Apostle

• Veľká Británia Apostle

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

Peta.Skvaril

Zdá se mi, že jsem viděl jiný film než všichni čtyřhvězdičky. Za celý film jsem napočítal přesně nula lekaček a poměr hororu/thrilleru/dramatu/cokkoliv co připomíná film ku nudě je 15:85. Líbil se mi Dan Stevens. Celý film vypadal, že je fakt uplně mimo ale to bylo sympatický. Michael Sheen hraje supr jen nevím jak se hodí do takového filmu. Lucy Boynton je hoooooooot. Nedoporočuji na dívání. Doporučuji na výplň jestli jen nechcete kolem sebe ticho a třeba jen něco děláte. ()

Pan.Antonin

Dobový (historický) horor, dobře zpracované téma typické náboženské sekty, která si na opuštěném ostrově buduje vlastní "ráj na zemi". Kvůli špatné úrodě unese dceru boháče a žádá výkupné. Její bratr se na ostrov vydává ji vysvobodit a zjišťuje, že božstvo, které sekta uctívá, je skutečné. Podle mě dobře využitý motiv sekty a některé zajímavé hororové momenty. Na druhou stranu se občas najde i slabší místo, takže dávám tři hvězdičky. Určitě se někdy podívám, jak si s podobným tématem poradily jiné filmy. ()

vandamator

První polovina má slabší a hlavně pomalejší rozjezd. Ve druhé, ale začne jízda do pekel, která skončí až se závěrečnými titulky. ()

Mangano

Taková roztahaná pohádka o magickém ostrově a princi zachraňujícím princeznu, která uvízla ve spárech pasáka následovaného houfem slepých oveček. Nebylo to děsivé, nebylo to napínavé, nebylo to moc drastické, to, co drastické bylo, bylo drastické málo a nic moc nečekaného se tam vlastně nestalo. I přes to nemůžu říct, že by se mi film nelíbil. Byl...hezký. Takové hezké nic. Ocenil bych ale alespoň nějaký náznak humoru. Tyhle náměty k němu přímo vybízejí. Musím se ale smířit s tím, že Evans holt není Wan. Co mi vadí nejvíce, jsou ty díry ve scénáři. Ačkoli je stopáž filmu nudně roztahaná do dvou hodin, nevěnuje se zásadním věcem. Nepochopil jsem, kde se vzala taková láska mezi ústředním párem, stejně tak jsem nepobral, kdy přišel ten zlom v procitnutí všech těch sektářů, kteří chvíli po skupinovém obřadním umučení člověka najednou procitli a začali hlavnímu hrdinovi pomáhat s útěkem. Jakože cože? ()

Easykill

Sice se to že začátku natahuje jako tažený štrůdl, ale i tak na konec musím říct, že celkem povedený kousek.Příště prosím méně omáčky. Obsazení skvělé a výkony vcelku uvěřitelné. Mučeníčko parádní a gore vypadá víc než dobře. Zajímavá myšlenka s ostrovem a jeho tajemstvím, klidně mohlo být víc mytologie, na škodu by to nebylo. Atmosféra dosti ponurá a tak to má být. ()

Hoffmanos

Marné očekávání, že uvidím podobný nářez jako zátah 1 a 2 zůstalo až po závěrečné titulky. Béčkový horor s hromadou kiksů ve scénáři a WTF momentů mě nechal bez emocí, za těch pár napínavých scén mi 130 minut rozhodně nestálo. ()

versus

Je zaujimave sledovat, ako sa gore stava mainstreamom na Netflixe. Ak mate radi vnutornu krasu a detailne zabery na modifikacie tela, a vela krvi, je to film pre vas. Hodnotim priemerom, pretoze v pribehovej rovine som nedostal nic vynimocne, ale co chvalim, je celkove spracovanie, vyprava, kamera, dobre zvoleni herci. Proste poctiva praca vsetkych zucastnenych. ()

Kodousek

Námět dobrý. Skvělé herecké výkony Thom, Quinn a Malcolm. Zbytek herců průměr. Co bylo ale trochu zbytečné byly některé opravdu nechutné scény s vyvrtavanim hlavy nebo vykuchani dívky. Začátek byl trochu jak Shiamalanova The Village, temná drsna atmosféra, zvrhlo se to zbytečně v prasárnu. ()

Raziel811

Mnohokrát viděný příběh, který je relativně všedně odvyprávěn. Stojící na hereckých výkonech a hlavně výborné atmosféře, kterou dokresluje skvělá zvuková kulisa. Není to vyloženě horor, ale film, kde člověka občas zamrazí. ()

Baru.Class

Podle mě jeden z nej hororů jaký sem za poslední dobu (půl rok) viděla. Netflix mi dělá radost, horory nejsou prvoplánový a je to většinou dost zajímavá podívaná. Tady mě baví ponurá atmosféra, divnej ostrov, všechno je tak nějak špinavý, scénka s ovečkou po asi pěti minutách sledování filmu mě rozsekala. Celkově za mě velice a velice fajn ()

Yamatosan

Wau! Krutěpřísný Stevens hraje klaďase s ksichtem zfetovaného šílence - a je v tom velmi přesvědčivý! Atmosféra je od začátku krásně nepříjemná, jo, na tohle je radost koukat. ()

TheKleofa

Celou dobu máte pocit, že se něco stane...a ono se nestane. A je to dobře, protože tak by to sklouzlo do klasického ala paganstyle braku. Parádní herci, atmosféra a vlastně i ten příběh se zdá až příliš reálný.. ()

Accuphose

Horor bylo, to dokoukat, nemám rád filmy, kde je dramaturgie postavena na člověku, záměrně se vyhýbám označení hrdina, který má udělat jednu věc - zabít, kdy je to nutné a místo toho kouká kolem sebe, povídá si, jemně útočí, nevnímá, že mu jde o život a tak dále a to se děje prakticky hodinu. Patetické scény, nevyužitý potenciál "božstva" a další nezáživné momenty, které film táhnou až na dno místního kanálu, jednou hvězdou to zachraňují hezké herečky, které to i docela slušně hrajou. Zbytek je ztráta času. Ten úplnej konec to nezachránil. ()

AmunRa

Pěkný zhuštěný popis zrodu hezké ideologie, rychlý obrat k osobnímu prospěchu a elitářství, bratrovražednému boji a rozpadu. Herci jako Michael Sheen, Dan Stevens, Mark Lewis Jones a Lucy Boynton pozvedávají film s bídným scénářem o minimálně jednu hvězdu. Scénáristé si nedali práci s logikou vyprávění ani nevymysleli silnou náboženskou vizi, proč by vlastně měl někdo do téhle komunikty dobrovolně směřovat. Horor je to jen občasnými výstřelky (byť vymazlenými) brutality, jinak jde spíš o infiltrační drama "soukromého vyšetřovatele" s osobními motivy. Kromě hereckých výkonů je to v podstatě odpad, ale ty jsou zase nad očekávání dobré. ()

Paulie2

Vsesměs souhlasím s ostatními komentáři, ačkoliv dlouhé, je to poněkud uspěchané. Napětí a gore ale slušné, o lekačkách se tu nedá moc mluvit; já byl spokojený. 3* ()

Stinger78

Klasické téma o sektě, ehm komunitě, která si žije odříznutá od světa a některým tak trochu šibe... Mysteriózní záležitost s bohyní přírodou, několika echt krvavými momenty a nepříjemnou atmosférou. Nic extra jsem od toho nečekal, ale dostal jsem parádní snímek. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)