Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

patbat

Tohle je asi můj nejoblíbenější životopisný film. Vlastně ani nevím proč... Jestli kvůli geniálnímu A. Kutcherovi v hlavní roli, nebo skvělému soundtracku a nebo k mé lásce k Applu a Jobsovi jako takovému. Ideální popcornová oddechovka na páteční večer, u které jen vypnete a odpočíváte. Velmi dobrý snímek a za mě lehce podhodnocený, ale i tak moc fajn. ()

Bajo.

Asi jsem tak nějak dostal to co jsem chtěl, a to co nebylo ve filmu Steve Jobs(2015). Ale i přesto si myslím, že by se měl natočit další film o Jobsovi a být aspon tak dobrý jako je Social Network od Finchera. Film 3*, čtvrtou přidávám jakožto věrný fanoušek a zákazník Apple... ()

koza3

Vlastně moc nevím o čem to vlastně mělo být. Snažilo se to být všechno, ale nebylo to nic. Pokud to mělo být životopisné, tak tam chyběla řada důležitých milníků z Jobsova osobního života, větší důraz na design, kterým byl naprosto posedlý. Pokud to mělo zmapovat Apple, tak tam chyběly klíčové produkty jako iPhone. Navíc jsem tam ty produkty takřka neviděl až na úvodní iPod a první Apply. Pokud to mělo ukázat celou kariéru Jobse tam tam chyběl Pixar, průlom v hudebním průmyslu s iPodem a iTunes. No prostě na to, že to mělo dvě hodiny, tam toho bylo nějak málo. Ashton Kutcher to zahrál bravurně, ale ostatní role, snad kromě herce Mika Markully stálý za prd. Škoda, protože kniha, kterou jsem nedávno o Jobsovi četl všechno tohle měla a proto byla suprová. ()

Coolidge

Prvně k výkonu: ztvárnění hlavní postavy je velice působivé a Kutcherovi se povedl velice dobrý výkon. Film však nemá spád a chybí mu více motivačních scén. Kdyby byl film natočen podobně jako "Pirates of Silicon Valley" spolu s vývojem iPadu a iPhonu, obdržel by lepší hodnocení. Pro mě 60% ()

mikiqex

Film se zaměřuje pouze na události, které Stern považoval za hodné zfilmování a vlastě se točí pouze kolem Apple. NeXT je zmíněn asi v deseti sekundách, Pixar chybí úplně. Spousta událostí asi zůstala ve střižně a ve výsledku je film takový neucelený a pro lidi, kteří nečetli jeho biografii, může být dost nepochopitelný (třeba ženy, co se objeví po jeho boku nebo armáda jeho významných spolupracovíků a životních souputníků). Možná Stern nechtěl dublovat Piráty se Silicon Valley, protože Bill Gates byl zmíněn jen jednou - jako "zloděj", o dřívější spolupráci nepadlo ani slovo. Před filmem běžela upoutávka na Dianu, která si vlastně nebyla moc podobná. První záběr na Jobse v podání Ashtona Kutchera byl jak zjevení, od prvních srovnání tvrdím, že je to nejpodobnější filmový Jobs a na tom si trvám. Vlastně jediný, koho bych nepoznal, je Woz, který je ale zase dobře identifikovatelný jinak :) V takové vedlejší vsuvce se objevilo mladé ucho s britským přízvukem, které se během let stalo po Jobsovi nejvlivnější osobou v Apple a je moc dobře, že Jony Ive byl ve filmu zmíněn. Biografii od Waltera Isaacsona jsem přečetl třikrát a to jsou minimálně dvě hvězdičky v hodnocení, protože jsem si ty kusé informace tak nějak dokázal poskládat dohromady. Film není pro někoho, kdo by se o Jobsovi chtěl dozvědět něco víc - leda formou odrážek, bez dalších souvislostí. ()

