Smrtelná aliance

• Kanada Enemies Closer (viac)

Bývalý příslušník amerického námořnictva Henry se uchýlí do lesů na americko-kanadských hranicích, aby se vyrovnal se svojí minulostí. Ta ho ale dožene v podobě Claye, který má s Henrym nevyrovnané účty a chce ho zabít. Oba muži však budou muset čelit i jinému nebezpečí. Lokalitu, ve které se nacházejí, totiž plánují využít pašeráci drog v čele s Xanderem. Henry a Clay se tak musejí rozhodnout, jestli překonají vzájemný spor a postaví se společně nepříteli, nebo se nechají pohltit vlastním konfliktem... (TV Prima)

Terva

CITÁT - Problém je, že je to kanadská hranice, ale Kanaďani k nám neutíkají........... JCVD vypadá jak Einstein se zrzavýma vlasama a je příšernej. CITÁT - Vypadám směšně?........ Scéna okolo 39 minuty mě rozesmála. Ne, není vtipná, ale je tak naivně natočená, až je blbá. To mi hlava nebrala. CITÁT - Lesní jahoda, nevěděl jsem, že tady rosteš.......... Děj je strašný a velká, podstatná, část se odehrává v lese a po tmě. JCVD s tou svou franinou a ekokecama se mi vůbec nelíbil. CITÁT - Nemám rád zbraně, ničí životní prostředí, ale nejsem blbec....... Vydržel jsem to až do konce a dokonce si užil jedinou kvalitní hlášku příběhu. CITUJI - Blbej benzín, musí zkazit všechno, ha ha hááá........ ()

ConanVJ

Povedený akční filmek který si na nic nehraje, je zábavný natočený klasickým 90.tkovým stylem. Je zde spousty nelogičností, jednoduchej předvídatelnej příběh. Co mě u toho zamrzelo je nemastnej neslanej hlavní hrdina. Tady by to chtělo něcoho jako Adkinse, nebo Fostera. Druhej hlavní "hrdina" je v pořádku. Nejlepší je zde ale záporák, kterého hraje JCVD skvěle. Role psychopata mu sedla dokonale. Co trošku zamrzí je opět rychlý střih kamery při soubojích. Já se u filmu bavil a dávám mu 75% :) ()

Marsik

PRIMA HD - I když jsem JCVD skalní fanda a vždy pěji na něj samou chválu, tak tentokrát udělám výjimku a budu hanit. Protože takhle by to Jeane nešlo! Proč bereš nabídky v takových céčkových sračkách? Jsem z toho celkem i smutný, že můj oblíbenec hraje v takových shitech. Netřeba dalších slov a see ya never Enemies Closere. 45% ()

MartinezZ

Jediným kladem je tu vyšinutý Jean-Claude s parukou, což působí hodně úchylným dojmem. A to je vše. To není zápor, to je očekávané konstatování. Prostě je to jen takové blbé béčko, jak se dá od Jean-Claudovky očekávat. Klidně můžete film vidět v celku nebo ho jen proskákat po kouscích a absolutně o nic nepřijdete. Nechápu, proč ani na jednom posteru není JCVD s tou úchylnou parukou. ()

kobejn

Chacha, Van Damme s příšerným hérkatem se na starý kolena snaží přehrát do rolí démonických padouchů po vzoru svýho předchozího ucházejícího výkonu v EX.2, ale to co předvádí zde je vzorovým příkladem špatnýho způsobu, jak hrát démonický padouchy, hraje tak špatně, až je to vlastně zábavné...jeho jakože výraz psychopata s průpovídkou "ten blbej benzín" (nebo tak něco - byl v tom ale benzín) budí tak útrpný smích, že si jen myslím, budiž mu filmový brak lehký. Rejža Pítr Hyjams to s Van Dammem opravdu brzy dopracují do zaslouženého filmového odpadu, odkud již není návratu - jen tak dál kluci - je to švanda! ()

