Nymfomanka I.

• Česko Nymfomanka, část I. (viac)

Otevřená studie ženské sexuality, prostřednictvím hlavní postavy. Hlavní hrdinku Joe najde zmlácenou v parku, starší muž jménem Seligman. Nymfomanka Joe odhaluje samotářskému intelektuálovi tajemství svého pokrouceného životního osudu, plného sexuálních prožitků. Vyprávění Joe je rozděleno do osmi kapitol, ve kterých se postupně dostáváme od jejího mládí a dospívání až k dospělosti. (Aerofilms)

gonzo

Hodnotím oba díly zároveň (3/5), přece jen jde o JEDEN film. Kdybych se měl oprostit od existence druhého dílu, tak ten úvod bych asi ohodnotil o hvězdičku výš. ()

michalkop

Zajímavě natočené, plné rádoby skandálních výjevů, pokus o hlubší poselství fibonachiho řadou. Chcete-li nevšední film plný deformované erotiky s rádoby filozofickým poselstvím v podobě příměrů k muškaření, tak je Nymfomanka pro vás jasnou volbou. Tři hvězdy za to, že to drží pohromadě a že jsem nic podobného ještě neviděl. Čtvrtá za milou společnost při tomto filmu. ()

machmej

Chybí mi zde klasické Trierovi obrazy a tak nějak mi tam nesedí občas přehnaná sexualita. Kdyby hned od začátku dal najevo, že nám vše ukáže "natvrdo",tak to to beru tak, že je tak pojatý celý film, ale když 90% všech erotických scén působí jako lehká erotika a kterou následně vystřídají scény hraničící s pornem, působí to divně. Pro mne asi zatím nejhorší Trierův film. Antikrist jednoznačně vede! ()

blare

Jen jsem se ujistil, že Trierovy filmy jsou na mne asi příliš moc inteligentní. Něco málo za občas docela pravdivý výrok o životě (už nevím, který konkrétně z těch mnoha desítek to byl). Jinak se trochu bráním pocitu, že sledování kvalitního porna by mne mohlo obohatit o něco více... ()

desnik

Po dlouhé, dlouhé době film, který mě odzbrojil....řekl bych naprosto brutální, zároveň brilantní umělecké dílo. Dokonalé po všech stránkách...od hereckých výkonů, přes kameru, režii, hudbu, až po uměleckou hodnotu...tolik myšlenek, rovin, pohledů na věc....odsuzuji a současně není možné soudit!!!! ()

Rozmarýna

Čekala jsem psychologické drama, což se nesplnilo. Není to ani erotické, je to prostě děsná slátanina a navíc děsně nudná. V každém případě si po shlédnutí několika posledních filmů Larse von Triera myslím, že ten pán není v pořádku a La Beouf taky. ()

NSN

Zajímalo by mě hodnocení, kdyby se film nejmenoval tak, jak se jmenuje. Tím evidentně natáhnul nespočetný publikum chtivých čekatelů na nezapomenutelnej zážitek. Já radši zapomenu a dál budu mít jinou představu o nymfomanii, než kterou ukázali. Tohle bylo o frustraci s patologickou odnoží prorůstající do sexuální sféry; bez touhy, ve stylu vyprávění, meditace a okořeněný trochou odvážnýho videa, aby si vůbec někdo přišel na svý. ()

Declen

Triera jsem díky Dogme 95 lhce podvědomě zavrhoval, ale Nymfomanka se líbila. Slušné vyprávění. Herečka hezká. Explicitní scény nepůsobili nikterak prvoplánovitě. A scéna s "Would it be alright if i show the children the whoring bed." zase ukázala výbornou komediální rovinu. ()

Showmi

Hneď v úvode musím napísať, že mi nahota ani sex vo filme (alebo kdekoľvek inde) nepripadá ako niečo kontroverzné či výnimočné, takže sa ani vo svojom hodnotení nebudem zaoberať týmto aspektom filmu. Musím však nesúhlasiť hneď s jeho kratučkým popisom. Keby sa z vety ,,Otvorená štúdia ženskej sexuality podľa kontroverzného dánskeho režiséra LvT" vynechalo slovo "štúdia", celkom by to sedelo. Áno, tento film bol otvorená ženská sexualita. Toľko asi znamenal pre mňa. Koncepčne a režijne čistý film o ženskej sexualite, kvôli / vďaka spoločenským konvenciám dostatočne originálna téma, prerozprávaná prostredníctvom presvedčivých hercov, ktorí spolu dokonca "ladia", čo sa často nestáva. Takisto oceňujem občasné "študentské" animované popisky (3+5), ktoré mi pripadali ako príjemné odľahčenie a hlavne kvitujem fakt, že film nemá (čoho som sa po celom PR dosť bál) nutkanie vás niečim ohromiť, aspoň nie príliš prvoplánovo. Potešila ma aj linka s rybami. Práve tá mohla film výrazne obohatiť, no nedostala na to potrebný priestor. Nedostatok tohto filmu totižto v mojich očiach spočíva v jeho ťažkopádnosti. Mám pocit, že sa celý čas niesol v jednej atmosfére a napriek tomu, že som registroval pár vtipných situácií / dialógov, nesmial som sa na nich. Vo filme mi chýba aspoň krátke, ale absolútne presvetlenie, nadsádzka, čistý humor. Bez toho horkého podtextu. Takisto som značne rozpačitý z hlavnej postavy, o ktorej celý čas nedostanem jedinú objektívnu informáciu, a teda neviem, či je psychicky v pohode, či jej mám veriť, vlastne neviem nič. Len to, čo mi povie. Iste, môže to byť (a zrejme aj je) zámer, no na mňa má trochu degradujúci účinok - v istých okamihoch pripadá jej rozprávanie ako detská rozprávka (trochu úchylnejšia), ktorej hodnovernosť je značne pofidérna. A keď takýchto príbehov už počujem 5 či 6, vlastne ma prestáva jej osud zaujímať a stáva sa len akousi nereálne vzdialenou, nepodstatnou fabulou. Čo mi vo filme chýba, je tiež akákoľvek metafora (nie, tá s rybárčením mi nestačila). Chápem režisérovu ambíciu vytvoriť realistický obraz bez filmových príkras, no na mňa pôsobí až naturalisticky, stáva sa trochu "primitívnym" a neponúka akúkoľvek pridanú hodnotu z estetického zážitku. Pozitívne hodnotím spád a nadväznosť, ktoré sú v podobných typoch rozprávania skôr výnimkou. Všetko vo filme je logické a vždy na niečo nadväzuje. Takisto druhá časť (pre mňa trochu nesúrodejšia) napriek istým zmenám prostriedkov príbehovo pekne rozvíja príbeh. Končí sa však predvídateľne. Verte alebo nie, vedel som to. Každopádne sa film oplatí vidieť, je jeden z tých, na ktoré si názor musíte utvoriť sami. ()

