Je rok 1955 a my sa zoznamujeme s „Flatbushskou štvorkou“, ako sa sama nazýva štvorica dvanásťročných chalanov z Brooklynu. Stačíme sa o nich dozvedieť akurát to, že sú zohratí, výreční, správne drzí a keď príde na to, vedia aj udrieť, a že dvaja z nich zdieľajú nežné city ku spoločnej kamarátke Sophie – a už sa aj presúvame v čase o štedrých 58 rokov ďalej, teda do súčasnosti, v ktorej ich osud rozvial do rôznych končín USA. Sam (Kevin Kline) žije s manželkou na Floride, kde si kráti dôchodcovské dni vodným aerobikom a ide sa pritom unudiť k smrti. Archie (Morgan Freeman) je po miernej mŕtvici, no trpí skôr následkom prílišnej starostlivosti a nekompromisného dohľadu svojho dospelého syna. Paddy (Robert De Niro) zostal ako jediný žiť v Brooklyne. Pred rokom mu zomrela manželka (zmienená detská láska Sophie), a zo stále smútiaceho vdovca sa stal nespoločenský frfloš, ktorý odpláca susedkine láskavosti ostrými rečami. Z Billyho (Michael Douglas) je úspešný kalifornský obchodník, ktorý sa po desaťročiach staromládeneckého života práve chystá oženiť s tridsaťročnou ženou. A práve táto chystaná udalosť je zámienkou k plánovanej rozlúčke so slobodou práve v Las Vegas – len to ešte chce presvedčiť Paddyho, ktorého kamarátstvo s Billym značne utrpelo Billyho neúčasťou na Sophienom pohrebe, aby vyšiel zo svojho mauzólea a pridal sa k nim... (TV Markíza)

RoyBatty444

Defilé seniorov je v podaní veľkých mien Hollywoodu samozrejme lákavé, ale bohužiaľ je to v zásade nuda na s tretími zubami. Napriek tomu, že chlapci podávajú svoje štandardné výkony len im tak dať niečo záživnejšieho pod zub (do úst). ()

mirushbiatch

A zas tento mily film ma potesil.Potesil Bobby,aj vsetci veterani,potesilo prostredie,i ked vieme ,kam smeroval scenar a na co momentami odkazoval,potesilo priatelstvo aj zaciatok,i ked sme to uz parkrat videli...Mna film velmi bavil... ()

tuctovychlap

"čtyřka starých přátel ví, proč přijela..a začne město znovu dobývat.." já řku, mě nedobyli..komedie se pravděpodobně prošoupala o patro níž k sousedům..aha, tak nic - pode mnou je už jenom sklep..tři pěticípé za trojku oblíbenců v hlavních rolích.. ()

Teen.AGE.r

Samozřejmně nebýt pánů herců (Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman) tak to beru jako podprůměrnou splácaninu, na kterou bych se asi ani nepodíval, ale takhle jsem si řekl, když už nic jiného, tak aspoň herci... Nakonec jsem ale byl překvapený, protože mě tam vše sedělo a těch pár seniorských vtípků jsem velmi ocenil. Pokud máte rádi bezmyšlenkovité pobavení - určitě doporučuji - pokud ne, i tak doporučuji ;) Trošičku slabší 4* ...70% ()

jurajpower

....alebo: Vo štvorici po opici po 50-tich rokoch. Herci vo veku v ktorom sú Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman ťažko zahrajú niečo "optimistické. Myslím,že to bolo ušité seniorom na telo. Malo to podľa mňa reálny dej. ()

Raziel811

Po velmi vlažných kino-ohlasech jsem nečekal defakto vůbec nic. Jen další variaci tripového filmu. Z tohoto kousku se, ale vyklubalo milé překvapení. Snímek má kupodivu několik vtipných situací a hlavně k jeho konci funguje i na emocionální rovině. Jediné negativum je, že nepřímo říká, že hlavní představitelé jsou už vážně staří a nebudou tu věčně. ()

migl

Priemerná komédia s nadpriemerným hereckým obsadením.Keby si scenárista a režisér dali na tom viac záležať,dala by sa z toho vytrieskať podstatne lepšia zábava ()

gael83

S nadhledem je to slušně zahraná komedie s životním poselstvím. Geronti vs. youngster, funguje to i když DeNirovi tu jeho ukřivděnost nevěřim, nemá to v krvi. Douglasův nástřik byl efektně nechutný a Kline se svojí viagrou a povolením slušně staromilský. Ideálně to vidim na Girls strike back! ()

teseth

Velmi podprůměrná komedie, která nekončí v odpadu díky hereckým ikonám, které se snaží ze všech sil udržet tonto póvl alespoň metr pod hladinou. Kdyby tu nebyli oni tak by to skončilo mnohem níže. Vtipy málokdy pobaví, klišé střídá klišé a pomyslných berliček bylo ve filmu víc než je zdrávo. Tak nějak hledám důvod proč film vlastně vidět a nenacházím nic co by zaujalo. Asi ty 2* dávám z milosti 4 hlavním protagonistům aby jejich snažení nevyšlo vniveč. ()

musolini

Pohodová komedie,která neurazí a kromě fakt několika super momentů ani nenadchne.Takovej zlatej střed,ale se super herci,které vidět v jednom filmu nemá chybu.Párkrát jsem se fakt nasmál,takže splnil ten film,to co měl... ()

Tomik9

Dát dohromady takto skvěle obsazený film je zárukou kvality. Děj není až tak originální, parta starých přátel se sejde na rozlučce se svobodou jednoho z nich. I přesto jací jsou to staříci tak to parádně rozjedou. Všichni čtyři podali parádní herecký výkon, ale mne se nejvíce líbil Roberto De Niro. Oddechovka u které jsem se dobře pobavil. ()

Lukido

Keby nemal tento film také herecké obsadenie aké mal zaspím po 15 min,takto to bola priemerná komédia,ktorú zachraňuje partia sympatických hereckých veteránov. ()

capone

film, ktorý neurazí ... iste veci čitateľné .. ale ked si to zoberiem, tak títo predstavitelia dali tomuto filmu tak viac živosti a radosti a tým sa stal viac ľudským ... páčili sa mi zápletky, aj ked boli trošku umelo hrané, ale na druhej strane je to komedia a som rád, že som sa dobre zabavil .. u mna za :) ()

montel

Billy (Michael Douglas), Paddy (Robert De Niro), Archie (Morgan Freeman) a Sam (Kevin Kline) jsou kamarádi od dětství. Na stará kolena se rozhodne Billy oženit se svou o dost mladší partnerkou. Archie a Sam Billyho přemluví, aby tento významný krok jeli zapít do Las Vegas. Horší bude přemluvit Paddyho, který s Billym nemluví, protože nepřijel na pohřeb Paddyho ženy. Nakonec ale Paddyho přesvědčí, i když od samotného počátku do Billyho pořádně ryje. Ve Vegas náhodou navštíví představení zpěvačky Diany (Mary Steenburgen) do které se Paddy zamiluje. Diana má ale zájem o Billyho a tak se staří kamarádi opět pohádají. Je jen na nich, zda dokážou vzájemné vztahy urovnat...Sentimentální setkání špičkových herců ve městě hříchů. I když se jedná o komedii, je to celé natočené navážno a příliš se nezasmějete. Příběh ale přesto plyne svižně a je radost, dívat se na tuto enklávu pánů herců. Celkově je ale příběh velmi jednoduchý a film toho moc nesděluje. Když sečtu pro a proti, výjde mi z toho lehce nadprůměrný film. 60% ()