Revolúcia

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (viac)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (5)

Revolúcia (2012)

Jeden z mnoha pokusů navázat na brilantní Ztraceni. Hrubý námět není nejhorší, takový sci-fi nápad se mi líbil, jenže to, že do seriálu narvete několik známých tváří z Lost, vám další takový seriál neudělá. První série ještě nebyla nejhorší. Buď se řešila záhada elektřiny, nebo se trochu bojovalo. Nebylo to bůh ví co, ale seriál šel celkem rychle kupředu a nedal vám moc přemýšlet nebo se nudit. Jenže problém nastal na konci jedničky. Všechny záhady se prakticky vyřešily, nebo se na ně tvůrci vykašlali a tak jsme ve dvojce sledovali jen bojůvky mezi frakcemi lidí někde v Texasu. Sci-fi příběh šel na druhou, třetí kolej a byl šíleně nezajímavý, jako by najednou scénáristé nevěděli kam jít, až se na to vykašlali. Revoluce se tak, upřímně po zásluze, nezapsala do dějin prakticky ničím zajímavým a já na ní za nějaký čas určitě zapomenu. Tohle bylo fakt velký špatný nudný. ()

Season 1 (2012) (S01)

Kopírka Ztracených, bez zajímavého příběhu, dobrých postav a bez zajímavého světa. První série možná měla několik solidních nápadů, ale na prostoru 20 dílů je to mrtvý. ()

Season 2 (2013) (S02)

Tohle byl vyložený průšvih, který poslal seriál definitivně k vodě. Odklon od sci-fi a více prostoru pro hloupý boje mezi frakcemi bylo to nejhorší, co Revoluci mohlo potkat. Nedivím se škrtu. ()

Mrtvý muž přichází (2013) (S02E06) odpad!

O čem je sakra tenhle seriál? První série byla ucházející, ale šlo to. Tohle je vyloženě průšvih! ()