Ellmariachi

Film, kde JCVD je doslova famózní by měl být dobrej ne? Minimálně pro fandy žánru a jeho samotného. Nebo ne? No já tedy říkám ne. Musím říct, že role záporáka sedla Źánovi na jedničku a musel si to očividně užívat, stejně jako divák. Jenže co ten zbytek? Postavy trapné. Ranger je naprosto příšerný hrdina a přál jsem si aby zdechl. Černoušek i ta slečna naprosto předvídatelní. A ten děda? No vole to kde jsme? Takže jen za JCVD dávám dvě hvězdy, ale bohužel už žádnou za nic. 35 procent fakt jen za záporáka. ()

kaylin

JCVD už dlouho nevypadal takhle směšně. Jako klaun, který se zapomněl nalíčit. asi to byl i záměr, ale na takový snímek se pak opravdu velmi těžko kouká s tím, abyste ho brali vážně. No, co si budeme povídat, Van Damme má ale pořád formu a hlavně je to už herec, který i něco zahraje, takže jeho záporáci, na které se poslední dobou očividně soustředí, stojí za to a jsou zapamatovatelní. No, co si budeme povídat, tohle je možná jeho nejlepší záporák vůbec. Van Damme tomuhle filmu vládne a u mě se postupně dostavoval pocit, že je to vlastně hodně dobré. Z hlediska těch kladných postav je to strašná nuda, ale JCVD to prostě vynahradí. Už nekope a neskáče, ale za to víc hraje. Paráda. ()

Figu

Co si budeme povídat. Jean-Claude za posledních deset let moc neoslnil. Točí průměrné, mnohdy i velice špatné filmy a jde to s ním společně s jeho věkem do kytek. Dělá spousty hloupých přešlapů, ať už jde o točení stupidních komedií, nebo o spolupráci s Rumuny... Toto jsou smutná fakta, které ovšem nabourává film Smrtelná aliance. Tři plus pro Van Damma. 1) JCVD vzpomíná na starý časy, pere se jako za mlada a mě to baví! 2) Volba role záporáka je volbou výbornou! 3) Psychopatickej magor a Van Damme? Jo, to jde dohromady, kor ještě při sloučení s bláznivým rozčepejřeným květákem na lebce. Ač byl příběh lacinější, ač nebyl obsazen všelijakýma hvězdama, já jsem spokojenej jako prase a na rovinu říkám - chci více takových béček, chci více takových Van Dammů!!! 70% ()

Martin741 odpad!

Za najlepsie filmy rezisera Petera Hyamsa uz dlhodobo povazujem Kozoroh 1 a 2010 Vesmirnu Odyseu. Potom jeho reziserska kariera nabrala smer, ktory mne smrdi a nebavi ma. Van Damme /Krvavy Sport, Kickboxer, Expendables 2 ma uz to najlepsie davno za sebou a vyzera to tak, ze aj on zacal tocit filmy, ktore mozu stupiditou krasne konkurovat Seagalovym zumpoidnym "klenotom svetovej kinematografie". 0 % ()

bourec

Až do roku 2000 točil Peter hyams v pohodě skousnutelný,a někdy i mírně nadprůměrný filmečky(akce,thrillery),občas dokonce obsadil i známý,ne-li slavný herce.Ale byla jiná doba.V současnosti už spousty režisérů ze skupiny kterou právě Hyams reprezentuje,vodpadla úplně,nebo točej srágorky.Enemies closer je celkem solidní kus,kterej by před dvaceti lety dopadnul a vypadal určitě jinak,ale v možnostech,který režisér měl,je to v pohodě.A Van Damme.Toho záporáka si střihnul fakt s chutí,a i když zub času i na belgičanovi nechal stopy,tak za tuhle roli bych dal asi čtyři hvězdy.Ovšem zbytek týmu dost děs,asi to chtělo někoho,kdo v bitkách nebude vypadat jak motovidlo.Nakonec zakotvim na třech lepších hvězdách.60%. ()

otík

Kdyby to byl film bez Van Damma, nikdo by o něj ani pohledem nezavadil a ti, co by jej někdy v noci na nějaké pochybné stanici shlédli, by tomu napráskali odpad a byl by klid. Jenže Van Damme ve své záporné roli minimálně své fanoušky přitáhne, což ovšem nic nemění na oné předchozí myšlence, že film je totálně nezajímavý. Je to naprosté akční céčko, kde sice pár slušných fightů je, ale celé je to natočené tak špatně, že neosloví snad ani jediná scéna. Vztah v úvodu úhlavních nepřátel a později přátel na život a smrt je naprosto vycucaný z prstu a strašně umělý. Motivace záporného a totálně ujetého Van Damma jsou od začátku jasné a jedině on je postavou, která má od začátku hlavu (bohužel ne patu). Navíc Jean-Claude je v dobré formě a svého maniakálního zabijáka obdivujícího krásy lesa a pojídající lesní jahody zahrál parádně (skoro jakoby se vrátil do svého kokainového období a před natáčením mnoha scén si šňupl na dobrou náladu). Nakonec jsem vlastně dostal víc, než jsem od filmu čekal - měla to být naprostá kravina, ale byla to naprostá kravina se zábavným Van Dammem. Takže místo odpadu dávám úsměvných 20%. ()

