Revolúcia

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (viac)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

Likan7

Jeden z mnoha pokusů navázat na brilantní Ztraceni. Hrubý námět není nejhorší, takový sci-fi nápad se mi líbil, jenže to, že do seriálu narvete několik známých tváří z Lost, vám další takový seriál neudělá. První série ještě nebyla nejhorší. Buď se řešila záhada elektřiny, nebo se trochu bojovalo. Nebylo to bůh ví co, ale seriál šel celkem rychle kupředu a nedal vám moc přemýšlet nebo se nudit. Jenže problém nastal na konci jedničky. Všechny záhady se prakticky vyřešily, nebo se na ně tvůrci vykašlali a tak jsme ve dvojce sledovali jen bojůvky mezi frakcemi lidí někde v Texasu. Sci-fi příběh šel na druhou, třetí kolej a byl šíleně nezajímavý, jako by najednou scénáristé nevěděli kam jít, až se na to vykašlali. Revoluce se tak, upřímně po zásluze, nezapsala do dějin prakticky ničím zajímavým a já na ní za nějaký čas určitě zapomenu. Tohle bylo fakt velký špatný nudný. ()

RedRose

mám seriály tohoto typu rád... po pilotu se nemůžu zbavit pocitu, že jsem to už někdy viděl a i když je to v mnoha směrech jiné, hrozně mi to připomíná zrušené Jericho... no snad tohle nedopadne podobně... herecké obsazení je na poměry seriálu vcelku očekávané a až na na pár vyjímek jsou jejich výkony v pohodě... asi nejvíc mě zatím zaujala postava Aarona (Zak Orth), bývalého ajťáka z Google, který se sem dokonale nehodí ;-) SPOILER: Po deseti dílech zatím zůstávám a i když to místy trochu pokulhává, názor jsem zatím nezměnil, ale fakt mi pořád uniká základní myšlenka seriálu!! Proč by sakra 12 lidí žilo 15 let dobrovolně bez energií, nechali svět kompletně zhroutit a přitom vědět jak to napravit?!?! Tohle zatím vážně nechápu... ()

sigin21

Po čtvrtém díle to balím a ubírám hodnocení na 1 hvězdičku. Pilot už leccos naznačil, ale že to bude až taková míra scénáristické nemohoucnosti a neumětelství, podpořená trapnými hereckými výkony a naprosto nefunkčním světem, to jsem teda nečekal. Přitom ten potenciál je tam obrovský, jenom chtít. PS: cosi se ve mě zlomilo a zkusil jsem se protrpět až do šestého dílu .. asi jsem tajně doufal v nějaké zlepšení .. bohužel je to díl od dílu horší a šestý díl už je opravdu ničím neředěný výblitek .. jak za takovýhle scénář může někdo dostat zaplaceno fakt nepochopím. ()

Zl0

10:1 .. to je asi pomer moje očakávania a výsledok. Predstavte si, že necháte vyluhovať postapokalyptický sáčok a vzniknú čaje s názvami: Fallout. Mad Max. Book Of Eli. Children of Men. The Road. Doomsday. Beauty Of Dead Cities(Borknagar) a podobné veci. Keď ho necháte vyluhovať po stý raz, vznikne niečo ako Revolution. Slabý čaj. Banda skúsených ľudí počúva mladú hlúpu neskúsenú pipku a kvôli nej robia blbosti ktoré ich môžu stáť život. Absencia Logiky. Nemohol som sa na to pozerať. Videl som asi len 4 diely, možno ani to. ()

vozralec

První série skončila. Co na to říct? Poměrně solidní výprava. Některé díly lepší, některé horší. Místo řešení nahození vypadnuté elektřiny se vše točilo spíše kolem vzájemných vztahů, což seriál moc neposouvalo. Od jedenáctého dílu dochází ke zlepšení a seriál dostává solidní spád a více akce. Bohužel celou sérii kazí idiotské a nelogické chování všech zúčastněných, mladá Bydžovská se svým utrápeným kukučem, Rachel Matheson zralá na přesdržku, nevyužití příležitostí k zabití, přecházení na opačnou stranu a zpět, vždy upravené účesy žen atd. Paradoxně nejlepšími postavami jsou zde hlavní záporáci - major Tom Neville a Sebastian "Bass" Monroe, který je hodně velký sympaťák. Randall Flynn na konci překvapil. Hodnocení druhé série: Na scénu přícházejí nanosvětlušky. Aaron díky nim získává nevídané schopnosti, které chce získat skřet Dr. Calvin Horn. Bass potkává syna, Aaron po krátké bokovce zase (nano)Priscillu. Vlastenci zneužívají jed a ke konci i yperit. Jason doplatí na své tetování. Postupně narůstá počet zbraní. Nejvtipnější ze všeho je snadné pronikání i do těch nejzabezpečenějších míst. Akorát je škoda, že další série už nebude. ()

viky13

Začala jsem sledovat z nudy. Ale jak jde čas dostávám se do příběhu čím dá víc ,téměř minutu po minutě mě to baví čím dál víc. Po prvním díle bych oznámkovala tak 3+. Druhý díl byl o mnoho lepší a třetí taky tak. Díky "šokujícím" odhalením to dostává grády ,Monroe je tak tajemný až je sexy. Zajímá mě jak to vlastně se založením Milice bylo a jak se z něj stal...no ON. Po třech shlédnutých dílech dávám 100%. ......po slhlédnutí obou sérií se moje hodnocení dostalo na dobrých 70%, jelikož ke konci mě už příběh moc nezajímal. Přesto dobrých 70. ()

