Tajemství rodu

všetky plagáty
Rozhovor  - Karel Šíp
Česko, (2013–2015), 19 h 11 min (Minutáž: 52–53 min)

Karel Šíp, Veronika Freimanová, Michal Viewegh, Květa Fialová, David Vávra, Ester Janečková, Viktor Preiss, David Koller, Halina Pawlowská, Tereza Kostková (viac)

Unikátní seriál, v němž se známé osobnosti stávají detektivy a vydávají se na dobrodružné pátrání do minulosti. Na základě svého rodokmenu odhalují to, jak žili jejich předci, objevují netušené souvislosti, překvapivé informace, dojemné osudy. Historie naší země v příbězích jednoho rodu podle slavného formátu BBC. (Česká televize)

Rozhovor  - Karel Šíp

ChickenPate

Pořad zajímavý rovnou v několika rovinách, člověk může dostat impulz k tomu se začít zajímat o své kořeny, osudy předků seriálových "hrdinů" bývají občas dosti zajímavé a v neposlední řadě je hezké sledovat jak někteří aktéři touží po tom objevit a nebo naopak neobjevit něco konkrétního. Bohužel některé díly se upnou pouze na malou část onoho stromu. ()

triatlet

Obliba tohoto pořadu odpovídá sympatiím, které divák sdílí s průvodcem daného dílu. Zbytečně moc povídání odvádí pozornost od podstatného. 3. díl: Převíweghováno - jinak to v pořadu Tajemství rodu, kde dají prostor Mistru Vieweghovi,nejde. A Mistr ještě straší, že o tom možná napíše další knížku... ()

Haniczka

Dramaturg chtěl první řadou projít celé naše dějiny a zrcadlit přeberné množství charakteristik českého národa v jednotlivých osudech, to chápu. Někdy se to povedlo více, jindy méně. Obecně nechápu snahu najít v předcích za každou cenu hraběte nebo aspoň hrdinu z války. Většina lidí má zdánlivě obyčejné předky, kteří sice nebydleli na zámcích, ale svojí prací a odhodláním a často strádáním se dopracovali toho, že tu jsme dneska my. Každý se počítá a nemusí to být slavný spisovatel nebo šlechtic nebo oběť nacismu. A v neposlední řadě k tomuto poněkud křečovitému genealogickému běsnění malá poznámka - na zdejší poměry a můj vkus možná trochu moc Židů. ()

Billie777

Velmi kvalitní pořad na úrovni. Myslím, že se originálu britské BBC může klidně rovnat. Výborně zpracované, poutavé, velmi zajímavé informace. Vždycky, když se na tento pořad dívám, mám chuť to zažít také, ponořit se do hloubky svého rodu a zjišťovat nečekané. Zároveň jsem ráda za osobnosti, kterým nevadí pátrat po svých předcích takto veřejně přes televizní obrazovky. Super! Velká pochvala ČT. ()

Big Bear

Zajímavý formát, bohužel převzatý za zahraničí. Proč někdo něco takového nevymyslí u nás? A přitom je to vpodstatě úplně jednoduchý námět. --- Vezmeme osobnost (serebrita mi je čím dál více odporným slovem na nějž mám alergii) a vydáme se s ní časem zpět stromem života k posledním dodhledatelným možným záznamům o jejím rodu. Jako každé cestování do minulosti, je to napínavé zajímavé a někdy bohužel velmi smutné. U Ester Janečkové mi bylo rovnou jasné, že většina stop po předcích bude končit v plynových komorách nacistických vyhlazovacích táborů... Velmi se mi líbil díl s Viktorem Preisem. nejen, že si ho vážím jako herce a člověka, ale cesta k jeho kořenům byla velmi zajímavá a bylo velmi dojemné, když štáb na jednom ze hřbitovů odstranil z náhrobního kamene novou desku, pod níž byla původní s vytesanými podobiznami jeho strýce a dětí, kteří všichni zahynuli při omylném náletu na Prahu amerických fortressů v roce 1945 a které pan Preis takto viděl poprvé. - V té jednoduchosti námětu je zkrátka ta krása. Ty vybledlé fotografie, rytiny, podobizny na plátně atd.. těch dávných lidiček jsou bonusem pro zvídavého diváka a pokladem poznání pro účinkující osobnosti. * * * ()