Tajemství rodu

všetky plagáty
Rozhovor  - Karel Šíp
Česko, (2013–2015), 19 h 11 min (Minutáž: 52–53 min)

Karel Šíp, Veronika Freimanová, Michal Viewegh, Květa Fialová, David Vávra, Ester Janečková, Viktor Preiss, David Koller, Halina Pawlowská, Tereza Kostková (viac)

Unikátní seriál, v němž se známé osobnosti stávají detektivy a vydávají se na dobrodružné pátrání do minulosti. Na základě svého rodokmenu odhalují to, jak žili jejich předci, objevují netušené souvislosti, překvapivé informace, dojemné osudy. Historie naší země v příbězích jednoho rodu podle slavného formátu BBC. (Česká televize)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (25)

Tajemství rodu (2013)

Jsem rád, za každý nový formát dokumentu, který přibližuje historii. Toto byla zcela jistě přínosem. Jenom mě mrzí, že zde více neukázali, jak genealogové pracují. Určitě to by to bylo zajímavé a myslím si, že pro řadu lidí inspirativní zkusit to taky. ()

Série 1 (2013) (S01)

V první série je velká nevyrovnanost jednotlivých částí, některé velmi dobré, některé hodně slabé. Což je škoda, protože pořad takového ražení je určitě dobrý. ()

Karel Šíp (2013) (S01E01)

Šíp měl osud rodiny velmi zajímavý. I když asi se tímhle směrem snažili vybírat všechny účastníky. ()

Veronika Freimanová (2013) (S01E02)

Nedělám si iluze, že všechno je nahraný. Ale Freimanová má divný reakce, přijde mi, že neustále hraje, Šíp byl v tomhle smyslu víc přirozený. K pořádný genealogii se dostáváme až v druhé části, ta první byla spíš oslavnou ódou. ()

Michal Viewegh (2013) (S01E03)

Až na to pobíhání po židovském hřbitově, což mi přišlo spíš na efekt, to tolik zajímavé nebylo. ()

Květa Fialová (2013) (S01E04)

Vadilo mi, že se vůbec nešlo do hloubky. Pak následovala rozvláčná cesta po Slovensku. Spíš než o rodokmenu Fialových to bylo jenom o Květě. ()

David Vávra (2013) (S01E05)

Škoda, že se zase nešlo do hloubky. Ale Vávra ten svůj svět aspoň umí prodat. ()

Ester Janečková (2013) (S01E06)

Práce s rodokmenem byla velmi rychlá, pak to připomínalo spíš dokument týkající se holocaustu a rodiny Ortenů. ()

Viktor Preiss (2013) (S01E07)

Preiss zpracován velmi kvalitně, děj se sice zaměřuje jenom na jednu větev a pak jednu osobu, ale ta větev Preissů je velmi dobrá. Pokud jde o strýce Svobodu, tak ten byl podle mě zařazen účelově. ()

David Koller (2013) (S01E08)

Koller si zkouší několik starých řemesel a doplní to lehce politickou agitkou. Tenhle cyklus má určitě na víc. ()

Halina Pawlowská (2013) (S01E09)

Osud Pawlowké je mi celkem dobře znám, takže jsem nějakou exotiku od ní čekal. Tvůrci se jistě mohli věnovat i její matce, je škoda, že to vynechali. Nicméně sága Kločuraků je i tak dostatečně zajímavá. Určitě by to stálo za plnohodnotný dokument. ()

Tereza Kostková (2013) (S01E10)

Jo, tenhle herecký propletenec se velmi povedl. ()

Tomáš Halík (2013) (S01E11)

Je zvláštní sledovat Halíka, jak místy amatérskými badateli poučován o intelektuálních elitách našeho národa. ()

Radek Banga (2013) (S01E12)

Asi nejslabší část, ale také to může být dáno tím, že nemusím dobře chápat prostředí, ve kterém se pohybujeme. ()

Jolana Voldánová (2013) (S01E13)

Voldánová byla zajímavá ze dvou důvodů. Jednak ta provázanost se zahraničím, ale hlavně tím, že se šlo zpět za rok 1650. ()

Série 2 (2015) (S02)

Druhá série mi přišla mnohem vyrovnanější, než ta první. Nicméně mě překvapil výběr některých osobností, občas jsem se musel dívat, koho to vlastně sleduji. ()

Jiřina Bohdalová (2015) (S02E01)

Dobře natočený díl, hvězdičku navíc mu zajistil rybníček Bohdal a Rákosníček, to se velmi povedlo. ()

Jaromír Hanzlík (2015) (S02E02)

Výborná část. Navíc mi přijde, že Hanzlík ani nehraje, že to opravdu prožívá. A tenhle pocit nemám ze všech dílů. ()

Natálie Kocábová (2015) (S02E03)

Kocábovou jako osobnost jsem dodnes neznal. Moc extra mě nezaujala, chová se dost zvláštně. A výběr mi byl také jasné, Amerika. Ale díl, jako celek spíš slabší. ()

Miroslav Donutil (2015) (S02E04)

Oceňuji výběr, konečně se povedlo posunout se za propastnou hranici 1650. A proto bych řekl, že byl vybrán právě Donutil. ()