Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (viac)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Réžia:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (viac)

Predloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (viac)

Recenzie používateľa CarnTheNunya k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2012) (S01)

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY: Kdysi jsem tu měl u první série pět hvězd, ale to se po mém nedávném znovu-zhlédnutí tohoto kontroverzního počinu změnilo na pouhé dvě hvězdy. Videohru to připomíná jen občas a to jen když se ukáže rozhraní, nebo když se řeší herní mechanismy. Až na nějaké ty hlavní charaktery je ten zbytek, tedy ty vedlejší dost bezduchý a když už jsme u postav, tak jediný dobrý záporák je ten ze čtrnácté epizody, kterého ovšem známe celou dobu a jen jsme nevěděli, že tam někde je. A on by ve mne záporák měl vyvolat nějaké pocity a nemělo by mi být jedno co s ním bude, taky že mi jedno co s ním bude rozhodně nebylo, ale musí vážně nutně být ten z druhé poloviny největší hajzl v historii, který nemá za cíl nic jiného než jen prostě ovládnout svět bez jakékoliv motivace a to bych málem zapomněl zmínit to, že se pokusí jednu jistou ženskou postavu znásilnit a opět bez jakékoliv motivace, prostě jen tak? Navíc některé jisté vedlejší postavy ženského pohlaví dopadly tak, že se jen prostě připojily do harémku našeho protagonisty a moc už potom v ději využité jaksi nebyly. Audiovizuál asi nemá smysl moc zmiňovat vzhledem k tomu, že ten je docela fajn. ()

Season 2 (2014) (S02)

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY: Druhá série Sword Art Online je něco jako odměna za oddřenou práci. Takhle nějak to cítím. První série byla pro mě hrůza a děs nejvyššího kalibru a pak najednou jako kdyby si autor řekl, že je nejvyšší čas ukázat, že má nějaký talent napsat zábavný příběh a tím jest valná většina druhé série. Už se tu jisté koniny, jenž dovedly diváka otrávit dějí míň, no jen ta Yui se tu ještě furt vyskytuje. Sice jsme se dočkali dalšího úchylnýho hajzla, ale co se dá dělat no. Asi bych mohl popsat, co si myslím o jednotlivých "příběhových obloucích" z této série. Nuže, oblouk v light novelách oficiálně pojmenovaný jako Phantom Bullet se mi líbil z celé série nejvíc. Náš nejmilejší Kirito byl najat Kikuokem z Ministerstva vnitřních záležitostí, aby vyřešil záhadu hráče Death Guna, který ve hře GGO (Gun Gale Online) za pomocí své pistole reálně zabil dva hráče, u nichž byla při pitvě potvrzena příčina smrti na selhání srdce. Kirito si tedy z ALO (Alfheim Online) převádí svůj účet do GGO, aby mohl Death Guna vypátrat a se svým vskutku rozkošným femboy avatarem se vydává naučit, jak se GGO hraje a po cestě potkává odstřelovačku Sinon, která mu pomůže vybrat nějaký to vybavení, naučí ho základy hry a taky se společně přihlásí do turnaje "Bullet of Bullets", jenž se dá vtipně přeložit jako "Kulka Kulek" a kde shodou okolností taky může Kirito narazit na veleslavného Death Guna. Užil jsem si tempo, příběh samotný, prostředí a audiovizuál včetně akce, takže asi vše. Pak následoval troj-epizodní filler o tom, jak se Kirito a jeho harém s novou známou členkou vydává na honbu za Excaliburem, který řekněme nenudil a byl docela zábavný, i když hodně dětinský. Pak následoval příběhový oblouk Mother's Rosario, jehož hlavní roli nyní převzala Asuna a který ve mne i vyvolal nějaké ty emoce, což je velký palec hore a navíc jsem si ho opět příjemně užil. Podtrženo sečteno je druhá série SAO nadprůměrným překvapením po špatné první sérii ()

Phantom Bullet (2014) (S02E13)

U této epizody jsem se nenudil a víceméně jsem se u ní bavil, ale nechápu tři veliký věci - 1. Proč to musí místy být tak moc dětinské?; 2. Proč autor musel vymyslet postavu jako je Yui?; 3. Proč musel být záporák zase bláznivý úchylák? Sice jako jediný dával smysl, protože byl jen obyčejný blázen, ale stále tam byl na sílu. Tyto tři věci mi tu lezou strašně moc na nervy, což je možná způsobený tím, že je to tam na sílu a naprosto bezdůvodně. ()