Smrtelná aliance

• Kanada Enemies Closer (viac)

Bývalý příslušník amerického námořnictva Henry se uchýlí do lesů na americko-kanadských hranicích, aby se vyrovnal se svojí minulostí. Ta ho ale dožene v podobě Claye, který má s Henrym nevyrovnané účty a chce ho zabít. Oba muži však budou muset čelit i jinému nebezpečí. Lokalitu, ve které se nacházejí, totiž plánují využít pašeráci drog v čele s Xanderem. Henry a Clay se tak musejí rozhodnout, jestli překonají vzájemný spor a postaví se společně nepříteli, nebo se nechají pohltit vlastním konfliktem... (TV Prima)

masekjc

Hodně příjemný psycho výkon JCVD byl pohřben obsazením naprosto nesympatických herců a celkovým pojetím filmu, který si sice na nic nehraje ale nepřináší žádný wow efekt.Celkem se mi libil styl jakým jednotlivé postavy umírají a i zajímavý příběh, to jsou ale jediná slova chvály, která moho na tento film pronést.Nečekal jsem zázrak ale lehké zklamání se dostavilo i tak...4/10 ()

Clark_Kent

Nic extra teda Van dammeho mám rád, ale tohle nebylo ten pravej šálek kávy. Rozhodně mu ale role záporáka sedne to je fakt v expendables 2 byl absolutně nejlepší! ()

vozralec

Poměrně zábavná taškařice s bláznivým vlasatým JCVD. Postavy mají často místo mozku zřejmě piliny. Správce parku tak trochu ňouma. ()

Lavinia

Hlavní hrdina je tak necharismatický, že zabije celou ideu i s dějem. Skoro si divák přeje, aby ho kdokoli co nejrychleji sprovodil ze světa. A stárnoucí bruselský svalovec je s těmi vlásky jako do cirkusu. Průměrný příběh podprůměrně zpracovaný. ()

lucky.loo

Sleduju Jeana už od malička, tak jsem si nenechal ujít ani tenhle snímek a musím říct, že se mi obecně v negativních rolích líbí snad ještě víc než v těch pozitivních. Nevím proč ale odlehčenost maniakální postavy kterou Jean zde ztvárnil ve mě trošku evokovala podobnost (možná i malinko chtěnou) s Ledgrovým Jokerem v The Dark Knight. U mě spokojenost i když nějakou hloubku zde opravdu nečekejme, ale s tím jsem před zhlédnutím ani nepočítal. Hodnocení:70% ()

vieriX

Nebyt Van Damma tak by snad se ten film ani nedal hodnotit. Hlavni herci se jako akčni hrdinové snad nedají brát ani vážně, a nebýt totálně psychoučského Van Damma tak by se nebylo o čem bavit. Bez Van Damma sotva jedna hvězda s ním to na slabší tři stačí. ()

boumik

J.C.V.D určitě tahle role záporaka opět sedla na výbornou. Muj názor je že by u záporaku s lehce narušenou psychikou měl zůstat a možná par rolí záporaku a J.C.V.D u fanoušku stoupne o level výše a se ctí bude moct odejít do filmového důchodu. Tenhle film je promne milé překvapeni ()

gicous

Léta přibývají, sil ubývá a paměť selhává. Tak jsem si řekl, že dám Van Dammovi jednu z posledních šancí a pustím ho do svého obývaku. Enemies Closer není katastrofa a viděl jsem už mnohem horší filmy. Co si budeme nalhávat. Je to béčko, bez peněz, bez triků, bez výpravy. Celé se to odehrává ve tmě a v lese. Dějištem je jeden malý ostrov, na kterém se hrdinové chytají a v pravidelných intervalech docházi k jejich soubojům nebo přestřelkám. Nic objevného ani originálního. Pozornost na sebe přirozeně strhává Van Damme, který si v post-Postradatelné době střihnul dalšího vyšinutého záporaka. Se šílenými vlasy a těžkými víčky předvádí v soubojích stejné pohyby a triky, které jsem u něho viděl před více než dvaceti lety, kdy jsem ho sledoval ještě na pirátských videokazetách. Zároveň ale musím říct, že navzdory tmě jsou pěstní fighty přehledné a dobře natočené. Závěrečný tarzanský výstup je i docela originální. Slušný akční film pro fanoušky JCVD. Vlastně ani nelituji, že jsem se díval. Beru to jako moje rozloučení s tímto akčním titánem minulosti, neboť nepředpokládám, že bych se s ním ve zbytku jeho kariéry setkal. Nostalgických 50 % budiž lehce nadsazených. 5/10 ()

64B

Van Damme jako šašek. Ostatně ho za něj od jeho JCVD filmu už opravdu považuju. Mařena, kostýmek jak na dětský karneval a trapný "hlášky". Z filmu je cítit amatérizmus, nízký rozpočet a C-vody. To je dnešní Dammovský styl. Hrozně velká škoda, herce jsem míval rád a rád jsem na jeho 80.-90tkový pecky koukal. Kde se na přelomu tisíciletí stala chyba..? ()

Mamlas odpad!

