Gumballův úžasný svět

• Veľká Británia The Amazing World of Gumball (viac)

Každodenní trampoty bláznivé rodinky v bláznivém světě. Převratný britský animovaný seriál pro děti i jejich rodiče a zvířecí společníky. (Česká televize)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (244)

The Hero (2013) (S02E22)

Vidím, že tahle epizoda je tu hodnocena velmi dobře, ale já si nemůžu pomoct, mě přišlo, že tu vtip a humor hodně ustoupil dramatické zápletce. Ta sama o sobě není špatná a nějak dokáže i dojmout, ale přece jenom to není to, co od Gumballa primárně chci. Já se prostě chci zasmát a tady k tomu skoro ani nedošlo. A když už chce takový seriál mít i vážnější epizodu (teď myslím celkově, ne poselstvím), chtělo by to nějaký chytřejší timing, jaký má třeba Camp Camp. Tam se zahraje na vážnou notu jenom ve finální epizodě série (a pak to funguje skvěle), ale tady to pustili v prostředku série a pak další díly jsou zase ty klasické, takže to na mě tolik nezapůsobilo. Být tohle finální díl celé série, nemám problém. Takhle se přes silné 3* v hodnocení nepřehoupnu. ()

The Dream (2013) (S02E23)

Co víc k této epizodě psát, když její název vše skvěle vystihuje. Snad jen, že to bylo přesně tak správně ujeté, jak to mám rád. Sice jsem se bavil o něco míň. ale slabých 5* dám, už jenom kvůli tomu, že Gumballovy sny jsou hodně podobné těm mým - a to v tom slova smyslu, že se v nich děje hodně věcí, ale nic nedává smysl. Slabých 5* ()

The Sidekick (2013) (S02E24)

K té páté hvězdě mi něco chybělo, ale jinak to byla další skvělá a zábavná epizoda. Silné 4* ()

The Photo (2013) (S02E25)

V téhle epizodě jsem trochu víc poznal Alana, ale v ději zas takovou roli nemá. Každopádně i když jsem se opět bavil, celkově mi tahle epizoda přišla poněkud slabší. A to neměla špatný nápad. Slabé 4* ()

The Tag (2013) (S02E26)

V rámci tohohle seriálu průměrná epizoda, která pobaví, ale k dokonalosti jí něco chybí. 4* ()

The Storm (2013) (S02E27)

Průměrná epizoda. Pobaví, zaujme, ale k dokonalosti jí něco chybí. Tak jako tak jsem tady zase o něco víc poznal Alana a hlavně Carmen. 4* ()

The Lesson (2013) (S02E28)

Dobře vedená, ale pro mě překvapivě ne tak vtipná epizoda, jak bych si představoval. I tak je ale dobrá, opět se zde představují další vedlejší postavy (jak vidím, 2. série pro to je typická), ale opět vyšší hodnocení jak 4* nedám. ()

The Game (2013) (S02E29)

Skvělá epizoda, která má dokonale ujetý nápad a naprosto perfektně graduje až ke skvělému konci. Přesně tenhle typ epizod mám tak rád. 5* ()

The Limit (2013) (S02E30)

Nicole přetekl pohár trpělivosti. A i když to byla dost povedená epizoda s naprosto skvělým nápadem, i tak mi zase chybělo něco, kvůli čemu bych tu 5* dal. Takže nakonec dávám jen silné 4* ()

The Voice (2013) (S02E31)

Zase geniální nápad a už zase mi něco k tomu plnému počtu chybělo. Nevím co, bohužel, ale na silné 4* to vidím a epizoda to je opět skvělá. ()

The Promise (2013) (S02E32)

Ona to není sice tak špatná epizoda, jenom mi za všech, co jsem zatím viděl, připadala jako ta nejvíc zapomenutelná. A to jsem myslel, že to Banán Joe zachrání, jelikož ho jako postavu mám celkem rád, ale i tak tuhle epizodu na víc jak silné 3* nevidím. ()

The Castle (2013) (S02E33)

Zdařilá a i poměrně absurdní epizoda, u které mi ale bůhvíproč chybělo, aby to vše bylo ještě silnější. A ten konec se dal odhadnout, ale to je mi v tomhle případě jedno. 4* ()

The Boombox (2013) (S02E34)

2.série je hodně o seznamování s vedlejšími postavami a tahle epizoda není výjimkou. Seznámení s Jukem sice nebylo tak zábavné, abych dal plný počet, ale i tak bylo dost povedené. 4* ()

The Tape (2013) (S02E35)

Geniální epizoda. Tohle je sice jen sled scének, bez nějaké pořádné návaznosti, ale celé to neskutečně baví a každá scénka je něčím úžasná, včetně těch reklam. Vůbec by mě nenapadlo, že by to celé mohlo tak dokonale fungovat a po celou dobu bavit, ale jo, je to tak. Rozhodně jedna z nejlepších epizod celého seriálu (o 2.sérii ani nemluvě). 5* ()

The Sweaters (2013) (S02E36)

Minulá epizoda nasadila laťku neskutečně vysoko, ale tahle epizoda byla stejně skvělá. Trošku se nám zde - konečně - představí Sarah a celkově je to velmi povedené a několikrát jsem se u toho zasmál nahlas. A až tuhle epizodu uvidím víckrát, některé hlášky pro mě stoprocentně zkultovní :D Takže stejně jako ta minulá epizoda, 5* a je to jedna z nejlepších epizod celého seriálu. ()

The Internet (2013) (S02E37)

Konec je slabší, ale jinak se tahle epizoda opět povedla, opět mě pobavila a příběh měla skvělý a ještě lépe vymyšlený. A i tady pro mě některé hlášky zkultovní, takže těch slabších 5* prostě musím dát. ()

The Plan (2013) (S02E38)

Dobrá epizoda, ale oproti těm minulým třem je zatraceně slabá. Přitom nápadů zde nebylo málo, ale celkově mě ta epizoda prostě neoslovila tolik, jak mohla... Slabé 4* ()

The World (2013) (S02E39)

Epizoda se strašně bizarním námětem a i celkovým průběhem. A i když jsem se tady u něčeho pobavil, i tak mi tam chybělo něco, kvůli čemu bych z ní byl nadšený, Možná to chtělo ještě víc nápadů, nevím. 4* ()

The Finale (2013) (S02E40)

Tak tohle byla snad ta nejdivnější epizoda ze všech. Částečně je to clip show, která se postupně mění v něco dost bizarního, co mě sice bavilo, ale ne na plný počet. A taky je tady ten snad (schválně, samozřejmě) nejutnutější konec nejen v historii Gumballa, ale i snad všeho, co jsem kdy měl tu možnost vidět... 4* ()

Série 3 (2014) (S03)

Celkově hodnocení zde ještě nedám, jelikož se mi dvě epizody nepodařilo sehnat, ale i tak mi 3.série zatím připadá jako nejslabší. I přesto, že je v ní dost skvělých epizod. Ale třeba ty dvě epizody později změní můj názor, zatím si stojím za "jenom" silnými 4* ()