Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (viac)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Réžia:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (viac)

Predloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (viac)

Recenzie používateľa Ryuuhei k tomuto seriálu (2)

Alicization (2018) (S03)

Začátek zbrusu nové série SAO se mi strašně líbil. Nápad světa, na nějž se lze napojit samotnou myslí, působil svěže a zajímavě. Potěšilo i nové obsazení, které kromě nepřemožitelného Kirita zaujal i nijak neotravný a celkem rozumný Eugeo. Bohužel, jak se věci pěkně rozjely, z mého pohledu klesly už někdy kolem čtvrtiny. Poznávání světa vystřídaly nekonečné souboje ve sterilní věži, okořeněné autorovou evidentní nevycválaností a nutností děj obohacovat menšími oplzlostmi. Tak, či tak, závěr byl alespoň trochu překvapivý a rozhodně se rád podívám i na druhou část. Jen jsem si od toho sliboval něco víc, než jen tunu řečí a máchání meči... I když, však dvojsloví názvu je Sword Art, tak bych si možná stěžovat neměl. ()

Alicization – War of Underworld (2019) (S04)

Dámy a pánové, tak tohle bylo utrpení i pro mě, jako pro fanouška SAO, který s touto franšízou strávil dlouhé hodiny už od první série v roce 2012. Ani jsem neměl pomalu motivaci koukat na druhou část této závěrečné série. 8 epizod nezáživné války, kde až nechutně hrála roli síla přátelství a solidarita, vystřídaná Kiritovým prozřením a naprosto perfektní kondicí i navzdory tomu, že snad víc než rok strávil bez hnutí na vozíku. Co jedině pochválím, jsou poslední 3 epizody, které byly opravdu zajímavé, napínavé, plné neočekávaných překvapení. Ale čekat na tohle celých 20 dílů? Pardon, ale to ne. K SAO si samozřejmě pořád zachovávám nějaký ten pozitivní vztah a skutečnost, že vše doopravdy neskončilo a podle celkem dechberoucího (byť i trochu divného) závěru nás čeká nášup, mě i celkem těší. Jenže poslední předlohové knihy (Unital Ring) nebyly v době psaní tohoto komentáře stále dokončeny a tak ani nebylo jasné, kolik let opět uběhne, než se dočkáme jejich adaptace. Tak, či tak, o válce o Underworld mám opravdu nízké mínění a jsem rád, že ji máme za sebou. ()