudba už není tak výpravná jako v první sérii. ()

Fowl

Do poloviny dobrý stejně tak jako první serie. Pak se děj mění a vrací se do světa z prvního dílu, napětí kolem Deathguna je pryč a všechno se odehrává snad jen tak pro to, aby se vyplnilo dalších dvanáct dílů. Dostáváme se na pole sociálních problémů z "reálného" světa a s posledními pár díly, kde už je napětí nulové a příběh dokoukávám jenom abych ho dokoukal, protože ho uzavírá parta HIV pozitivních pařičů, kde se nedočkám ničeho jiného nežli pravidelného výlevu emocí. Došlo tak vlastně úplně ke změně žánru, která mi vůbec nebyla po chuti. ()

fallanga

V první sérii jsem šel proti davu. Líbí se mi více druhá polovina, než ta první a dokážu si to obhájit. A teď půjdu proti většině znova a řeknu, že druhá série SAO je lepší než ta první. Ne o moc, ale přesto lepší je. Začneme s první polovinou. Ta je to nejlepší, co zatím SAO nabídlo. GunGale Online je hra s obrovským potenciálem, je akční, na souboje se dobře dívá a přestože nemůže zabít své hráče v reálném světě, tak je tady DeathGun, který to dokáže. Takže je tady strach ze smrti. Soubojová část je super, příběh odsýpá a navíc je zde konečně nějaká zajímavá postava. Přestože jsem si oblíbil i postavy z první série, tak byly strašně archetypální a navíc prakticky všechny postavy, ať byly jakkoliv drsné, měly i ukňouranou a otravnou stránku. Sinon není výjimkou, ale přesto její charakter nepůsobí ani na minutu otravně. První polovina by si klidně zasloužila 5*. Druhá polovina to ovšem sráží dolů. Začíná to slibně. Všichni se vrací do ALO a objeví se celkem pěkný quest. Něco podobného jsem očekával od SAO. Pěkně ztvárněné questy. A tady jsem to dostal, jenže v ALO nemůžete umřít, proto jsou všechny souboje naprosto zbavené jakéhokoliv napětí. Je jedno, jak epický ten souboj uděláte, když hráč nemůže umřít v reálném světě, tak to prostě není ono. A nepomůže tomu ani skvělý soundtrack (který mne kupodivu ještě neomrzel). Ale snaha tam byla. Přidat perma-death a episody 14-17 by mohly být naprostým vrcholem seriálu. Ale potom to jde z kopce. Představí se nám další postavy, bude nějaké další dobrodružství, atd... To samo o sobě není úplně špatné, ale potom přijde na řadu osobní a rodinný život. Nezajímá mě, že má Asuna problémy s matkou a nezajímá mě, jaké problémy má Yuuki. Z tohoto důvodu jsem posledních 5 dílů naprosto prozíval a musel jsem se nutit k tomu to dokoukat. Verdikt? Konec byl vskutku slabší, ale prvních 17 episod jsem si užil. ()

darthvader77

Kdo mě zná ví, že jsem velmi tolerantní člověk, co se týče mnoha věci. SAO miluju a co se týče vizuálu a příběhu tak je to nádherné. Ale aby někdo takhle drze vykrádal Hvězdné Války, to se jen tak nevidí. Proboha a proč to dělá i stejné zvuky?! No nic, jestli Disney Company naplánuje žalobu hrdě se připojím. Krom tohohle detailu, jde ale pořád o výborné dílko a opět pro nás změkčilé milovníky anime romantiky úžasné. Jsem zvědavý kdo je Death Gun. Viděno prvních 8 epizod. ()

Kimkong

Druhá řada je na tom ve výsledku stejně jako první. První půlka byla akčnější a temnější jak celá řada předchozí. Druhá půlka byla rozdrobena na ještě více menších příběhů, z nichž ten poslední byl nejsmutnější část celého seriálu. Poprvé a naposledy jsem se v tomhle seriálu rozbrečel. Jinak spousta lidí kritizuje, že seriál není moc akční. Není, ale je to prostě dobře propojený svět virtuální reality se skutečností, kterému se dá uvěřit, že by tu jednou mohl být. Sice ne kolem roku 2025, ale později určitě. Ano je to fantasy, romantická pohádka, ale jako celku to vážně dobře funguje. Body ubírám za to, že z toho mohl být větší doják, hudba se dost recykluje a dějová náplň je dosti nerovnoměrná. ()

Pavoll

Či to bolo dobré, alebo nie? Na tom mam jednoznačnú odpoveď -ANO. Najlepšia bola samozrejme prva časť v GGO. Je pravda že to bola naťahovačka a súbojov tam moc nebolo(ale keď boli tak to stálo za to), ale mne to veľmy nevadilo. Serialy nemusia byť iba o samých a nekonečných rubačkách. Mne to tak celkom vyhovovalo. Najviac ma ale dostal Kiritov "svetelný meč", najlepšie na tom ale bolo že keď sa Kirito bil tak ten meč mal presne také isté zvukové efekty ako mečo zo SW. Časť keď Kirito získal Excalibur bola tiež ok, najlepší tam bol Thor a ten v červenom, myslím že sa volal Kein, alebo nejak tak. Potom ta časť ktora nasledovala sa mi už moc nepáčila. Bolo tam proste malo Kirita(skoro vôbec) a veľaaaaa Asuny. Nebolo by to až také hrozné keby sa posledných päť epizod iba neplakalo. No a ešte jedna vec, Death gun bol proste super. Asi najlepší zaporak vratane SAO I. Ako celok super serial. "May The Force Be With You, Young Kitaro". 8,5/10 ()

