Nymfomanka II.

• Česko Nymfomanka, část II. (viac)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

Bohdy67 odpad!

jako bych sedet na sezeni s psychotikama a sem tam si z nudy pustit na par vterin porno na mobilu... po prvnim dilu, jsem tenhle zvladl asi tak za minutu a pul...0% ()

CHYREN

Ještě, než dopíši tuto poznámku, musím říct jednu věc: První díl má u mně 4 hvězdy (téměř 5). Proč tento jen jednu (skoro žádnou potažmo odpad)? Je to ten závěr. Za docela slušným dílkem, které diváka místy přesvědčí o tom, že o něco důležitého jde, přinejmenším v životě jedný dost nestandardní lidský povahy, je naroubován konec hodný absolutního idiota. Po dialogu s divákem, který se zdál být docela inteligentní? Co tím kdo chtěl říct? Že pudy jsou silnější, než ta nejpravdivější kapitolka příliš dlouhýho života? Že si měl ten vzdělaný "asexuální" intelektuálek vyhonit za dveřmi? Nebo chtěli tvůrci jen tak z rozmaru plivnout na klišé kamarád - kamarádka? Daleko čestnější by bylo, kdyby na konci byla scéna se záběrem na zdi a za těmi dveřmi to hodně mlaskalo. Dalo a dá se vymyslet cokoliv jiného, důstojnějšího. I kdyby ten oplzlý magor cákal od Aberdeenu do Londýna přímo na kameru někde v ústraní, pořád by měl člověk pocit, že tohle trochu přepjatý dílko je hodno nějakého zapamatování. Ale stejně, jako když se člověk nakazí Ebolou ...není cesty zpět. A tady je můj pohled na věc: Ženská, která si myslí, že chlapa ukřižuje na 5D formátu dělohy a pak má právo mu říct, že je jenom kamarád ... je zločinec. To může dělat s buzíkem, nebo chlapem bez koulí. Beztrestně. Ženská, která vopíchá každej "pařez v lese" by měla nést stejný následky, jako chlap který si v životě nevrznul. Ženská, která opustí svý dítě si zaslouží, aby s ní bylo jednáno jako s ženskou, která pozbyla práva žen a na mužská práva nedosáhne. Jestli tohle všechno upřímně chtěli tvůrci tím závěrem říct, dávám oběma dílům i šest hvězd. Obávám se ovšem, že pseudointelektuálové se vycákají jako vždy víc na formě, než obsahu. Budiž k nim idiocie milosrdná. ()

domceek

Príliš vysoká cena za takú pointu. A celé to stojí na veľkých psychologických omyloch, v prvom rade duševné defekty, ako nymfománia (áno, nymfománia je choroba, nie druh sexuality, ako trebárs homosexualita) má väčšinou viacmenej jasnú príčinu (demencia, autizmus, maniodepresia, OCD atd.), nie je človeku "daná", akoby niekto mohol nadobudnúť dojem z tohoto filmu. To by sme ale hlboko nabúrali mužské sexuálne fantázie, však? Rovnako tak sa nám môže zdať, že aj pedofília sa skratka môže "prihodiť" každému a sadomasochizmus? Prosím vás, ľudia sa nenechajú bičovať do krvi len tak z ničoho nič, ale postupným posúvaním hraníc, no hlavná hrdinka očividne nikdy žiadne zábrany nepoznala, naopak to bola extrémna maniačka, ktorá stavala svoju posadnutosť nad akékoľvek iné hodnoty, podobne, ako to je obvyklé u drogovo závislých, alkoholikov, či gamblerov. Od začiatku sme vystavení zbytočným podrobnostiam v zobrazení sexu, násilia a ponižovania, ktoré postupne graduje a vydiera samoúčelnou provokáciou, čo zapríčiňuje akurát tak zhnusenie a odpor, namiesto akéhokoľvek citového zúčastnenia/súcitu/porozumenia. Snáď jediný človek, ktorý dokázal úprimne zhodnotiť Joe-inu morálku, bol Seligman, pre jeho škodu však skrz filter jeho sociálnej negramotnosti a asexuality. V prospech filmu hrajú jedine rozhovory Joe a Seligmana, v ktorých sa z času na čas objavili zaujímavé úvahy, nie však celkom domyslené. Na záver sme vystavení Von Trierovej beznádejnej mizantropii, ktorá už po toľkých jeho pokusoch začína liezť na nervy už aj mne. Prvý diel sľuboval konečne nejakú nápravu, ale druhý potvrdil plytkosť tejto akože štúdie ženskej sexuality a ťažko sa to hodnotí nejakým bodovaním, no kvôli Stellanovi Skarsgardovi (a taktiež jeho roli) to zase úplný odpad nie je. ()

Mraxis odpad!

