Debutový film britského rapera Plan B zachycuje britský underground v nejsyrovější podobě. Krádež, prostituce, drogy a vraždy jsou na denním pořádku. Režisér - vypravěč, vás provede londýnským podsvětím a přesvědčí vás o tom, jak je britská vláda pasivní k jakémukoliv řešení. Nedílnou součástí filmu je hudba, kterou zajistil právě režisér a jeden z největších talentů současné britské hudební scény. (sedlina88)

Ice.dog

Pomalejší rozjezd, velmi dobrý děj, výborný závěr... asi takle. Britský gangsterky jsou prostě nepřekonatelný a ačkoliv se jedná o první režijní počin, který Plan B aka Ben Drew spáchal, tak se mu nadmíru vydařil. Ve filmu vidím, že se nemálo insipiroval i Adulthoodem a Kidulthoodem kde sám hrál a na konci Ill manors si také hodí malou cameo roličku. Ve výsledku z toho vzešel velmi solidní nadprůměr, se skvěle vybranými herci, parádními dialogy a naprosto výbornym soundtrackem, kterej jak hudebně tak hlavně lyricky dokresluje celý příběh. ()

Duotone28

Špinavý, pravdivý undergroud, ktorý tak neskutočne omotá a vtiahne...že sa chvíľku ocitnete priamo v deji, presne tam kde sa človek nikdy ocitnúť nechce...na druhej strane! O previazaní skvelého soundtracku s movie ani nevravím, foking good work! Odporúčam debutovy albumik, ktorý vyšiel súbežne s movie! A to že sa tu bavíme o chlapíkovej prvotine, už nechápem úplne! Ben Drew, respekt velký! plne hodnotenie bez zaváhania, nazdar ()

Dont

Mně se tahle nepěkně mrazivá skládačka ze životů drogových dealerů a prostitutek okořeněná stylovými rapovými songy hodně líbila. Tedy na filmovém plátně, jako ukázka, kam až se naše společnost může dostat. Jako realitu na vlastní kůži bych to v rámci dospívání rozhodně zažít nechtěl. Prodávání za dvacku nebo začlenění nováčka do gangu a následné zúčtování v důsledku nešťastné shody okolností patří k nejsilnějším pasážím Ill Manors. Co se všechno může dít v některých částech (nejen) Londýna, jen pár kroků od míst, kde „normálně“ žijeme, tenhle film vypráví tak dobře a natolik zajímavou formou, jako málo jiných filmů. Tleskám režisérovi Benu Drewovi za vynikající debut. ()

dr.fish

Čtvrť plná sraček- volně přeložený název filmu. Město bohů v anglickém znění. Čtvrť plná dealerů. feťáků, šlapek a beznaděje. Tvůrci nám servírují několik příběhů lidí, kteří se dějem pak volně proplétají. Není naděje a to je vše. Nic nového, přesto nezavrhuji. Přes velmi divný a nudný začátek poměrně slušné sociální drama. Viděl jsem ale i lepší kusy. 60% ()

klida

Mrazivá záležitost. Výbornej, špinavej (nebo možná výborně špinavej) film, který, myslím, reálně zachycuje nejen současný Londýn a nejen současnou Anglii. Akorát tomu ubližujou ty rodinný pouta v poslední tři čtvrtě hodině. Možná by tomu tady vedle Drama / Thriller slušela i nálepka Muzikál nebo alespoň hudební..... :) ()

Radiq

Nejsu žádnej hip-hoper, ale tady se soundtrack povedl. Hodí se to k té dealerské komunitě plné děvek, vrahů, zlodějů, feťáků a úchylů, ale zároveň bylo zajímavé, že rapem se vysvětloval děj (až jsem nestíhal číst titulky). Holt Ben Drew aka Plan B má v hudbě pro mě plus. A taky Keef Coggins, kterej se do role dealera Kirbyho skvěle hodil a zahrál ho dokonale. Celkově to ale mohlo být v něčem lepší. Neřikám, že bych se na to někdy nepodíval znovu, ale teď na to prostě nemám chuť. Ale OST si asi seženu... Jindy bych možná dal jen 3 hvězdy, ale má to v sobě něco, co mi v tom brání... ()

arbitr

Nemusí se vám to líbit, nemusíte s tím souhlasit, ale to je asi tak všechno co s tím můžete udělat. Drsná, ale pravdivá realita současného Londýnského podsvětí, do které by nikdo z naší relativně klidné středoevropské pohodičky nechtěl spadnout. Dobře napsáno i natočeno, až na ten trochu přibarvený konec, ale to se dá odpustit. Určitě nedoporučuji na pohodové nedělní odpoledne a pro příznivce dechovky. ()

neoBlast

Co si budeme nalhávat film Ill Manors je pouze vedlejším doplňkem k vynikajícímu rapovému albu, které funguje výborně i na samostatný poslech a videoklipy vůbec nepotřebuje. Snímek má pár silných okamžiků, ale špinavá gangsterka není ničím převratným ani na Britských ostrovech. Zůstávají "hudební čísla", která jsou ale tak silná, že Ill Manors je snadno nejlepším muzikálem roku. Hudebně tedy zážitek výborný, jako film? Not impressed. Ono těm nasraným Angličanům nic jiného nezbývá, když to Mike Skinner zabalil. 60 % ()

