X-Men: Budúca minulosť

• Česko X-Men: Budoucí minulost (viac)
USA / Veľká Británia / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

V súčasnosti mutantov odchytávajú a internujú v koncentračných táboroch, ktoré strážia neporaziteľní roboti. Profesor Xavier vie, že prvých robotov vyrobili ešte v roku 1973 pomocou DNA mutantky Mystique, ktorú vtedy zadržali pri pokuse o zabitie svojho stvoriteľa, doktora Bolivara Traska. Jediná šanca na prežitie vedie do minulosti. Keby sa im totiž podarilo dostať späť do roku 1973 a presvedčiť Mystique, aby sa vzdala svojho plánu na pomstu, nikdy by ju nechytili a nevyrobili vďaka nej vražedné roboty. Neľútostný zápas o prežitie unikátneho druhu mutantov zúri v dvoch časových rovinách, a tak môžu zrelí hrdinovia pôvodnej trilógie X-Men spojiť sily so svojimi mladšími identitami z filmu X-Men: Prvá trieda. Profesor Xavier a jeho protivník Magnet sa nám predstavia hneď v dvoch podobách. Jedine Wolverine zostáva stále rovnaký vďaka svojej schopnosti nestarnúť a bleskurýchlo sa zotavovať. Preto práve on dostane šialenú úlohu – vrátiť sa v čase späť do minulosti a zabrániť tomu, aby z partie bývalých priateľov sa stali súperi na život a na smrť. Jedine spolu totiž dokážu v budúcnosti čeliť sile, ktorá prevyšuje ich mimoriadne schopnosti (TV JOJ)

Ollivander

Dobře napsané, propojení dvou světů, dvou generací x-men, všechno beru, jen.... Jsem si pořád musel říkat, jaká pecka by to musela být, kdyby to mělo tu dynamiku a nadhled První třídy. Kdyby i tohle měl v ruce Matthew Vaughn s hudbou Henryho Jackmana, to by teprve muselo být Epic! Hudba (John Ottman): 2,5z5 (50%) ()

arsko

Stejně jako všechny díly X-Mena je i tento super, vlastně je to největší bomba ze všech. Všichni herci naprosto super, nejlepší je však Hugh Jackman. Nejlepší scéna je kde Evan Peters (Quicksilver) všechny zachrání v kuchyni pentagonu - nic bych tomu nevytkla - skvěle se tam hodí ta písnička. ()

Herrydos

Opět úžasná X-Menovská jízda která nenudí ani chvíli a vše tu v rámci možností funguje jak má. Efekty scénář herci a i 3D fungují jam mají a to celé dává dohromady skvělou podívanou pří které se budete skvěle bavit Singer opět zaválel a únava materiálu pod jeho rukama se rozhodně nekonala zasloužených 5* ()

macajonak

Sám jsem zvědavý, kam až se bude tato mladší verze X-menů posouvat. Ve filmu jsou obsazeny obě verze mutantů (jak ta původní, tak ta z První třídy) a výborně jim to šlape. Hugh Jackman jako nenapodobitelný Wolverine tyto 2 světy spojuje. I zasazení do zajímavého období sedí. Nálada je poněkud temnější a skeptičtější, než v První třídě, přesto to není na obtíž a do kontextu to výborně pasuje. Oželet se dá i neustálý rozpor o Magnetovu "dobrou stránku", kterou se Profesor X neustále snaží poodhalit. Sám jsem zvědavý na další vývoj v sérii. ()

Matt91

Singerov veľkolepý návrat. Spojenie starých aj mladých predstaviteľov postáv, temný osudový príbeh, retro atmosféra sedemdesiatych rokov, precízny scenár, rýchle tempo a Quicksilverova kuchynská scéna. To všetko robí z tohto filmu perfektnú záležitosť nielen pre fanúšikov série, ale aj diváka neznalého predošlých dielov. ()

Drusella

Nevím proč, ale něco mě před tímhle dílem říkalo že X-menů už bylo příliš. Naštěstí jsem se mýlila. Pořád to sice nese stopy americké fantasmagorie, ale s tím už se u filmů tohoto typů musí počítat. Zapojení nových herců, jako McAvoy a další… bylo podle mého názoru příjemné zpestření, i když jsem se toho zprvu obávala. Pokud jste ho ještě neviděli, tak to rychle napravte... ()

PetanBub

O cestování časem už bylo natočeno mnoho filmů, tenhle patří k těm slabším... Navíc hodně nemám rád, když komiks sám sebe bere vážně... Proboha! Je to komiks, lidi(mutanti) tam umí číst myšlenky, lítat či plivat oheň... a tady se to drama tváří pomalu jak Pýcha a předsudek. Chtělo by to víc, mnohem víc nadsázky a vtipu. 30% ()

tomkat

Můj první ponor do světa X-Menů. Kromě toho, že jsem z něj cítil v druhém plánu sílu celého toho jejich světa (=dobrá pobídka najít si a zkouknout i další díly), ocenil jsem i to, že vedle silné vizuální stránky to taky neztratilo myšlenku a nacastovalo správné, charakterní herce. Teď už pro mě má tenhle minikult své opodstatnění. Bonus - další chutná úprava Petera Dinklage! ()

