Vzrušující příběh Santiaga Muneze (Kuno Becker) pokračuje v akcí a dynamikou nabitém pokračování Gól 2. Vynikající hráč anglického týmu Newcastle United dosáhne hvězdného – a každého fotbalisty – velkého snu, když přestoupí do týmu Real Madrid, aby hrál v lize evropského šampionátu UEFA po boku takových hvězd jako je David Beckham, Zinedine Zidane, Raul, Guti nebo Iker Casillas. S přicházející záplavou úspěchů, popularity a bohatství se však začíná odkrývat i druhá, méně příjemná strana fotbalové mince. A ta může zničit vše, na čem Santiago doposud tak tvrdě a obětavě pracoval – slibnou sportovní kariéru a city svých nejbližších. (oficiálny text distribútora)

Degreet

Slušné pokračování mé oblíbené jedničky, ve které se musí Santiago poprat se stále vzrůstající popularitou a penězi. Pro fanoušky fotbalu povinnost, minimálně fotbalové záběry stojí za to. Navíc vůbec nemám problém s tím, že je to plné product placementu, naopak veškeré přiblížení realitě, včetně opravdových hráčů, se mi líbí. K tomu navíc opět dobrý soundtrack a kamera. ()

Icefist

Samotné fotbalové scény jsou fajn, i když ty goly by mohly padat trochu normálnější. Ale tak to by u britského filmu nemělo být překvapením. Tím je dost slabý příběh, protože všechno to řešení ztracené matky s malým bratrem lezlo na nervy. Kdyby se toto uplně vypustilo a mimofotbalové dění se zaměřilo čistě na Munezovo oblbnutí penězi a chování se jako idiot, tak by se hodnocení vyšplhalo výše. Alespoň že můžeme sledovat opravdu obrovské množství fotbalových hvězd, protože jinak to co nastartovalo v jedničce, se tímto dílkem zadrhává. Ovšem všechno je relativní, viz děsivý třetí díl. 70 % Oblíbená část- Van der Merweho rada Munezovi u baru před přestupovým rozhodnutím ()

slovan1

Menší úpadek ve srovnání s jedničkou ale i tak docela povedené pokračování. Opět musí Santiago řešit osobní i fotbalové problémy. Pravdou je, že když se tenhle borec objeví na hřišti, většinou na pár posledních minut, dá vítězný gol a to stylem Top golu do šibenice. Takový Zidane nebyl ani v jednom zápase vidět... Hodně jednostraně zaměřeno jen na jednu postavu, jednoho fotbalistu. Jsem zvědavý na trojku, ale zázrak od ni neočekávám... Góóól! II bude ale pro fotbalové fandy asi vždycky povedeným kouskem. Silnější tři hvězdy. ()

petaspur

Na britských ostrovech se zahradník Santiago Muňez naučil včas dávat míč od nohy a po pouhém roce driblování s míčem v dresu Newcastle United leží na stole nabídka od bílého baletu. Santiago touží po prohánění se s mičudou po pažitu na stadionu Santiaga Bernabeua a proto střídá Michaela Owena ve vysedávání na lavičce Realu Madrid. Při čutání do míče je cítit skutečná radost ze hry samotné, ať už se jedná o Ligu mistrů, zápas Primera division nebo o honění míče kluky na plácku. Santiagovi však rychle stoupl nosánek k oblakům, koupil nesmyslně velký barák, zbytečně rychlé auto a začal si zadělávat na slušné problémy. ()

Rokle

Oproti prvnímu dílu jsme se přestěhovali z Anglie do Španělska, kde je to pompéznější, bohatší a chudší zároveň, příběhově lacinější, hvězdnější co se fotbalistů týče a hudebně výraznější. A o fotbal už vlatně tolik nejde. Ta milá naivita, která vyčnívala již v prvním "Gólu", je bohužel lehce otřepaná a pokud jsem během posledního zápasu v jedničce zvedal při vítězném zápase ruce nahoru, tak tady jsem spíše sušše čekal, kdy se v posledních minutách Santiago s Gavinem postarají o zvrat. ()

• Ve filmu David Beckham vyhraje s týmem Real Madrid Ligu mistrů. Ve skutečnosti však soutěž vyhrál pouze v dresu Manchesteru United. (ČSFD)
  • Ve filmu se objevuje hned několik skutečných fotbalistů, mezi nimi hvězdy Realu Madrid Zinedine Zidane, Ronaldo, David Beckham, Iker Casillas nebo Roberto Carlos. (ricky4)
  • Zápasy, které jsou uváděny jako osmifinále, čtvrtfinále, semifinále (proti Pireusu, Rosenborgu a Lyonu) byly ve skutečnosti odehrány v sezóně 2005/06 v základní skupině ligy mistrů F, kterou vyhrál Lyon. Real postoupil do osmifinále, kde hrál proti Arsenale (ve filmu finále) a tam také po zápasech 0:0 a 0:1 vypadl. (hendrich6)