Redi

'Město bohů' po anglicku. Jelikož jsem z hiphop scény už tak nějak "vyrostl" (během příchodu módy 'pánvičky na hlavě' k nám... už to bude nějaký pátek), tak jsem chvílema pociťoval dávku afektu, kvůli čemuž nemohu udělit plné hodnocení... ale jinak je to výborné krimidráma... a ještě lepší na režijní debut. 85% ()

elanius

(35/2013, DVDRip) / Skvelý debut, Winding Refnovka jak vyšitá, autentická. S jedným rozdielom, hudba ... zážitok ... 100% 24.3. ... druhé pozretie, maximálne hodnotenie s prehľadom potvrdené....a ten OST je fakt geniálny. ()

Mishqo

Dosť dobrá britská gangsterka. Niektoré pasáže príbehu rozprávač zhudobnil, čo považujem za celkom originálne. Fanúšikovia hip-hopovej hudby si určite prídu na svoje. V spojení s nemaznajúcim sa životom britskej "chátry" (pardon za výraz) pôsobil ako veľmi autentický zážitok. ()

BuryGol

Britský podsvětí už neni, co bejvalo. Drogy, děvky, chlast, přepadení, férovky a gangy byly, jsou a budou, teď už se to ale hodně točí kolem...ehm, menšin. Je to až smutná ukázka toho, jak se mladý kluci můžou chytnou party a pak už se to veze. A sem tam se najde i nějakej ten dobrák, kterej ještě neni úplně ztracenej. No, zase jedna solidní britská kriminálka z trochu jinýho úhlu pohledu, která dokáže zpříjemnit večer. Každopádně, pokud je tohle prvotina Bena Drewa, tak se můžeme jenom těšit, s čim tenhle chlapík ještě přijde. ()

klukluka

Filmů plných násilí, drog a vulgarit je moc. Na můj vkus až příliš. Ale má to nějaký důvod, možná jsou lidi, kteří to vidí úplně jinak a naopak by řekli, že je to téma opomíjené. Myslím to tak, že já v ničem podobným nežiju, třeba i proto, že se tomu zcela záměrně vyhýbám, zatímco někdo jiný to může vnímat jako běžnou realitu, kterou co do kvantity válcují maloměšťácký srajdy. Takže ať to nějak uzavřu- nezpochybňuju, že dnes lidi žijou v takové mravní i skutečné špíně, jenom si přeju, aby tenhle svět nakonec nepřeválcoval ten můj. Taky není úplně byz chyby, ale tady v tom nefunguje lautr nic. Na Ill Manors se mi ale líbilo právě to, že si tady někteří lidé, vlastně skoro všichni, zachovali větší či menší kus lidskosti. Jak moc to přitom bylo realistický, to skutečně nedokážu posoudit. Ale bylo mi to sympatický a značně to ovlivnilo moje hodnocení. Depka, kterou ve mně podobný filmy pravidelně vyvolávají, se sice dostavila, ale tentokrát nebyla tak intenzivní. ()

Hanys_

Debut jako hrom. Přiznám se, že i ta "parodie na hudbu" mi tady celkem seděla a ten způsob vyprávění byl víc než povedený. Jsem zvědavý, jestli se Drewovi na tuhle pecku ještě někdy povede navázat. 8.5/10 ()

SpaceOdyseus

Je to slusne spinava depka, i kdyz na konci trosku svetla tedy vysvitne. Hraje se tu hodne na nahodu, ale zase to je celkem zajimave a sveze natoceno. Treba veskera expozice, ktera je resena rapovymi pisnickami, pozvedava cely film nad prumer. Vzhledem k realistickemu podani deje to neni moc prijemne pokoukani ve smyslu emocniho dopadu, ale silny film to je a dve hodiny utecou jako voda. ()

