Tajomstvo a zmysel života

• Česko Tajemství a smysl života (viac)

Čo je zmyslom života? Čo je láska, humor, strach a smrť? Je všetko len sen? Kto sme? Prebudíme sa, spomenieme si? Pomáhajú nám bytosti z iných dimenzií? Dokážeme už pochopiť zmysel Hry? Kto je Stvoriteľ? Kde je Kráľovstvo božie? Blíži sa doba odhalenia? Odpovede na tieto a mnohé iné otázky hľadá nový celovečerný film Tajomstvo a zmysel života. (Itafilm)

koprovka69

Film ukazuje jak třeba najít nový smysl života v dnešním konzumním a uspěchaném životě… nebo jak žít radostněji s otevřeným srdcem. https://youtu.be/mvemCviW0a8?si=sgFQ9ISl-KMGWc8u ()

zborja

Velice dlouhý kaleidoskop různých myšlenek o životě z úst různých myslitelů, komentovaný z pohledu hmyzu s názornou ukázkou v podání živých herců. Určitě to nesedne každému. Málem jsem u toho usnul. Ne že bych se nudil, ale je náročné během dvou a půl hodiny vnímat tři vizuálně oddělené informační toky: čmeláka, živé herce a různě se objevující filosofy. Jako bych sledoval Vetřelce z dávnověku a Doktora Strange v jednom. Ideálně sledovat natřikrát, jako dokument, než celovečerní film. ()

sportx

Kde zacit ? Je pravda, ze tenhle film potrebuje cloveka s trochu otevrenym srdcem. Tim nemyslim lepsiho cloveka, ale proste cloveka, ktery je otevren vyssim stavum vedomi a ne pouhemu konzumu tupych vybijejicich se previtu. Ten film je lecivy, plny emoci. Nosny pribeh je naprosto srozumitelny. Pritomnost komentaru byla absolutne dokonola. A to nemluvim vubec o cmeldovi o kterem jsem si myslel ze bude rusivy, ale pravy opak byl pravdou, byl dokonaly jako jsme mi vsichni :-) Subham astu sarvadzagatam ... ()

zeyer

Od návštěvnice předpremiéry jsem slyšel superlativy, naopak 51 % na čsfd (25.11.2023 ve 20 hodin) očekávání umenšilo, šel jsem na film s realistickou náladou. Není překvapení, že film tohoto typu bude velmi polarizovat. Záleží i na tom, v jakém rozpoložení a s jakými "vstupními znalostmi" se to k divákovi dostane. První titulky, že film byl natočen s podporou Karla Janečka, mne uklidnily, že to bude mít hlavu a patu. Za scénářem je cítit ovlivnění Petra Vachlera asijskou filozofií, zřejmě nejvíc buddhismem; z pozice křesťana jsem se ptal, zda je toto pojetí pro mne akceptovatelné? Hlava odpověděla NE, srdce ANO, cítil jsem, že Ježíš by z tohoto ztvárnění měl radost. Od tohoto momentu jsem si děj prokládaný myšlenkami "autorit" užíval ... Sám mám k eklekticismu blízko, načetl jsem řadu psychologicko-esoterické literatury, poselství přicházelo pochopitelně, intuitivně a ve správných dávkách. O přístupech lze diskutovat (při povrchním formalismu lze najít rozpory - scénář si utváříme vs. scénář je daný) - a jestli to diskusi rozjede, jedině dobře. Koneckonců slova jsou jen slova, zde paralelně k tomu plynou obrazy, vibrace, barvy .... Už v prvních minutách film ve mne něco otevřel a rozplakal jsem se. Párkrát se to opakovalo, párkrát jsem se naopak zasmál. Nenudil jsem se ani chvilku a jsem vděčný za tento rozsah - být film kratší jen proto, aby délkou odpovídal jiným filmům, by byla škoda. Cokoliv by se vystřihlo, chybělo by to celku - jsme jedno, že ... Javorský, Seidlová, Budař - sedli mi v rolích. Parafrázuji několik myšlenek: Petr Vachler měl odvahu. Rozhodoval, od koho přijímal. Napsal si lepší roli - producent, režisér i hlavní hrdina (nemyslím tím herce z filmu). Dlouhodobě pracoval na tom, aby přinesl štěstí k divákům. Divák, který prožil něco z obsahu, i divák ochotný vystoupit ze zaběhané role, nalezne, resp. si připomene. ()

