Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

Ivuska71

Vzhledem k tomu, že jsem film viděla cca před měsícem a už si zaboha nemůžu vybavit, o čem to vlastně bylo...jasně o útoku na Bílej dům, že jo. A to je asi tak všechno. Čili nic moc extra. ()

A.lis

Ačkoli má film spoustu typických akčňáckých klišé a je tak trochu přezápletkovaný, líbil se mi. Má spád, vtip, dobré obsazení a člověk se ani chvilku z těch dvou hodin nenudí. ()

johnysd

Pobavil jsem se královsky. Perfektní popkorn, který jede jak lokomotiva co jí urvali brzdy. Plné klišé, patosu a odhalených spiknutí. Co může to vybuchuje, helikoptéry padají a hrdina statečně dostáva přes hubu aby nakonec zvítezil. Doporučuju. ()

opiumka

White house down se povedl. Akční scény jsou skvěle natočené, Jamie Foxx báječně hraje lehce bezradného prezidenta, Channing Tatum asi bez komentáře (:)). Rozuzlení je překvapivé. Bohužel (zase) je konec na můj vkus až moc americký. Vystřihnout posledních asi 15 minut a nemělo by to chybu. Joey King mi přišla v některých situacích až moc statečná. ()

gael83

Další "duplicitní" americkým govermentem objednaný a patriotismem přeplněný patos. Channing je sympoš, Jamie tradičně přehrává a tlačí na pilu, zbytek osazenstva kvalitně paroduje Al-kaidu, schématické až hanba, opět to všechno visí na jednom či dvou hrdinech a opět happyending, je to stále a pořád dokola. Smrtonosná past přesazená do White House. Děkujeme USA! ()

fabregas1

Výbuchy, hlášky, seznam známých herců, nelogika......a samozřejmě vítězství USA, to vše zde nečekaně najdete, takže nic nového pod sluncem. Jednou se podívat, pobavit a zapomenout....takže asi tak. ()

Marnotrat

Ach jo...jedna hvězda za destrukci bílého domu. Jinak se mi chtělo zvracet...Filmaři si z diváků vyloženě dělají prdel, a oni jim za to ještě tleskají. Třikrát fuj.. ()

Yokto

Neskutečná kravina! Neohrožený agent Tatum zachrani cely Bily dum a prezidenta, který mojl zemrit, ale střelec zasahl hodinky!!! Za Jamieho a repliku White House dve hvezdy. ()

pepca72

Klišoidní blbina, s trochu lepší druhou půlí filmu díky akci, která ale taky nebyla zase bůh ví jak oslňující. Ta přemoudřelá americká holčička byla na pěst. Naštěstí Jamie Foxx film vytáhl o nějaký stupeň nahoru. Zato Tatum se moc nepředvedl, připadalo mi to, že tu roli nehrál naplno. Takhle z něj akční herec nebude.To obdoba filmu s Batlerem a korejským útokem na bílý dům, byl proti tomu nářez. Podruhé už nemám chuť se na to podívat, není proč. Ale ty 3 * si film zaslouží - kamera, střih, hudba, herci. ()

$h4rk

Pro mě určitě překvapení. Šel jsem do toho že takových filmů tu bylo opravdu hodně a že to nebude mít co nabídnout. Roland Emmerich už mě víckrát dokázal přesvědčit že je mistr akčních a katastrofických filmů. U tohoto dokázal občas i dobře pobavit. Sice bylo k vidění spoustu klišé, kterým se na tohle téma prostě nedá vyhnout, ale i přesto všechno mě film od začátku do konce výborně bavil. Čím dál zvyšující se tempo se mi také zamlouvalo. Rozhodně ve srovnání s filmy, které jsem viděl na tohle téma tohle patří k tomu lepšímu. Víc se z toho vytěžit nedalo. ()

klaranapoli

Jéé to bylo samý bum bác, že jsem furt musela tlumit zvuk, ale zase musím uznat, že jsem nevěděla že ochrana prezidenta, kort v podání Jamieho Foxxe, může být zábavná. On mě na tom celém filmu bavil úplně nejvíc :) ()

stroke

Mnohem důstojnější Smrtonosná past než byla ta s číslem 5. Dokonce bych řekl že o něco lepší než čtyřka. Butler mi sice pasuje do bílého zkrvaveného tílka lépe ale to bude asi taky trochu tím že ho mám celkově jako herce raději. Nicméně Tatum obstál se ctí. Ten konec filmu mi přišel už přepálený ale co já se bavil. 78%. ()