vander19

Zo začiatku mi film pripomínal typickú londýnsku undergroundovú klasiku. Mladí ľudia, drogy, problémi so zákonom. To momentálne letí hlavne medzi fanúšikmi s mladšou vekovou kategóriou kam sa radím aj ja. Trošku mi prešlo prehnané, že vo filme sa toho odohrávalo až moc. Dej mi tak prišiel moc kostrbatý a neprehľadný. Ale prvá polovica filmu bola fakt dobrá. Čo sa mi obvzlášť páčilo, bola hudba. Až tak, že rozmýšľam na nahraním songov do svojho prehrávača. Šmrnc tomu dodalo aj to, že ku textom a songom mi nabiehali ENG titulky tak som aj približne vedel o čom sú piesne. Avšak druhá polovica filmu je no ako to slušne povedať na HOVNO. Zrazu sa tam vyskytne prípad ruskej imigrantky a jej decka na štýl Eastern Promises, ďalej hlavný kvázi hrdina umre čo už tiež sme mali v Hooligans s MR.WOODom a aj v detailoch človek narazí na množstvo iných britských filmov. A hlavne sa spád deja zasekne a už to nie je tak farebné ako zo začiatku. Dobrý úvod, slabší stred a zlý záver = 3* ()

ApsidalTill

Krásne a špinavo pojatý život v UK vybranej oblasti, kde do priemerného scenára dokonale zapadajú živé príbehy s nádychom reality a to všetko, je podfarbené dokonalou hudobnou kulisou, ktorá sa priamo viaže na dej. Pre mňa veľké prekvapenie a maximálna spokojnosť, odporúčam. ()

Santino7

Ďalší z rady filmov o londýnskej periférii, ktorá nám v tomto prípade naservíruje pohľad na hneď niekoľko odlišných postáv - od menších či väčších dílerov, cez rôznych gangsterov, feťáčky/feťákov, prostitútky, nelegálnych prisťahovalcov až po deti s nulovými vyhliadkami na budúcnosť. Naozaj rôznorodá zmes, navyše originálne doplnená o akési "zhrnutia" ich životných príbehov prostredníctvom rapových skladieb - no a musím sa priznať, tento nápad (ako aj samotné prevedenie) sa mi ozaj pozdával, sedelo to tam perfektne. Ben Drew - hoci ma zo začiatku prekvapila jeho absencia v hereckom obsadení (keďže som ho už videl hrať v pár filmoch, no a zlé to rozhodne nebolo) - ma týmto filmom presvedčil o svojom talente vo viacerých smeroch. Fakt, že si svojpomocne dokázal zastrešiť ako réžiu, tak aj scenár a hudbu (pričom všetky tieto zložky na mňa zapôsobili) mi dáva len a len za pravdu a pevne verím, že vo filmovom svete o ňom ešte niekedy bude počuť, že nejde len o akýsi jednorázový "štek", to by bola škoda. Skvelo udržiavaná brutálna a zároveň mrazivá atmosféra (ktorá však vo všetkých ohľadoch pôsobí realisticky), špinavé + autentické prostredie odvrátenej strany veľkomesta, kvalitné herecké výkony od relatívne neznámych mien, moderne pôsobiace spracovanie... No skrátka táto britská snímka na mňa spravila vynikajúci dojem, i keď uznávam, že to nie je film pre každého. Pokiaľ však máte radi realistické gangsterky, tak by som na vašom mieste neváhal skutočne ani minútu, jasná voľba. 5/5 ()

cesky_hrac

Film vypráví příběh lidí v podsvětí. Ty lidské existence berou těžké drogy a provozují pohlavní styk z lehkými ženami . Často používají zbraně. Zabijí se ,, navzájem". Celý snímek provází hudba s názvem Hip-hop. Skladby tohoto žánru se spíše objevují v částech filmu, kde vysvětlují příběhy dané postavy. To mi na filmu vadilo. Ne postavy ale Hip-hop(Parodie na hudbu... Ehm..). Protože ho vůbec neposlouchám. Nelíbí se mi a nebaví mě. Já vím, že se to do tohoto filmu velmi dobře hodí.. Na mě (jako člověka hip- hopem nepolíbeného.) je zde(v tomto snímku) přehiphopováno( Vymyslel jsem nové slovo!! To jsem borec, co?) To by byla jedna věc, co bych filmu iII Manors odečet. Ale je tu ještě něco.. Druhá věc, kterou bych přesunul do záporných bodů je.. Film mě tolik emocionálně ,,nezmlátil". Vsadím se, že na něho za pár dní zapomenu. Byl to dobrý filmový zážitek ale krátký ne dlouhodobý. A ještě by se jeden bod našel, který mě štval..A to že je ve filmu přefakováno(Toto slovo je odvozeno od slova ,,fuck".Já dneska teda válím!!) A abych film jenom nehanil...Naučil jsem se pár nových anglických sprostých slov(Nevím jestli to je klad ale...)a nenudil jsem se u něj.Tento film bych doporučil těm, kterým mají rádi ,,silné" filmy!!! Moje celkové hodnocení: 70% Obsazení: 10/10 Scénář: 9,5/10 Efekty: 8/10 Hudba: 1/10 ()