Majzlík

Po shlédnutí prvního dílu jsem měl chuť si vyrvat aortu! A to jsem se na fakt tešil na pořádný postapokaliptický seriál a lecos bych mu i odpustil... Všechno je ale špatně - hloupoučký scénář, prkenní herci a nejvíc mě vytáčelo to, že všichni tu vypadají jak kdyby právě vypadli z kosmeťáku. Hlavní barbíně chybí k dokonalosti už jen Vuittonka. :-p To už si radši pustím starší a skromnější seriál Jericho, který je v podstatě o tom samém (tj. telenovela v postapokalyptickém světě), ale nebudu mít alespoň neustále nutkání spáchat seppuku. ()

Taffey

Zajímavý námět, vhodný na dvouhodinový film. Tvůrci se snaží, neustálým protahováním ukroutit z hovna bič a nejde jim to. Je to nehorázná nuda, dnes.jsem to už přepnul na jiný program. Je to repetitivni seroš, spádu prostý. ()

Petike

Učebnicový príklad premrhaného potenciálu. Námet nie je vôbec nový, ale vidieť ho prvýkrát spracovaný v rámci nejakého seriálu mohlo byť zaujímavé. Už z pilota a nasledujúcich pár dielov však bolo jasné, že seriál nemá premyslené, kam chce smerovať a aký chce mať tón. Z postáv ma zaujali iba Aaron (úprimne, on mal byť protagonistom) a Nora (RIP). ()

Lavinia odpad!

Zoufale nelogická, nudná, klišoidní blbina, která se utápí v sentimentalitách, reminiscencích, tajuplných zvratech o ničem a k tomu smrdí grošem. Proč by elektřina, tedy počítače měly nějak ovlivňovat motory? A proč teda neovlivňují pušky? Krom toho proč všichni pochodují v šatstvu jak z módního žurnálu pro zálesáky ještě 15 let po události? A proč vlastně vůbec furt někam pochodují, aniž by nějak měli vážnější trable s jídlem či holením (asi vousy samovolně odpadávají po dosažení délky 3 mm)? Prostě nesnesitelné jak hlavní představitelka s jejím svéhlavě ukňouraným frackovstvím. ()

TaNya_

Začátek až po druhou sérii byl docela dobrý - když se zavřely oči nad těma klišoidníma kravinama, tak z toho vyšla slušná zábava. Myslím, že to ale scénáristi podělali, když tam začli plést existenci nanitů a úplnej konec, když ti malí roboti ovládli lidský hlavy. Na to už bych se nekoukala ani za nic, ještě že to ukončili - smůla, kdyby pokračovali v soubojích meč na meč, tak by možná došli dál :(. ()

RobbieM@N

Hodnocení po pilotu. Bohužel další srač***dní Falling Skies, výpadek elektřiny může být dobrý nápad, ale zprasit se dá všechno. Scény mezi sebou pořádně nenavazují, člověk neví kde se zrovna postavy nacházejí, najednou spí v letadle, najednou je někdo přepadne, dialogy zní jak ze špatného snu, jeden kluk vypadá jako Bieber, druhý se potká s hlavní protagonistkou u řeky a vypadá jakoby zrovna byl někde v supermodnim obchodu, generál/prezident je jakýsi 30 letý kluk. A takovýhlech, z prominutím "píč***in, je tam celá řada. Škoda toho Giancarla Esposita. ()

Scelleton

A já se na to tak těšil. Abrams bohužel zklamal. Jsou tam dobré myšlenky a zajímavé nápady, ale to je asi tak všechno. Postavy jsou nezajímavé, možná tak kromě Milese. Myslel jsem si, že pátrání po bratrovi tak trochu už vyšlo z módy, ale není nad to oprášit starou zápletku. Škoda ()

Vykuk

V porovnání s posledními podobnými seriály, co jsem viděl - Terra Nova a Falling Skies, ty mě bavili, ale tohle je hodně slabé až podprůměrné. Druhý díl jsem ani nedodíval a stačilo. ()

teroosh

Po pilotu dobrý, po dalších dílech lepší a lepší. Jen doufám, že se to nezvrhne do podobných obrovských šíleností jako v Lostech.. ()