Zcela idiotský film, totální odpad. Van Damme hraje hlavního magora. Jeho výkon je otřesný a vypadá tak na 85 let. Na jeho ksichtu jsou zřejmé plastiky, ale ty jen podtrhují, že je to takový vitálnější dědeček. Děj filmu je o ničem, atmosféra žádná, casting sesbírali někde na úřadu práce. Celým filmem prostupuje tzv. kanadský syndrom, který se vyznačuje zdlouhavými, nezajímavými a pro film zcela nepodstatnými dialogy, neschopnými herci, vleklým a nezáživným dějem a celkovou nedívatelnou otřesností celé téhle odpadní krávoviny. ()

subic

Žán Kláda s šílenou blonďatou čupřinou a pytli pod očima. Hraje si na jakože chladnokrevného zabijáka a první mlátička a zabíječka přijde až v půlce filmu. ()

johnsnow

SPOILER ALERT,Van Damme síce záporák ale vidieť že si to užíva, je riadne jebnutý a má zaujímavé háro. Hrdinská dvojica super, tej ženskej som nejako neveril a aj sa to potvrdilo. Akcia slušná, síce súboje sú väčšinou kratšie ale aj tých dlhších sa tu pár nájde a sú dosť krvavé. Akurát záverečný je dosť sklamanie. No ale za silné 4* to je. ()

curil

Příběh u mě stojí na samé hranici míry snesitelnosti v přehánění v mnoha bitkách a snůšky nelogičností, které provázejí celý film. Všechno vrcholí nesmyslným tarzanovským soubojem ve vrcholcích stromů. Zároveň naivita policistů je také k smíchu. Kdo snese měřítko, je kupodivu Van Damme, kterému role záporáků sednou lépe než dřívější kladní hrdinové. ()

ostravak30

Smrtelná aliance je zajímavá už jen tím, že v ní Jean-Claude Van Damme hraje zápornou postavu. Upřímně řečeno netuším v kolika filmech jsem ho já osobně viděl hrát záporáka, ale celkově jich na kontě, vzhledem k jeho filmografii, moc nemá. A bohužel je také nutno dodat, že on je asi to nejkvalitnější na snímku, přestože už toho ve svých více než 50-ti letech moc nevybojuje. Psychopatický zabiják se mu docela povedl. Jenže další herecká kvalita už není největší, ovšem zčásti za to bude moct určitě i nezkušenost scénáristů, neboť výsledek jejich práce není nejlepší. Nahánění se v lese, aby divák ocenil několik výbuchů a přestřelek je trochu málo. Ačkoli pár dějových zvratů přijde, celkově film nemá moc co nabídnout. ()

PamelaJJK

Jednoduchý akční film nemusí nutně znamenat hloupý akční film. Tentokrát však z toho trčela hloupost na všechny strany. Van Damma mám rád, ale tady působil víc jako klaun (už chyběl jen červený klaunský nos) křížený se šíleným profesorem přírodovědecké katedry, než vyšinutý záporák. Celé mi to přišlo jako nepovedený cirkus, který se snažil být akční a vtipný a místo toho byl uboze trapný a nekonečně hloupý. Scénář je v podstatě fajn. Sice jednoduchý, ale fajn. Chtělo to ale celé pojmout jinak. Takhle to opravdu nefunguje a ani jako parodie to neobstojí. Tahle nepovedená taškařice postrádá smysl. Ještě, že ta slátanina nemá ani hodinu a půl. Déle bych tu nudu nevydržel. ()

Thomak

Tři hvězdičky Van Dammovi, jinak maximálně jednu. Totální nesmysl, jen Jean byl naprosto boží a udržel mě u bijáku, těšil sem se na každou další jeho scénu. Kde se to v něm bere na starý kolena? A ten blond příčesek.. Ách! ()

Grimaldi

Osobně se považuji za tolerantního člověka,dokážu odpouštět nadváhu Seagala v jeho filmech a i vlasy JCVD tady bych zvládl,ale ty kecy o ekologickém životním stylu mě dostali ! Chápu že každý stárne,peníze jsou potřeba,ale je i lepší možnost propagace ekologie než akční film kde to nikoho nezajímá. Navíc,i když s režisérem už v minulosti "Belgičan" spolupracoval, na akčních scénách to nelze poznat,je jich málo,nudí a navíc tu Van Damme nemá ani hlavni roli.Hlavní postavou je Ranger z parku.Jeho postava je sympatická,ale člověk očekává něco jiného s tímto týmem před i za kamerou. ()