Není nad Jimmyho

• Česko Největší hra Jimmyho Grimbla (viac)

Patnáctiletý Jimmy Grimble z Manchesteru to nemá jednoduché. Ve škole jej šikanují agresivní spolužáci, doma si nemá co říct s novým přítelem své matky. Ani ve fotbale se mu příliš nedaří, a když je s dívkou Sárou, která se mu líbí, strašně se stydí. Radost mu přináší jen fandění fotbalovému klubu Manchester City. Bohužel však bydlí ve čtvrti, která preferuje Manchester United. Jedinou Jimmyho oporou je školní trenér Eric, bývalý úspěšný fotbalista, který také potřebuje povzbudit sebevědomí. Jimmy má talent pro hru, avšak před publikem je bezradný a nejistý. Když jednoho dne získá staré kopačky, které jsou údajně kouzelné, nevěří, že by to mohlo nějak změnit jeho život k lepšímu. Důležitý zápas o školní pohár je pak pro něj první příležitostí zjistit, zda kouzelné kopačky nosí štěstí. Film vypráví o vítězství mladého outsidera nad svým strachem s porozuměním pro potíže teenagerů. Vážné téma školní šikany zajímavě kontrastuje s pohádkovými prvky příběhu, které se prolínají se všední realitou. Lewis McKenzie, jemuž lze věřit každé slovo, prokázal ve své první roli jako Jimmy Grimble syrový a přirozený talent. Také ostatní postavy jsou v podání zvučných jmen britské provenience velmi uvěřitelné. Zajímavá vizuální stránka přispívá spolu s moderním hudebním doprovodem k magické atmosféře, v níž se neuvěřitelné může stát skutečností. (oficiálny text distribútora)

megajalec

Hlúpučké a predvídateľné. Do záverečného zápasu to ako tak ušlo, ale ten mi pripomínal deti v škôlke, keď si idú kopať. Paródia. Nehovoriac o tých patetických rečiach okolo. A už vôbec sa nebudem zmieňovať o tom kvázi klube City :) Tak mi treba, prečítal som si len, že to bude o fanúšikovi Manchestru, kto mohol vedieť, že práve o tom jednom, čo majú vyblednutí, natočia film? :D ()

790511

Na takové to nenáročné domácí koukání to sice stačí, ale jinak je to bezvýznamný film, s hodně otřepaným příběhem. Stydlivý chlapec s tváří Aleše Hámy sice umí s fotbalovým míčem dělat divy, ale pouze, pokud jej nikdo nevidí. Díky placebu v podobě kopaček od staré podivínky se ale vše v dobré obrátí a nakonec, světe div se, to půjde i bez kopaček. Osobně mám averzi proti tomuto druhu filmů, ve kterých se někdo snaží zuby nehty prosadit v nějakém sportu. Dokonce bych si troufl říct, že je to prosazování až zcestného životního vzoru. Buď jak buď, jako nenáročná zábava tento film funguje a člověk se občas i zasměje. ()

Weehaa

Robert Carlyle vali jako vzdycky, jinak tak televizni zabava. Posledni scena ale krasne ukazuje, jak ve fotbale jde tym az na poslednim miste. Pamatuju se, jak nam na psychologii rikali, ze jeden z nejvetsich omylu personalistu na pohovorech je domnenka, ze clovek, co hraje fotbal, je tymovy hrac. Skutecnost je pry ve vetsine prave opacna - nejvic solistu a individualistu je prave v tomto sportu.Tenhle film, ac se snazi fotbal adorovat, to paradoxne sam potvrzuje. ()

Heso

Jasný, na 5 hvězdiček to zase úplně není, ale rozhodně je to skvělý film a pokud jste fanda Manchesteru City (krásné záběry z bývalého stadionu Main Road, rivalita vůči United) jako já, tak o to víc. Je vidět, že Angličané umí o fotbale natočit velmi dobré filmy (viz. Prokletý klub) a je strašná škoda, že je nedávají v televizi namísto těch amerických... ()

infotext

Odporúčam: - ak máte 13, milujete futbal a nemáte ako strávaiť sobotné popoludnie - fanúšikom Manchester City - ľuďom so zvrátenou úchylkou pozerať športové filmy - tým, čo fičia na nenáročných anglických komédiách so štipkou romantiky Neodporúčam - fanúšikom Unitedu - a samozrejme tým, čo neznášajú športové filmy a ešte viac Anglicko ()

pogoman77

Sice další klasická variace na Adriana Molea, ale peckoidní a správně anglická. Anglánům prostě Adriani Moleové jdou. A už žádné další slovo ,,anglické" nebude! ()

rodl

Sice předvídatelné, ale natočit milý a zábavný film o životech veskrze bolestně komplikovaných určitě není jednoduché. ()

Reviewer61

Dobrý film. Možná víc o problémech Angličanů dole než o samotném fotbale.Násilnosti srpna 2011 v Manchesteru jsou dokladem toho, že spousta věcí je jinak než by měla nebo mohla. ()

pitrisp

No, já jako fanoušek United stále nemůžu pochopit, jak mohl odmítnout nabídku skauta United... :D Jinak film dobrý, aneb jak kluk ke štěstí přišel... fotbalové scény sice slabé, ale o tom to ani tak nebylo... ()