Kajuska147

Obdivuji herecký výkon obou hlavních hrdinek, jak Stacy Martin, která se mi možná líbila víc jak „starší nymfomanka" Charlotte Gainsbourg. Herečky byly dle mého vybrány naprosto skvěle, protože se nejednalo o žádné neodolatelné krásky, ale o obyčejné ženy, které působily naprosto přirozeně, a roli jsem jim naprosto věřila. Stejně tak i herec Shia LaBeouf. Vytýkám jediné – vadily mi zdlouhavé, podle mě až zbytečně natahované scény. Navíc ve dvojce překvapivý konec. Palec hore. ()

Mraxis odpad!

Zvědavost vyhrála nad zdravým rozumem a tak jsem se odhodlal kouknout na obě dvě části nymfomanky. A je to odpad. Totální, nefalšovaný odpad. Výsledný zážitek je jako skočit se vykoupat do žumpy. Lars von Trier je ten typ režiséra, co se dá srovnat s obrazem slavného akademického malíře na kterém, každý normální člověk vidí žlutou čáru přes celý obraz a zeleného koně, co stojí na dvou a olizuje něco, co vypadá jako žárovka. Zkrátka Na to nevěřícně koukáte a ptáte se: "Co to sakra?". Pak přijde pár bláznů, co v tom vidí veledílo s hlubokým poselstvím celému lidstvu. Tenhle film by měl mít varovnou cedulku, na které by stálo, že film škodí zdravému rozumu i zdraví obecně. Obsah filmu není otevřená studie ženské sexuality, je to blábol od hluboce narušeného, sebestředného pitomce. Co si nejspíš o sobě myslí, že se stal expertem na poruchu sexuality skrze ledabylé pročtení článku na Wikipedii, který nejspíš četl při užívání LSD. Raději bych se podíval na všechny díly ordinace v růžové zahradě než se kdy znovu přiblížil na 40 metrů k promítání tohohle filmu a já ordinaci v růžové zahradě k smrti nesnáším. 0% ZAHRABAT A SPÁLIT! ()

Wartord odpad!

Pseudosofická seance přechytralého rybáře a holky, vypadající jako na fetu, je to nejmenší co vás potká! Dvě třetiny filmu znuděně čumíte do tmy nebo počítáte vločky za oknem, hlavně že nemusíte poslouchat ty kecy. Jó, nymfománie je dřina, zvláště když se nasomrujete do bytu ke staříkovi za účelem vyprávět mu svůj příběh, ne kvůli sexu, jak by se od nymfomanky, jako sběratelky slastí různého druhu, očekávalo. Kdo by čekal, že si vyslechnete baladu o muškaření, ještě tam chyběl popis toho, jak se v řece třou ryby a bylo by to kompletní! U přestárlých paniců, co se chvějí z pomyšlení z nepoznaného, tento film vyvolává stavy, při kterých se samotné pornografii dostává většího smyslu. Připadalo mi to jako Kunderův Žert, konkrétně ta kapitola, jak tam na deset stránek popisuje, jaké existují stupnice a do jakých extází se dostává, když je někde hrají... A co jako má být ta druhá část? To je vtip, nebo to musím taky vidět, abych tu hloubku pochopil? ()

Horus8

Lars von Trier dělá dobře svojí práci, točí kontroverzní filmy, které se některým hodně líbí a někteří je zatracují. O to přeci jde. Popkornový standart je k ničemu. ()

kuri-noha

Tímto filmem jsem si definitivně potvrdil čím von Trier trpí: celý život, už od dětství, mu ubližují ženy. To je moje zjištění z těchto necelých 2 hodin. ()

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (viac)

PF 2014

29.12.2013

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení

29.08.2012

Ve Švédsku právě padla první klapka nového ero-eposu Larse von Triera s výmluvným názvem Nymphomaniac. Filmu přinesl mediální pozornost především Shia LaBeouf, který tvrdil, že si před kamerou… (viac)