No Church in the Wild

Kanye West, Jay-Z

Kamera:

Mattias Montero

Kanye West

Videoklip ke stejnojmenné skladbě z alba Watch the Throne, jež vzniklo jako kolaborace dvou uznávaných hip-hopových hudebníků Kanye Westa a Jay-Z v roce 2011. (J.Connor)

J.Connor

Řemeslně dobré, ale jinak po Born Free dost nuda. Skladba je výborná, ale nepotřebuju, aby mě k anarchismu poňoukali dva multimilionáři a protekční spratek Gavras. ()

Aluska88

Kanye West je ve své třídě skutečně machr a titul "megastar" mu patří jistě právem. Spolu s Jay-Z patří mezi černé rapery, jejichž songy mám asi nejraději. No Church in the Wild má chytlavou melodii i působivé a dobře natočené video. Stejně je parádní, jak jsou všechny ty světové hudební megahvězdy prachaté a náročné, když jedou klidně přes půlku zeměkoule, aby natočily pětiminutový klip:) Konkrétně Kanye by toto video mohl natočit kdekoli ve Státech, ale on si přijede až sem:) Na druhou stranu je dobré, že si vyberou i tu naši republiku. Když už naše současná (nejen) kinematografie stojí za houby, je fajn, že alespoň zahraniční produkce sem rády jezdí točit filmy a sem tam i hudební videa. Tak to vypadá, že záběry České republiky máme šanci vidět ve více zahraničních kvalitních filmech, než těch našich. ()

petrskoc

Nejnovější počin řezníka Gavrase ničím moc nepřekvapí, ale je to tak skvěle natočeno, že nemohu jít s hodnocením níž. Navíc je to oproti drtivé většině ostatních hudebních klipů dosti originální a jdoucí proti mainstreamové vlně. Romain se nebojí kontroverzních témat, ale čekal bych u něj za ty roky nějaký posun, přesah. Ona brutalita a surovost jeho klipů není nevyčerpatelná. Směr, kterým může Gavras růst, a který bych velmi ocenil, je propojit onen kontrast násilí a nemilosrdnosti s poetičností. Být kontroverzní za každou cenu se odpouští začínajícím filmařům, kteří hledají své mantinely a hlavně sami sebe. U takto zkušeného režiséra by se pokračování v podobné tvorbě bez přidané hodnoty mohlo zdát lehce stereotypní a nic nepřinášející. Potěší, že se klip natáčel de facto celý v Praze, ale opravdu v tom krom skvělé řemeslné stránky věci (střih, sugestivní kamera, režie) vidím pouze přehlídku tupého násilí a zajisté snahu před ním varovat, což je šlechetné, ale nejsem si jist, zda-li provedení, jakým je tato snaha poháněna, padá na úrodnou půdu. ()