Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (viac)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Réžia:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (viac)

Predloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (viac)

Recenzie používateľa Elerrina k tomuto seriálu (2)

Alicization (2018) (S03)

O prvních dvou SAO sériích mám docela vysoké mínění, přesto - nebo možná právě proto - jsem se tomuhle pokračování dlouho vyhýbala. Po ne úplně povedeném filmu, který byl jen prozkoumáváním slepé uličky zabarikádované fanservisem, jsem totiž vážně pochybovala, že by autor těchto příběhů mohl přijít ještě s něčím smysluplným. První polovina návštěvy Underworldu se ovšem tváří jako docela lákavý návrat k původním kořenům – tedy pokud ignorujeme částečně nesmyslnou zápletku z reálného světa včetně všech těch technoblábolů o kopírování duší. Konečně tu zase máme Kirita uvízlého v podivném herním světě, připraveného o tradiční nalevlovanost i harém a donuceného plnit nějaký neznámý quest. A nejpříjemnějším bonusem je, že tentokrát má pro změnu vedle sebe parťáka, kterému se také dá bez problémů fandit. (I když bez dramatického zachraňování nějakých těch holčin se to samozřejmě neobejde.) Naznačovaná tajemství vyvolávají mírnou zvědavost a skoro až do konce to celkem slušně šlape. Velké finále ovšem zbytečně ujíždí sem tam na houbičkách, sem tam na nezvládnuté erotické fantazii a závěrečný cliffhanger je už jen přípravou na brutální sešup ze svahu diváckých očekávání. Zvláštní také je, že jak kresba, tak celková dramaturgie jsou o úroveň horší než u druhé série. ()

Alicization – War of Underworld (2019) (S04)

Zoufalství, zoufalství, zoufalství. Pokud jsem obvinila finále minulé série, že ujíždí na lysohlávkách, tak tady se přešlo rovnou na muchomůrky tygrované. Linka z reálného světa se mění v neskutečně debilní a paranoidní politickou agitku, patetický fanservis vyloženě bolí sledovat, přeexponované proklamace přátelství i nepřátelství se stávají svou vlastní parodií a z dějových zvratků se akorát zvedá kufr. #hrebyvocich ()