Děj filmu začíná v roce 1956, kdy asistent manažera Manchesteru United Jimmy Murphy dává mladíkovi Bobbymu Charltonovi šanci zahrát si v prvním týmu klubu přezdívanému "Busby Babes". Manažer Matt Busby mezitím přesvědčí tajemníka anglické fotbalové ligy Alana Hardakera, aby umožnil Manchesteru United startovat v Evropském poháru. Tým sklízí úspěchy jak doma, tak v zahraničí. V únoru 1958 je anglický tým ochromen leteckou katastrofou, neboť poblíž Mnichova se zřítí letadlo s hráči United. Nehodu nepřežije celkem 23 lidí, včetně osmi hráčů Manchesteru United. I přes katastrofu Manchester United dojde v roce 1958 až do finále FA Cupu. (Ruud36)

majo25

Škoda, že film je až príliš emotívny a veľmi patetický. Vidiet, ako chlapi-ostrieľaní futbalisti revú či sú psychicky labilní po leteckej havárii, povedal by som, že sú padavky, ktoré pri prvej prekážke pustia do gatí. Čo tento film drží nahore sú velmi dobré výkony hercov. Samozrejme aj samotné spracovanie filmu, rovnako ako 50. rokov - účesy, dresy, interiér. Hodnotenie: 65% ()

Mikino00

Drama z dob, kde ve fotbale ještě nešlo o peníze, ale také o čest a touhu po vítězství, za kterou někteří bohužel zaplatili svým životem. Film přibližuje co předcházelo a následovalo nešťastné letecké katastrofě a jak se s tím tým United se ctí vypořádal. Opravdu se jedná o spíše komorní televizní drama, působivost ale má. ()

A.Beech

Film určený predovšetkým fanúšikom Manchestru United - teda napríklad mňe. Tým pádom som sa na "United" pozeral úplne inak, ako len na nejaký sfilmovaný dokument o futbalovom klube. Skvelé zachytenie histórie klubu a atmosféry a hlavne 2 skvelé herecké výkony. Vynikajúci David Tennant a (ťažko nájsť správne slovo) ohromujúci Dougray Scott spravili z filmu skvelý futbalovo-filmový zážitok. Film ktorý ukázal to, na čom je dlhé roky postavený úspech Man Utd - Never Give Up. 5* a žiadne "ale". There's only one United. ()

Hollohlaway

Film založený na jedné z největších ( nejen ) sportovních katastrof. Hodně syrově a realisticky vyprávěný příběh z důrazem na postavy, a pozadí celé tragédie. Fotbal je až v druhém plánu, ale je stále všudypřítomný, jako sonda do roku 1956, bláta, těžkých kožených kopaček a dřiny. Ano, je tam dost patosu, ale není to přehnané. Na těch 90 minut se prostě stanete fandou Manchesteru United, jinak to nejde. Zasáhlo mě to, dojalo mě to, a na konci jsem jásal s nima. ()

Marek1991

Musím uznať, že aj keď fanúšikom Manchestru United nie som, tak toto bol veľmi dobrý film. Zachytáva veľa vecí, ktoré sa diali okolo tragédie v Mníchove, ľudské príbehy, pocity a danú dobu. Dosť mi tu chýbajú veci o futbale, ale tie sa dajú prepáčiť, lebo sa to dá ospravedlniť, že zámer bol skôr dej okolo tragédie. Ale nejaká širšia dobová línia a podrobnejšie životy tých ľudí sa sem mohli dať. Koniec koncov je to opis hroznej veci, ktorá sa nanešťastie stala napríklad aj Turínčanom, Zambijčanom, či našim chlapcom okolo Trojáka, či z Lokomotivu Jaroslavľ. Je to smutné, že život prináša takéto tragédie do životov ľudí, ktorí mali radi život. Film má v sebe typický nádych ostrovov, či už dialógmi, piesňami, hudbou, prostredím a inými záležitosťami. Treba uznať česť a úctu ľuďom okolo Busbyho detí. ()

• Sir Matt Busby vyhrál 5 ligových titulů, 2 FA Cupy a 1 Evropský pohár. Jako manažer Manchester United odešel do penze v roce 1971. Zemřel v roce 1994. (Babba)
  • Sir Bobby Charlton sehrál za Manchester United 758 zápasů a dal 249 branek. V roce 1968 byl kapitánem Busbyho týmu, který získal Evropský pohár. (Babba)
  • Jimmy Murphy zůstal u Manchester United až do svého odchodu do penze v roce 1971. Jako jediný trenér v historii postoupil s Walesem na mistrovství světa. Zemřel v roce 1989. (Babba)