Palisander

Tak ako jednotka, aj dvojka má v podstate dve samostatné kapitoly. Pre zmenu je však prvá slabšia, takže menej odolné povahy majú smolu. /// Kapitola 1: Chvíľami som sa cítil trápne aj za Kirita. Psychológia postáv o ničom, všetci sú trosky na okraji zrútenia. Patetických výlevov mám na nejaký čas dosť. Logika vyšetrovania takisto bokom. Ani Chuck Norris už nerieši všetko sólo. A psychológ čo liečil onú slečnu by a mal utopiť v lyžičke vody. Povedal by som že rozdiel medzi vraždou a zabitím v sebaobrane rozozná aj malé decko, nuž ale.. hoďme to radšej za hlavu. /// Druhá kapitola sa točí okolo Asuny. Je omnoho prirodzenejšia a zábavnejšia. Aj keď nič mimoriadne, aspoň bez neustálych hysterických výlevov. Naznačená sci-fi linka s využitím hernej technológie v medicíne potešila. Melodráme v tomto prípade dokážem uveriť. /// PS: Menej je niekedy viac. Prvú polovicu si mohli autori nechať pre seba. ()

Harroc

Oproti původnímu SAO je pokračování více zaměřeno na psychologii postav než na příběh. Bohužel je to pro seriál velmi bolestné. Akční scény prakticky vymizely, dokonce i zajímavé scény a byly nahrazeny dialogy o tom jak se kdo cítí apod. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby nebyly strašně dlouhé a úplně o ničem. Spousta anime staví na psycholigii a ne na příběh, ale tady je to prostě nuda. Prakticky žádné spestření. Na druhou stranu prvních pár dílu nového arcu (Mother Rosario) mi přišli poutavé, protože se zaměřují převážně souboj realit z pohledu Asuny - skutečnou a viruální. Jsem tedy zvědav jak tento arc dopadne po zklámání z GGO. ()

La_Valette

Musím říct, že mne druhá řada docela zklamala, obzvlášť Calibur a Mother's Rosario. Část s GGO se mne docela líbila jednak proto, že měla charakter detektivky; zabití ve hře a následná smrt v reálném světě s sebou zase nesly odkaz první části SAO. Hlavní padouch Death Gun byl dobře vymyšlen jak po grafické, tak psychologické stránce a otázka - Kdo z přeživších SAO by to mohl být, mne neustále hlodala. Část Calibur mne vůbec ničím nenadchla, byla to taková parodie na norskou mytologii a mohla nést podtitul 'Kterak Shino začala hrát ALO'. Třetí část byla zas přehnaně sentimentální, místo aby se děj soustředil na dokončení všech pater hry, popřípadě na vztah Kirita a Asuny, tak se děj věnoval chronicky nemocným dětem, trávící poslední dny života hraním ALO, kterým se Asuna rozhodla pomoci. Celkově tím SAO získalo charakter telenovely; mělo to sice 24 dílů, ale dohromady se nic nestalo. Po tom co tvůrci předvedli, raději doufám, že 3. řada nebude, aby můj celkový dojem nebyl ještě horší, než teď. Dávám tak 50% a všechny fanoušky tohoto žánru, bych rád odkázal na sledování Log Horizon, které já hodnotím daleko pozitivněji. ()

RoyBatty444

Pokračovanie prinieslo opäť nové hry, postavy a silný príbeh. Ten na konci silne priostrý až je z toho veľký doják. diely 14,5 netreba pozerať je to len zhrnutie. Som zvedavý čo prinesú s filmom v 2017-tom. ()

Chiaky

Neuvěříte, ale tohle mě zaujalo více než-li první serie, tady jsem čekala co bude dál, dívaká to sice neponoří do napětí, ale jako pohodové anime je to opravdu super, není nejlepší, ale také není nejhorší, je to zlatá střední cesta. ()

MarwinMark

Do dnešného dňa nechápem ako je možné, že každá tretia scéna je až geniálna (boj) a zvyšok mimo akciu je totálny bullshit. Zatiaľčo prvá séria sa uberala extrémne rýchlym tempom, kde nevyužívala ani polovicu svojho potenciálu táto séria sa uberá extrémne pomalým tempom až pri nej strácam vedomie a hovorím si ako je možné, že je tých 25 minút za diel tak nehorázne dlhých. Naviac emocionálne výlevy hlavnej postavy, ktorá strieda badass výraz s ufňukanosťou pomaly každú druhú scénku nemusím. ()