Jediný důvod proč se dívat na Nymfomanku část 2 pro mě byl, že jsem chtěl vědět, jak tahle nehorázná a ubohá imitace filmařského umění končí. Když to zkrátím, tak se budu muset spokojit s hodnocením odpad. Nevěřil jsem, že by mě druhý díl mohl znechutit víc než ten první... Oh, jak naivní jsem byl. Zážitek asi jako týden dlouhý přednes amatérské poesie o brouku hovniválovy. 0% ()

milford

Jako celek: Už chápu ty komentáře, že to Skarsgård zachránil. Dobrej konec :) Sice to krapet nesedí, ale... Celkově vzato, nejlepší mi přišli části a otázky právě v pokoji Skarsgårda. Jak vznikl prusík jsem vážně nevěděl. Zbytek filmu tam byl jako výplň a přišlo mi že by se to dalo naroubovat na jakýkoliv jiný objekt či téma, ale Triers si nymfomanku zvolil jen kvůli tomu aby se o filmu mluvilo. První díl ušel, vyloženě wtf moment tam nebyl, ale druhý byl slabší a wtf momentů tam bylo o dost více. Nejvíc subjektivně asi potrat a strmě upadající spád příběhu od půlky filmu až na konec. Jako celek (režisérská verze) to mělo všechno co to mohlo mít, Triers se nebál ničeho a alespoň za to si zaslouží moje uznání. To že něco bylo přes čáru je věc jiná, záleží na každém, metafora se stromama a jiné které vyústili v pár vteřinové rozuzlení jsou asi pro pozornějšího diváka který se na to koukne vícekrát, což já rozhodně nebudu. Jo a Umu Thurman v titulcích jsem si musel zjistit co tam hrála, rozhodně jsem ji nepoznal (ale postavu měla výbornou).(2.12.2014) ()

Wartord odpad!

Tady se asi nikdo nestydí recyklovat odpad, místo toho, aby tohle pokračování šoupli na profil k první části... Tak jsme se na to podívali, abychom pochopili tu hloubku a musím říct, že jsem to pochopil. Teda abych byl přesný, Stellanův úd to možná vytáhl na jednu hvězdičku, zbylých 99 % se probíraly sexuální techniky a jak při tom Afričané dělají kotrmelce. ()

Serjoza

Netuším, co napsat. O co Trierovi skutečně jde? To taky netuším. Jsem potěšen neotřelostí a provokací jednotlivých scén nebo mě irituje tempo zpomalené oproti "jedničce"? Trošku od obojího. Proč mělo smysl film vidět? Odpověď je jasná: bradavky Charlotte Gainsbourg. Podívejte se na ně, jsou... zvláštní. Velmi zvláštní. Velmi velmi zvláštní. ()

WilWallace

Hrozná nuda, asi se nedá natočit 4 hodinový film, který by byl zajímavý a nenudil. Zkazilo mi to dojem z prvního dílu, který by byl jinak výborný. ()

Mistr119

Druhá Nymfomanka je trošičku slabším odvarem: všechno, čím se dalo překvapit a zaujmout už jsme vlastně viděli v 1. díle a možná za tím stojí i fakt, že erotické estetické scény se Stacy Martin se proměnily v eroticko-masochistické až nechutné scény s Charlotte Gainsbourg. Jediné, co opravdu šoklo byl závěr, při kterém jsem zůstal s otevřenou pusou ještě dobrou půlhodinu a do toho začala ještě hrát Dylenova písnička "Hey Joe, where do you go with this gun". :-O :D Závěr dobrý, všecko dobré. Dobrá metafora byla ještě i s hledáním osobního stromu. :) ()

Eisenmann

Dokonalé dovršení první části, lepší závěr, než by mohl kdokoliv očekávat. Neubírá prvnímu dílu ani na mistrovsky intelektuálském provedení, ani na naturalismu a živé realitě scén. Za mě opět bez mála sto procent, takřka dokonalé dílo. Nevím, co vytknout, jen si nechávám rezervu - snad jediného procenta - pro budoucí filmy. I přes to je to jasných a zářivých pět hvězd na filmovém nebi protkaném genialitou. ()

Koffe odpad!

Po prvním dílu tohoto díla jsem se zařekla, že na druhou část se nepodívám. Bohužel, po dvou letech, ve slabé chvíli, jsem podlehla náhlé myšlence shlédnout i druhý díl. A byla to chyba, velká chyba. Zbytečnější a pitomější film jsem ještě neviděla. Prosím ty, kteří váhají stejně jako já v to osudové odpoledne, zda do toho jít či ne, tak odpověď je rozhodně ne. Pro vaše vlastní dobro, vás všechny na pochybách, prosím, nedělejte si to. ()

krisikowa

Chvilkama šel až na dřeň, ale stačilo prostě zacpat si uši a dělat chvilku "lalalalala", což by v kině úplně nešlo. Trier si i u Nymfomanky dal pozor na nejmenší detaily a nebojil se nás rozsekat na kusy. Nedovedu souhlasit s "divácky neospokojivým vyprávěním", při sledování filmu jsem cítila absolutní pocit úplnosti. SPOILER: Konec očekávatelný, ale zlomil mě. Absolutně jsem nepochopila, proč to téhle postavě Trier udělal. ()