No Church in the Wild

Kanye West, Jay-Z

Kamera:

Mattias Montero

Kanye West

Videoklip ke stejnojmenné skladbě z alba Watch the Throne, jež vzniklo jako kolaborace dvou uznávaných hip-hopových hudebníků Kanye Westa a Jay-Z v roce 2011. (J.Connor)

petrskoc

Nejnovější počin řezníka Gavrase ničím moc nepřekvapí, ale je to tak skvěle natočeno, že nemohu jít s hodnocením níž. Navíc je to oproti drtivé většině ostatních hudebních klipů dosti originální a jdoucí proti mainstreamové vlně. Romain se nebojí kontroverzních témat, ale čekal bych u něj za ty roky nějaký posun, přesah. Ona brutalita a surovost jeho klipů není nevyčerpatelná. Směr, kterým může Gavras růst, a který bych velmi ocenil, je propojit onen kontrast násilí a nemilosrdnosti s poetičností. Být kontroverzní za každou cenu se odpouští začínajícím filmařům, kteří hledají své mantinely a hlavně sami sebe. U takto zkušeného režiséra by se pokračování v podobné tvorbě bez přidané hodnoty mohlo zdát lehce stereotypní a nic nepřinášející. Potěší, že se klip natáčel de facto celý v Praze, ale opravdu v tom krom skvělé řemeslné stránky věci (střih, sugestivní kamera, režie) vidím pouze přehlídku tupého násilí a zajisté snahu před ním varovat, což je šlechetné, ale nejsem si jist, zda-li provedení, jakým je tato snaha poháněna, padá na úrodnou půdu. ()

J.Connor

Řemeslně dobré, ale jinak po Born Free dost nuda. Skladba je výborná, ale nepotřebuju, aby mě k anarchismu poňoukali dva multimilionáři a protekční spratek Gavras. ()

Aluska88

Kanye West je ve své třídě skutečně machr a titul "megastar" mu patří jistě právem. Spolu s Jay-Z patří mezi černé rapery, jejichž songy mám asi nejraději. No Church in the Wild má chytlavou melodii i působivé a dobře natočené video. Stejně je parádní, jak jsou všechny ty světové hudební megahvězdy prachaté a náročné, když jedou klidně přes půlku zeměkoule, aby natočily pětiminutový klip:) Konkrétně Kanye by toto video mohl natočit kdekoli ve Státech, ale on si přijede až sem:) Na druhou stranu je dobré, že si vyberou i tu naši republiku. Když už naše současná (nejen) kinematografie stojí za houby, je fajn, že alespoň zahraniční produkce sem rády jezdí točit filmy a sem tam i hudební videa. Tak to vypadá, že záběry České republiky máme šanci vidět ve více zahraničních kvalitních filmech, než těch našich. ()

• Natáčelo se celkem tři dny a noci koncem dubna 2012 v Praze v okolí Rudolfina, na mostě Legií, v Jungmannově ulici, v Divadelní ulici a na Nové scéně Národního divadla. (mkmikes)
  • V klipu nejsou použity žádné speciální efekty. Všechny ohňostroje, výbuchy, lasery, vodní děla, hořící rekvizity a zvířata, včetně koně i slona na konci videoklipu, jsou skutečné. (mkmikes)
  • O obsazení se postaralo přes 100 českých komparzistů - třetina v roli vojáků, dvě třetiny v roli demonstrantů. Najatí byli také profesionální kaskadéři. (mkmikes)