TWANG1977

Řemeslmě dobře udělaný film který se Vás snaží přesvědčit že překonáte rakovinu imbecilní přírordní cestou a prpto pro mně velice nebezpečný film kterým když se budete řídit umřete !!!!!!!!!!!! ()

Metastazina

Troufám si říct, že se mi ještě nikdy v životě nestalo, aby po skončení filmu bylo v sále tak hrobové ticho (podotýkám, že nehrála ani hudba). A po rozsvícení světel, byl na obličeji všech přítomných diváků viditelný neskutečný, uspokojivý úsměv. V pokračující tichosti a s úsměvem na rtech vycházeli všichni ze sálu pryč. Tak silný vzbudil film dojem. Zdejší nízké hodnocení plně chápu. Na tenhle film spoustu lidí není připraveno. Možná někdo čekal jakýsi manuál, jak žít šťastný a spokojený život. Což víceméně film nabídl, jen si na to holt musí každý tak trochu přijít sám.  Asi nemám co víc říct, jen snad to, že to bylo opravdu silné, avšak opravdu ne pro každého. Pragmatici tento film budou shledávat naprosto nedostatečným a možná i malinko fanatickým.  Avšak dokáže-li si člověk sáhnout hluboko do svého svědomí a podvědomí, přijde na to, že ve filmu je pro každého nějaký kus, ve kterém se najde. Petr Vachler prostě jen našel koule na to, aby vehnal spoustu životních mouder do jednoho snímku. A to se povedlo.  Miluj, miluj, miluj…… ()

puwan

Tak tohle je ten film, co se buď líbí, nebo ne.  Neexistuje nic mezi, ostatně jak tomu napovídají recenze. Netradiční forma, neotřelé, 2,5 hodinky uteklo, jak voda.... Vše už bylo napsáno, to se prostě musí vidět - a pak dáte buď 5*, nebo odpad...  Za mne 5 *. ()

ofanvex

Za mne určitě nejlepší "duchovní" film, který jsem viděl. Vidět by ho měli všichni, ale hodnotit  by ho měl jen člověk touto oblastí již políbený. Stejně tak já přeci nebudu hodnotit horory, když horory nesnáším. Dal bych odpad, protože jsem z filmu neměl dobrý pocit - a to nemám rád. Takže sorry, ale máte nulovou sebereflexi. Vtipné zde je, že odsuzující komentáře vysvětlující, jak moc ten film je zmatený, hloupý a rozporuplný, nádherně ilustrují duchovní omezenost autorů příspěvku. Nemyslím to zle, ale co jste čekali, že uvidíte - už podle názvu??? Jen na okraj - Petr Vachler zde neprezentuje nějaký svůj pohled na Vesmír a život - jak si mnozí myslí. Kdo do této oblastí trochu zavítá, dřív nebo později zjistí, že takhle to skutečně je a všechny duchovní směry v podstatě říkají totéž... ano až na náboženství - jedno jaké - jenže náboženství je uzavřený koncept, který má prvotní správné směřování, které by i zprvu souhlasilo s myšlenkami tohoto filmu, jenže poté se uzavře a už si jen chrání všechny své pravdy, mýty i omyly. Nevyvíjí se, a proto není tam jako všechny ostatní duchovní směry, které nejsou svázány dogmaty. O Petru Vachlerovi jsem před měsícem slyšel poprvé a přesto musím souhlasit naprosto se vším, co ve filmu prezentuje. Takže ano - naprostá BOMBA. A rozporuplné hodnocení se vlastně dalo předpokládat a jen podtrhuje kvalitu filmu. ()

