Continuum

Kanada, (2012–2015), 31 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Simon Barry

Hudba:

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon (viac)

Policistka z roku 2077 (Rachel Nichols) se přichomýtne k útěku bandy nebezpečných zločinců z vězení. Ocitne se i s nimi v roce 2012 a dává si za úkol nejen najít cestu zpět ke své rodině, ale zároveň pochytat zločince dříve, než uskuteční svoje plány. Přitom jí pomáhá mladý vynálezce Adam (Erik Knudsen) a Vancouverské policejní oddělení, jmenovitě Carlos (Victor Webster). (Ben Nevis)

Eilem

Pilot zaujal a kto ma rad sci fi to potvrdi ale nadnesene informacie o seriali ma zasa trochu sklamali. Nie som si isty kolko tento serial vydrzi aj napriek dobremu zaciatku. 75ˇ% ()

jafuska

Seriál, který mě moc nezaujal, zatím hodnotím po prvním díle, ale nevím, jestli tomu dám šanci, je to celé zmatené, a tento žánr fakt moc nemusím ()

janovrom

Mám za tři dny dvě zkoušky, ale nemůžu se k tomu dostat přes Continuum. Kámoš doporučil, tak jsem si řekl zkusim, snad to nebude tak špatný. Vždycky jsem si filosofoval, jestli je možné měnit budoucnoust - a kdo ne? - tak mě to hned chytlo. Od první minuty prvního dílu do poslední minuty posledního dílu, který zatím vyšel, jsem nebyl schopen na nic jinýho myslet. Sympatičtí hrdinové, seriál působí jen jako x-hodinový film sestříhaný na díly, prostě luxus. ()

Bobris

Souhlasím s komentářem od Segrestora. Dobrý úvod ztroskotal hned na tom, jak se Cameron spojila s policií a stala se z toho celkem tupá kriminálka velice lehce využívající některé sci-fi prvky. Krimi seriálů je teď takové množství, že chci vidět něco nového a tohle to tedy určitě není. Rachel Nichols je krásná, ale sama film neutáhne, zvlášť když někde i ona sama herecky trošku selhává. Druhou řadu nedám, bohužel. 40% ()

DJ Kritik

Po prvej sérii trochu sklamanie. A nezachráni to ani Rachel Nichols, na ktorej stojí vlastne celý dej. Ale nie je tu nič, čo by tento seriál vyzdvihlo aspoň medzi priemer. ()

Felisr

Po pár dílech třetí řady snižuji na 3 hvězdy. Hlavní hrdinka hraje pořád celkem nepřesvědčivě a stále si vystačí s cca 3 výrazy obličeje... Také motání se kolem duplicitních postav seriálu nepomáhá. ()

Kimkong

3. série - Originalita předchozích sérií je pryč. Děj se strašně vleče a hřebíkem do rakve je 11 díl, kdy snad sami režiséři přišli na to, že seriál nemá žádný smysl. 4. série - Seriál měl velmi upadající kvalitu, poslední řada má jen šest dílů, tak jsem jí dal šanci. Nakonec seriál dopadl dobře. Z dějové stránky. Vizuálně šlo občas vidět, že nechtěli na umírající seriál zbytečně plýtvat finance. Celkově je seriál lehce podprůměrný, ačkoli měl velký potenciál. Děj připomíná terminátora, jen místo souboje robotů s lidstvem máme souboj korporací vůči zbytku společnosti. To předurčuje seriál k nutnosti dodávat nové a nové zápletky, což v kombinaci s cestováním v čase né vždy dává smysl, seriál se tím pádem začne hroutit. Hlavní představitelka je velice sympatická, ačkoli stále vypadá, že bude brečet. I zbytek osazenstva je dobrý, ačkoli jejich charaktery nejsou příliš výrazné. ()

dalibor.durcak

Výborný sci-fi seriál se skvělým obsazením, skvělým námětem a působivými efekty...Bohužel mu po po prvních sériích dochází dech a třetí série už rozhodně kvalit první nedosahuje...Díky za čtvrtou, byť zkrácenou, díky které se bude moct seriál důstojně rozloučit. A Kara je prostě kočka.. ()

mh825

Štvrtá séria prináša iba 6 dieľov. Možno predčasný koniec seriálu, ktorý v poslednej sérii mal značné výkyvy v tempe. ()

