Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

RomanBond007

Od tohto filmu som čakal čosi viac. Butler chráni prezidenta pred nepriateľmi, nič nové pod slnkom. Ale nakoniec som dal 4 hviezdy za: dobré efekty, priemerný scénar a za celkový dojem. Prospelo by tomu filmu aj niečo nové a viac prepracovaný príbeh, ale vždy lepšie ako nejaké iné filmy. O.K., hoci nič svetoborné. 70%!!! ()

migl

Keby som mal tento film hodnotiť len za akčné scény,tak by to boli ****,ale že sa viacmenej jedná o primitívnu propagandu... ()

james11

Butlerovo osvobození Bílého domu jsem viděl jen pár dní po tom, co to tam vyčistil Tatum, takže srovnání se mi víc než nabízí. Ve druhém jmenovaném bylo dost hloupostí, jak už jsem zmínil v komentáři tam, ale dobře jsem se u toho zasmál, tady bohužel nebylo nic čemu by se dalo nějak zasmát. To je pro mě ten rozdíl jedné hvězdy. Sadista Mike čistí Bílý dům opravdu detailně a rozhodně mě film nenudil, ale bohužel při srovnání s Emmerichovou verzí dávám 3*. ()

xenon96

Dvě hvězdy za vizuální efekty, ale za nic víc. Film u kterého už dopředu víte co bude následovat. Nikdo by se do Bílého domu nedokázal takto dostat, příjezd spec. jednotek za takovou dobu? Dobře, když vynechám tohle tak je divákovi prostě uplně jasné jak to vše skončí. Speciálně vycvičení teroristé a všechny je zvládne jeden maník s geniálním plánem a intuicí. Nejvíc se mi líbilo jak všichni vykřikují že padnou za americkou vlajku! Koukám že nikdo nemá pud sebezáchovy. To opravdu chválím. Bohužel tento film mě zrovna nenadchl, a proto spíše doporučuji WHITE HOUSE DOWN i když je to stejně nereálné tak se mi líbil víc. ()

franti11

Viděl jsem to 22.3.2014 v televizi. Teda pánové a dámy, takové sadistické orgie jsem dlouho ve filmu neviděl. Kam se hrabe Tarantino nebo Rodriguez. Jedna poprava za druhou, nože vražený v hlavě, mozky stříkající po celým Bílým domě. Prostě pěkný pohodový film na sobotní noc :) ()

hotjason1991

Akční kousek, u kterého jsem zůstal 2 hodiny sedět a nehnul jsem se. A párkrát (třeba když náčelník sboru náčelníků nařídil útok i přes výslovný nesouhlas jediného spřáteleného v Bílém domě a stálo ho to 5 vrtulníků) jsem se i řádně rozčílil. Dle mého celkem slušný film na sobotní odpoledne. 3 hvězdičky protože filmům kterým jsem dal 4 by museli dostat 5 a těm co jsem dal 5... No výš už nemůžu. P.S. Morgan Freeman jako „mluvčí Bílého domu?" Překladatelé se asi moc nesnažili a neví, že v angličtině se jeho pozice nazývala „Speaker of the House" nebo celým oficiálním jménem „Speaker of the United States House of Representatives" což znamená Předseda sněmovny reprezentantů Spojených států. ()

Lal.V

Oba snímky o páde bieleho domu majú niečo do seba, tento hlavne grafickejšie násilie a krv, lepšie spracovaný útok a Butler je lepší hlavný hrdina ako Tatum. Eckhartov prezident je však slabý, tam vyhráva Foxx jedoznačne. ()

Nechic

Pro mně to je průměrné Americké béčko pro průměrného televizního diváka. Do kina bych na to nešel, na odpočinek u televize to však svůj účel splní. Je to samozřejmě plné blbostí, přehnaností a šíleného amerického vlastenectví, ale to k tomu už patří. Zpracování a herecké výkony nebyly úplně tristní, prostě zlatý televizní průměr. SPOILER ÚVAHA: Zajímalo by mě jestli kvůli životu prezidenta by opravdu USA byla ochotná obětovat Soul + riskovat vlastní obyvatele. ()

kubixix

Během počáteční přestřelky jsem se začínal obávat, že genocida ve Rwandě se proti tomu ukáže jako nicotná záležitost. V pravou chvíli to však ustalo a musím poznamenat, že dále film vystřídal několik zajímavých okamžiků. počínaje neporazitelným hrdinou, přes "pravého záporáka" až po nebojácného prezidenta. Nemohl jsem si také nevšimnout, jak moc je film prošpikován národní hrdostí Američanů. Asi si potřebovali vykompenzovat, že jim někdo narušil fasádu prezidentova letohrádku. Nuž vzhledem k tomu, že jsem od filmu nečekal nic víc, než jsem dostal, nemám co vytknout. Občas totiž není špatné se podívat na něco, co vám sice nevyrazí mozek z hlavy, ale alespoň vám ho kompletně vymeje. ()

Copter

Je to fakt dobrý,hlavně ten záčátek jak ty čínský teroristi začli všechno a všechny kropit rotačnim kulometem a odpalovat se,jo to byl masakr.příběh sice neni kdovíjak originální ale jinak mě to dost bavilo. ()

jizvoun

No tak toto byla ultrasračka! To si snad ze mě dělá Fuqua prdel. Butler tu kopíruje Willise McClana ze smrtonosné pasti, ale tohle bylo dost ubohé. ()

flouny8

Proč asociální intoušové hodnotí akční filmy? Ano, v akčních filmech se střílí, pronášejí se hlášky a neřeší se hovno od a až po z. Tak si na to už zvykněte !!! ()

Peabody

no v životě bych nevěřil, že někdo překoná ruského majora Maximova (Osvobození: Podívej se, fašoune, jak umírá sovětský major Maximov - cituji volně podstatu scény). Ale americká vicepresident vyjící Přísahám věrnost praporu Spojených ... státůůů ... amerických!!! - to je snad ještě lepší. Nemá to chybu, závěrečný projev je taky super, bojovky slušné, jen chvílemi jsem potmě nevěděl, jestli lámou větvičky na slavnostní táborák ke Dni díkůvzdání nebo vaz žlutejm sviním, ale to je detail. Při scéně finálního jásotu štábu jsem měl pocit, že někdo podstrčil identický jásot nad přežitím rukojmích z Under siege2. Nevidím problém v neuměleckosti, ale v tom, jak se ten pateticky vlastenecký kousek bere smrtelně vážně a dojatě. Skoro jak táborové písně bratří Nedvědů. A americký president je skoro přesně stejný, jako ten co vlastnoručně pobíjí mimoše. Howgh. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)