dudel3333

Blockbuster so všetkym čo k tomu patrí ,načo logiku tu netreba,hlavne nech je to megalomanske a monštrozne..............to že to je niekedy proti logike to je detail.Aj to že moji 60 roční rodičia pri pozeraní zhodnotili,že čo je to za debilina.....prečo tie stovky odstrelovačou pred tym domom len čumia a nestrielaju ..........hm ale zmysel to nemusí davať,pozera sa na to dobre a ked tie 2 logicke kolieska v hlave na chvilu človek vypne tak si to užije.Musim priznať že lacnejši brat - Pad Bieleho domu ,bol lepši v mnohych pohladoch.............................žial ked su velke peniaze je aj vačšia sranda a to doslova. ()

Stealth2

Strašidelná a hlavně zbytečná kokotina......miluji tě, mám tě rád, máme nejlepší práci na světě.....od poblitíse fakt jen kousek, pak se rozjede akční střílečka jednoho chlápka proti absolutním pitomcům a hlavní pointa filmu je taky k popukání. No Emmerich opět nezklamal..... ()

StrangeZs

Jednoduchý a zábavný remake smrtonosné pasti, který si na nic nehraje a jen baví svoji strohostí a v závěru i tlakem na citovou stránku diváka. Proti čemuž nic nemám. :) Kdo o čekává víc než střílečku tatínka chránícího svoji dceru v bílém domě, bude zklamán a ostatní však budou mile překvapeni. ()

mentos.

Asi jsem jediný komu se "Pád bílého domu" líbilo víc než tohle. První třetina ještě jakš takš ušla, druhá bylo kurevsky nudná a ta poslední? Klišé za klišé, no prostě hrůza. To raději přežiju oslavu úžasné americky od Gerárda Butlera. ()

montel

V Bílém domě probíhá jedna z mnoha veřejných prohlídek. V Bílém domě je také prezident Sawyer (Jamie Foxx) a návštěvníci jsou z této atrakce nadšení. Nejvíce snad Emily (Joey King), která je zde na návštěvě se svým otcem Calem (Channing Tatum), který se uchází o práci v prezidentově ochrance. Idylku však naruší skupina teroristů, kteří obsadí Bílý dům a vezmou návštěvníky jako rukojmí. Teroristům šéfuje muž, který ještě před několika hodinami pracoval pro prezidenta a tak zná Bílý dům velmi dobře i s jeho tajnými chodbami. Prezident má však jiné eso v rukávu a tím je právě Cal, který se rozhodl, že prezidenta ochrání. Do spárů teroristů se však dostane jeho dcera Emily a tak se Cal musí rozhodnout, zda vydá prezidenta nebo bude riskovat život své dcery...Fantasmagorické obsazení nejstřeženějšího domu na světě, kterému snad nemůže věřit ani sám režisér Emmerich. U něj jsme ale na velkolepé kravinky zvyklí a tak jsem mu to teda odpustil a v klidu si obsazení Bílého domu užil. Kritický bych měl být i k Tatumovi, kterého si do role akčního hrdiny nějak stále nemůžu zařadit. 60% ()

demovka

Velkolepé, napínavé, nepravděpodobné a velmi velmi proamerické. Tzn. všehcny atributy filmů Rolanda Emmericha. Tak jako u většiny jeho filmů uběhne pár týdnů a člověk si to již nebude pamatovat. Bude vědět o čem to bylo, ale nic víc. Že by si američani nechali do Bílého domu dát bombu? Že by si neevidovali kontakty a komunikaci všech jejich pracovníků, když to dělají u představitelů cizích zemí? Že by neohlídali svého prezidenta natolik, že by musel vzít zbraň do ruky sám? Že by hned nenaběhlo černé komando, co by všechny kromě prezidenta a ministrů nepozabíjelo? Nepřipomnělo mi to Smrtonosnou zbraň. Ta je vtipná. Opět do sebe buší a kupou, kolem nich bouchají granáty a létají rakety a jim nic není. Zasmála jsem se snad jednou při této hlášce: "bum...stop..bum..destroing..bum..my..bum..White..bum....house!!!" kovovými empírovými hodinami ze 17. století. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)