mata77

Na môj vkus dejovo trochu viac pritiahnuté za vlasy, aj keď námet je aktuálny a určite atraktívny. Chyby a nejaké menšie či vačšie hlúposti mi občas udreli do očí, ale vcelku slušné spracovanie. Hlavná hrdinka, ktorej schopnosti hraničia so superheroes, mi občas vadila, pretože sa zdá, že so svojim vybavením z budúcnosti je nezničiteĺná a len čakám, kedy vytiahne z rukáva príručnú jadrovú hlavicu. Úhlavný záporák sa myhol len na začiatku, inak ho schovávajú na ďalšie diely. Dúfam, že môžem čakať sci-fi akčnú detektívku, ktorá nebude len o kopírovaní tematiky cestovania v čase. ...Tak som úspešne zdolala prvú sériu. Nakoniec to nebolo také klišé a prvá séria ma dokonca prekvapila niekoľkými zaujímavými zvratmi. Seriál je epizódne ladený, v každom diele sa odkrýva kúsok skladačky, týkajúcej sa budúcnosti a skutočných dôvodov, prečo sa agentka Kiera spolu s bandou teroristov ocitla práve v roku 2012. Druhá séria sa bude točiť v roku 2013, hádam na tento seriál dovtedy nezabudnem... ()

Reproduktor

Pro mě osobně největší překvapení tohoto roku. Očekával sem tuctovou kravinu ale on se stal zázrak. na hlavní postavě není jen hezká tvářička. Ona umí i hrát a příbeh je nekonvenční, netuctový. Prostě obrovské překvapení a radost, při sledování každé nové epizody. ()

mArtinko5MB

To Have Money And Power Doesn't Mean Your Shit Doesn't Stink. 3. seria bohuzial stratila caro, mam pocit, ze bolo lepsie spravit 2 serie s nabitejsim dejom ako to zbytocne predlzovat. 1. séria: 80%, 2. séria: 70%, 3. seria: N/A ()

hwnd

Po prvních třech dílech zatím naprosté nadšení, pěkná hlavní hrdinka, vyvážená akce, není to blbost, prostě tohle jsem teď potřeboval. Tak, jen aby to vydrřelo... A rozhodně vydrželo. 2 série super, ikdyž koncept té první se mi líbil o něco víc. Teď jen dočkat dalšího pokračování, kterým směrem se to vyvine. ()

smarkus

Serial videny komplet. Ako pozitivum je zakoncenie(ze vobec nejake bolo).Prva seria bola sice komornejsia,viac krimi ako sci-fi ale potom sa to rozbehlo. V tretej serii to boli hotove sachy rozne zvraty. Kanadania vedia natocit slusne serialy aj bez vysokeho rozpoctu. Pre mna ciste 4 hviezdy, kedze nic podobne sa casto nevidi,ak vobec. ()

Knightey

Hodne chytlavy serial, ktery ma dej a kazdej dil je necim zajimavy a porad se to vyvyji. Takze za me urcite super. Prvnich par dilu, je dost trochu slozitejsich ale potom to jde. A na to ze je to serial, tak docela i dobre efekty a prave ten dej. ()

blazma

Hlavní herečka pro mě tento seriál neskutečně potahala, protože jinak bylo herecké obsazení trochu tragédie. Nikdo už tam nebyl tak výrazný jako právě ona. Cestování časem, nic nového.. nic méně atmosféra okolo toho co všechno může časovou linii ovlivnit bylo celkem zajímavé pozorovat. Opět, klasika seriálů, poslední dvě řady bída, první dvě super. ()

onemanga

Po shlédnutí pilotu: Jsem příjemně nadšen, vlastně víc než příjmeně. Solidní začátek, žádné složíte kecy okolo a hned jdem do akce. Přesto tomu nechybí (aspoň prozatím) celkem nic. Drobné detailové chyby vyváží ideální poměr akce a vizuálních efektů. Po pilotu tedy zatím 4* ale může být i lépe. PS: Podařilo se někomu zahlédnout Lexu Doig ?Edit Po opadnutí fascinace dějem jsem si ji višml, bohužel je jedne ze záporáků :-( Po druhém dílu: stále paráda, tak jak si to představuji. Laťka se zvedá .... ()