Denzen

Film poteší tým, že je to kvalitné pokračovanie prvých dvoch dielov a rovnako aj náhrada za Ratnerovu trojku a dvoch Wolverinov. Singer nič nepreháňa, všetko má svoj zmysel a film si aj pre nedostatok akcie drží výborne tempo s charizmatickým Jackmanom v hlavnej úlohe. Ale už to nie je taká bomba ako napríklad Prvá trieda od Vaughna, lebo tie filmy sú trochu zle poprepájané a niekde sa nedá úplne pochopiť, o akú časovú linku ide. ()

MEGAmarvel

Skvělé spojení starých a mladých X-menů. Příběhově skáčeme mezi miností a budoucností a i přesto, že se nejvíce děje odehrává v minulisti, tak mě víc bavilo sledovat původní X-meny, jak se vypořádávají se sentineli v budoucnosti (hlavně v prodloužené verzi). Film má skvělé tempo, výborné postavy a Singer dokazuje, že je nejlepší režisér X-menovských filmů. Vrátili se zde původní herci z prvních filmů jako Hugh Jackman, Patrick Steward, Ian McKellen a Halle Berry, kteří jsou výborní. Mladou dvojici Profesora X a Magneta zahráli McAvoy a Fassbender skvěle, kdo ale v tomto filmu zazářil byl rychlý quicksilver v podání Evana Peterse. Po Loganovi je Budoucí minulost nejlepší X-mení film a žádný fanoušek by ho neměl propásnout. ()

mariannda

Může mi někdo vysvětlit, odkud zná Logan Rychlíka?? Tady jsem se trochu ztratila. Jinak tedy pomalá rychloscéna nemá chybu a patří k nejlepším, co jsem v x-menech viděla,tleskám. Moc se mi líbí i spojení "starých" a "mladých" ixáků, což podtrhuje i naprosto skvělé obsazení v podobě McAvoye a Fassbendera, u něj žeru i to, že je záporák, je skvělý :-) Jennifer Lawrence mám ráda, ale musím říct, že Mystique se mí více zamlouvala ta "stará" a Jen mám nejradši jako Katniss (HG). ()

Darthorias

Na tento X-men film som išiel bez toho aby som vydel X-men Prvá trieda , a vôbec mi to neprekáželo stačilo mi vedieť mená a hned som vedel o aký character ide aj v minusolti kde všetci museli vyzerať mladšie preto tam boli herci ktorých som vlastne nepoznal ale nevadilo mi to lebo po tom ako som vydel tento film a potom som si pustil Pruvú triedu sám som si musel povedal že toto pokračovanie X-menov je vynikajúce s ohladom na to že Prvá trieda je pre mňa naozaj "blbosť" . Nehnevajte sa na mňa herecke obsadelnie v Prvej triede je dobre k tomu nič ale ten dej a celková atmosféra pôsobili neuveritelňe slabo a chaoticky ten film bol pre mňa neskutočne odfláknutý práve preto som z tímto X-menom tak prekvapený . Už len tá prelínavosť medzi minulosťou a buducnosťou bolo to čo ma na tento film nalákalo , samozrejme aj návrat starých postáv , pár nových postáv ktoré som si tiez velmi rýchlo oblubil . Bryan Singer odviedol na tomto filme dobrú prácu , návrat Hugha Jackamana ako Wolverina a Patrick Stewart ako pr. X bol pre tento film dôležitím lebo ja si neviem predstaviť , že X-men film bez tichto dvoch bi bol skutočne X-men film. Medzi hercami ktorý stvárnili mladšie verzie v minulosti sa mi najviac oblubil Michael Fassbender v tom čase pre mňa uplne neznámi herec teraz patrý k mojim najoblúbenejším , stárnil Magneta naozaj vynikajúco , prišiel mi ako Magneto o dosť lepší než Ian MCKellen , aj ked ho mám rád , ako Magneto mi neprišiel velmi dobrý , dalšie postavy ani velmi hovoriť nemusím kedze ich všetci dobre poznáte , ale taktiez som bol rád navratom Icemana, Kolosa, Storm, Rogue atd. ()

Akinaz

Nemůžu si pomoct, ale tohle byla pecka... všechno mělo hlavu a patu a celá tak x-menovská "sága", která se tady odehrává ve dvou časových rovinách, konečně zodpověděla otázky, které jsem si u předešlých dílů kladla. Skvělé herecké obsazení, efekty, akce, scénář, kamera i režie. Nehodlám šetřit superlativy, Za mě rozhodně 5* ()

Pavlis.xxx

Dobře udělaný film, možná už malinko překombinovaný,ale jeden nejlepší z X-Mení ságy. Nejlepší Quicksilver,škoda jeho nevyužitého potenciálu naplno ()

Aralenor

Zajímavý námět i když se mi to chvíli nehodilo k Charlesovi. To co mě přimělo především ke kladnějšímu hodnocení bylo obsazení a výkon herců. Hugh Jackman v podstatě v hlavní roli v jedné i druhé příběhové lince odvedl dobrou práci. Minulost pokud to tak můžeme nazvat mi ze začátku přišla divná. Nějak se mi to ke všemu nehodilo, ale po té se to rozjelo a film se mi začal líbit. Nelze mu ubrat na pěkných efektech, napětí a i dobré myšlence obecně. Ten konec a obecně jak to celé dopadlo mě překvapilo. Vidět, že to dobře dopadlo je občas nevídané. Mimochodem bylo fajn opět vidět všechny po spolu v průběhu filmu a na konci. ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (viac)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)