venedikt

no je to taková slátaná fantasy s malými prvky moudrosti o reinkarnaci, jiných životech, meditaci a tomu čemu všemu jsou lidé schopní uvěřit. Nebráním se však představě, že je nám neustále podsouván názor Petra Vachlera a jeho příběhu. No byl by to ale nádherný svět, být to vše podle něj. Říká, že i špatné duše se znovu převtělí do nových těl. (S tím si dovoluji nesouhlasit, tohle privilegium si nezaslouží, špatné duše buď putují do špatných těl, nebo se převtělují do něčeho podřadného, zvířecího. Nemluví se tam o karmické odplatě, a karmické trestu pro špatné. Jediná možnost jak se vykoupit z kola utrpení, je prožít dobrý život navzdory zlému osudu, tzn přojít si utrpením, které si zasloužím, prožít si svůj trest a i tak si zachovat dobrou povahu a tvář. Jinak se budou neustále vracet do kola odplaty.) Jan Budař tam hraje velice dobře... Barbora Saidlová a Andrea Růžičková skvělé výkony.Josef Polášek výborně zahrál truchlícího otce. Příběh je v závěru trochu šokující, čím vším je popletený, určitě to není nuda. Jen je díky tomu čmelákovi trochu přelétavý, stejně jako postavy. 😁🤣 No jestli Vás to zajímá, běžte na to! Jakože v televizi už ty krásné efekty nezaujmou tolik, to chce vychutnat v kině. Klidně mohli dát film i do 3D verze..... Jinak dobrý Petře, děkuji Vám za ten zážitek a hlavně, doufám, že probudí lidi, kteří ještě stále spí ve svém vlastním vězení. Je to o probuzení. ()

bara1313

Těžko hodnotit. Myšlenka a záměr výborné, avšak ta předlouhá stopáž a nešťastné skákání mezi zfilmovanym příběhem, mluvením čmeláka (které bohužel trvá celou 1/3 filmu, kdy on sám zabírá celý obraz a vy už ho po chvíli nemůžete ani vidět) a moudry od různých lidí z celého světa, je zcela příběh zabíjející. ()

Liya

Film je naprostá bomba. Vše je podáno srozumitelně, s logickou i věcnou návazností, ve filmu zazní tolik důležitých věcí, že jako celek je to prostě mistrovské dílo. Zdejší nízké hodnocení svědčí nejspíše o tom, kolik lidí nepochopilo, co tím chtěl Petr Vachler říci.... Kino bylo skoro plné a na konci při závěrečné scíně měli všichni zatajený dech - bylo takové ticho, že byste slyšeli upadnout špendlík.... ()

Simushkas odpad!

Nejhorší film za poslední dobu. Už od začátku jsem chtěla odejít z kina, ale moje jakási vnitřní slušnost a naděje, že to nebude tak špatný, to nedovolila. Teď už vím, že jsem to měla udělat, o nic bych opravdu nepřišla. Měla jsem se řídit článkem Reflexu "Bez drog do kina nechoďte" a nějaké si obstarat, možná bych z toho měla aspoň nějaký zážitek. Líbí se mi obhajoba ezomaniaků, jak my nic nechápeme a jak jde o hlubokou filozofii. Tvl, lidem stačí fakt málo. Chyběl tomu už jen Dušek, ten byl jako kde?! ()

oberan

Potenciál tématu a názvu filmu skýtá mnohem víc než bylo vytvořeno. Preferuji "běžnější filmy", které nepřímo vedou k zamyšlení o tajemství a smyslu života než 150 minut dlouhá masáž. Hodně by mě zajímala účast a autorizace zpracování od jednotlivých respondentů. Pan Vachler to asi nemyslí úplně špatně, ale jeho ego a tendence v určitém prosazování názorů a hodnot se opět projevila. ()