eye candy

Jak režisér tak hlavní hvězda tohoto snímku už mají nejspíš své nejhezčí chvíle ve filmové branži za sebou. Řekl bych, že to platí hlavně pro Hyamse a jeho režii. Van Damme si -pro něj- né zcela typickou roli totiž zdá se docela užívá a určitě je světlým bodem tohoto jinak celkem nesmyslného béčka. Kdo by si taky nechtěl zahrát takového toho lehce přetaženého Jokerovského záporáka, kterej si během nahánění hlavních hrdinů po lese a zabíjení policejní hlídky haluzí, s neskrývanou radostí pochutnává na lesních plodech. Za blonďatého Alberta Einsteina bez kníru 2*, jináč to osciluje někde mezi nízkorozpočtovým béčkem natočeným v Bulharsku a podprůměrným, nevýrazným akčňákem, natočeným v Bulharsku. ()

Jizni Tlapa

Já toho kluka,i když je postarší a začíná těžce dýchat, prostě pořád žeru. JC se sestřihem na Česílka,který by mu záviděl i samotný Ondra Hejma dokazuje v roli záporáka, že rány pořád rozdávat umí. Sice jich není tolik,ale hravě to dožene hláškami, díky kterým , všechny klaďase a diváky uzemní na první dobrou. On je prostě sympaťák a nádech sarkasmu, který do záporácké role vdechl,je prostě ojedinělý... vsadil bych se,že si rve zbytek vlasů, že se dal na dráhů křiváků až na stará kolena.."Já věděl,že se to posere" ()

Johnny.ARN

Také to typické, máme peniaze na jedného poriadného herca, obsadíme JCVD, za zvyšok si prenajmeme kone, kostýmy a loď. Celé to dáme do lesa a dej sa bude odohrávať v noci. Záporákov necheatujeme neobmedzenou muníciou, JCVD dáme priestor hovoriť po francúzsky a trochu podvíhať nohu. A nejaký ten neočakávaný zvrat a final fight na záver. Ozaj? 2 z 5 ()

JohnSmith

No musím uznat, že bez van Dammea,jeho "zrzavé" kštice a hlášek, by to nestálo za nic. Jean-Claude si záporáka vyloženě užil a u toho by měl zůstat. Jinak zbytek osazenstva včetně van Dammova syna je žalostný a režisér Hyams také nepředvedl nic moc. ()

blackJag

Hyams sice v Hollywoodu hrával druhé housle, přesto jako na rutinéra na něj byl vždy solidní spoleh. Po průseru s LOVCI DINOSAURŮ už to neplatí, rejža zakrněl, a když zase dostal šanci, vypotil tuto sračku bez jediného kloudného nápadu (film je velmi špatně napsaný). Nechápu, tohle béčko mohlo v klidu šlapat. Odevzdaná režie přitom není ani tou největší třískou v prdeli zaníceného boláku. Belgická guma v světlém přelivu se snaží o Jokera, ale v uniformě kanadské jízdní policie je leda za klauna (i když aspoň kouzlo nechtěného, budiž), baby belgická guma se nedokáže hnout od tátovy sukně (a asi ví, co dělá, protože ani na toto bahno nemá) a do toho všeho podivné herecké individuum jménem Tom Everett Scott, které se nás snaží přesvědčit, že je to bývalý ranger :-) Jop, je to síla. 30% ()

upson

Film se brodí více vodami. Začíná jako standardní béčko, v jednu chvíli se přerodí v elitní céčko a v další moment Vám zápletka s heroinem a jeho potápění se pro něj připomene vidlácky načechranou atmosféru ze seriálu Strážce pořádku, akorát ten Raylen Givens v podání Timothyho Olyphanta se nedostaví. Nejde vyloženě o zklamání a to především díky hereckému pojetí záporáka Xandera v podání Van Damma, který si zaslouží lepší rozpočet a scénář než v jakém se jeho postava ocitla. Dobré pocity se tedy dostavily právě v momentech přítomnosti Jean-Claudea a podtrhly se zajímavou scénou na stromech. Kolem a kolem to je na tři hvezdičky, ale za postavu Xandera jedna navíc :-) ()