jara12

Tajemství a smysl života neklade důraz na filmový příběh, spíše se jedná o filozofickou přednášku s hranými klipy a animovaným čmelákem. V režii Petra Vachlera se snaží dotknout new age a ezoterických témat, avšak film se ztrácí v nekonečných myšlenkových obratech bez jasného smyslu. Využívá citáty a promluvy různých postav, avšak nedává dostatečný kontext k jejich identitě. Příběh o lékaři Maxovi a jeho životních otázkách se skládá z nesouvislých scén a tematických skoků, čímž ztrácí důvěryhodnost a logiku. Formálně je film odpudivý s použitím zpomalovaček a vizuálních triků, což spolu s prázdnými frázemi vytváří nekonečně frustrující dvě a půl hodiny dlouhou podívanou. Snímek se pokouší zaujmout citáty z různých oblastí, ale nakonec zůstává chaotickým a nezáživným experimentem s nulovým smyslem. ()

Aladin777

Samozřejmě 5*****. Jestli má něco filmová produkce kromě oddechu přinášet, jsou to témata k diskuzi, zamyšlení. I pro lidi, kteří na tento film volí hodnocení "odpad". Z celého srdce přeji všem, kdož zatím nepochopili poselství tohoto filmu, aby se jim co nejdříve zadařilo, nejlépe v nejbližších 100.000 životech. Je o v zájmu všech. I mém, off course. A děkuji pane Vachlere. ()

JanJakJan odpad!

Tak tohle je absolutní dno naši tvorby. Lituji kamarády, kteří za to zaplatili a pozvali mě na tohle dlouhé pekelné panoptikum bizarní kinematografie! Tenhle čas jsme mohli využít k pohodovému svařáku na Staromáku přeplněného  turisty a rozhodně bychom si to užili více, lidi odcházeli z kina, jeden chlápek si dal tak hlasitého šlofika, že jsme ho slyšeli o pět řad výše a jeho partnerka se ho ani  nepokoušela vzbudit…. Asi spala taky… přiznám se že ja jsem taky “klibnul”…ale samým vztekem jsem se na to fakt dodival….. tohle vystřižené něco ze všech českých filmu a konspiračních dokumentu z počátku milénia poskladané do 154 minutoveho kaleidoskopu je naprosté zbídačení vašich filmových smyslu …. I ty reklamy před tím byly pozivatelne, ale tohle je odpad!!! BTW Pažout v čmelačí podobě. V roli průvodce tímto multidimezionalnim světem …. a ať ho mluví kdo chce je bizar všech bizarů… dno dno dno a sorry ale považovat rakovinu za těhotenství  a pak ji úspěšně nalezením svého ja vys*rat je opravdu na nějakou léčbu režiséra a jeho týmu … asi Duškův kamarád …. Ezo ho*na z YouTube a jak na rakovinu meditaci …. To je už fakt extrém! Zapalte šalvěj a vlezte dveřmi do jiného světa jen se z nej proboha už nevracejte ! A neobtěžuje svět svými rádoby velkopřeartovanymi dezinformacemi …. Tvl neuvěřitelne ()

Frankkie

Hodne smutny ze stale mezi nami existuji individua kteri nedokazou pochopit o cem film je a nebo mu naschval davat odpad nebo jen jednu hvezdu 😀 classic csfd i guess kde si mentalci leci komplexy… film nese nejake poselstvi kteremu bohuzel ne kazdy rozumi nebo je pro kazdeho ale i tak ho kvuli tomu nebudem hodnotit nejak negativne pac to nemam zapotrebi.. ()

Siginho

Film prostě není pro každého. Kdo má srdce na pravém místě a vnímá okolí, ten to pochopí. V Podstatě je tam shrnutí všeho, co vnímají jen ti rozumnější. Nejvíc je vložení velmi citlivě citací mudrců. Grafika a hudba Super!  Prostě za mne TOP art film České porevoluční kinematografie. Jen možná zbytečně dlouhé. Ale stejně se to musí vidět vícekrát. Tohle nelze pobrat všecko najednou. ()