CZ_Milka

Jako celek se mi film moc líbil, že "musím" dát jen *** je mi vlastně líto. Herecké výkony mi přišly působivé a věrohodné. Oceňuji kameru se smyslem pro detail, makro a hloubku ostrosti, režii se podařilo vyzdvihnout to podstatné a na plátně v kině to má úžasnou atmosféru. Jobsův soukromý život by mě nezajímal, ale ten profesní... Nicméně film není o Jobsovi, je to v podstatě jen "vzestup a pád Apple"... Samotný děj filmu jsou takové střípky bez jakýchkoli souvislostí, přijde mi, že scénárista vzal knihu, náhodně z jejího středu vytrhal nějaké stránky a ty pak v tom původním pořadí zase poskládal za sebe. Je tam tolik věcí naprosto vytržených z kontextu... Jeden příklad za všechny - Jobs nejdřív odmítá, že by Lisa byla jeho dcera a pak mu nějaké pubertální děvče tohoto jména spí doma na gauči... Při trhání mrkve se toho muselo stát opravdu hodně... ()

mich4l.b

Snaha byla, jen to úplně nevyšlo. Vyzdvihl bych snad jen ztvárnění Jobse Ashtonem Kutcherem. Je to to nejlepší, co film může nabídnout, protože jinak jsem se o životě a díle pana Jobse nedozvěděl nic nového. Vypadá to, že budu muset nakonec sáhnout po knize. ()

cervenyji

Film mě nadchnul a jen a jen se utvrzuji v tom, že největší chybou diváka je řídit se hodnocením na CSFD. Ke Kutcherovi, jednoznačně životní role zvládnutá naprosto skvěle! Chůze, gesta a guma v kalhotech jsou v jeho provedení naprosto skvělé. K názvu filmu, film není tolik o postavě Jobse, jako o jeho filosofii, “práci” s lidmi a chuti inovovat všechno, všechny a všude. Film hodně skutečností vynechal (Pixar, atd.) vynechal, ale nikdo by v kině netrávil celou noc. Tvůrci vybrali zkrátka to nejpodstatnější pro zvýraznění témat, která jsem výše popsal. Ke zpracování a celkovému vyznění filmu, film plyne, jako divák jsem se nenudil a naopak s chutí očekával další životní etapy Jobse. Snímek má obrovsky pozitivní dopad a drive, hned bych odstartoval nějaký projekt! Doporučuji nejen fanouškům Applu. Dle mého názoru, kdo se o Apple zajimá, film si užije asi více... ()

Mukl007

Jasný, do filmu se nedá nacpat všechno jako ve skutečnosti, ale určitě se tam dá dát alespoň něco a ne jenom směs zdánlivě nenavazujících scén. Kdybych nečetl Jobsův životopis, tak bych hlavní dějovou linku snad ani nepochopil, nebo oprava, pochopil jich ji jinak a hůř. Ta glorifikace Jobse je opravdu přehnaná a celkově film působí dost plytkým dojmem. Srovnám-li to s Piráty ze Silicon Valey nebo dalším "životopisem" The Social network, tak Jobs z toho vychází jasně nejhůř a je to škoda. Takže 3* za výkon Kutchera a jeho chůzi. ()

Toman

Tak 30 % obsahu z životopisu od Isaacsona, dobrý k dokreslení atmosféry po přečtení knihy. Dost pasáží vytržených z kontextu, a nezapadajících, pro ty, kdo nečetli – resp. roztrhaná dějová linie, i když chápu, že na to nebylo tolik času, protože by ten film měl tak 10 hodin. Např. z ničeho nic Steve v NeXTu, apod. Úchvatný výkon Kutchera!! Perfektní casting – podobnost lidí. ()

wačnatec

Jako životopisný film...dobře. Ale víc od jOBSe nečekejte. Jednotlivé události jsou popsané dobře. Děj ubíhá, nenudíte se. Ovšem místy přiliš "americké". Chybí mi objektivnost, kterou by životopisný film neměl postrádat. Film neukazuje skutečnou Jobsovu tvář. Proti knížce pouze slabý odvar. ()

sokor3

Od tohoto filmu jsem příliš nečekal díky jeho velmi rozpačitému přijetí u publika, ale velice mile mne překvapil. Nejsem nějak extra znalec Appelu, ale troufám si říct, že toho o něm vím dost, abych mohl tvrdit, že se film moc neliší od skutečnosti. Kutcher je velice podobný Stevu Jobbsovi a jeho postavu ztvárnil opravdu skvěle. Jediné co mě mrzí je to, že ve filmu neukázali konec jeho života (film končí po návratu Steva do Appelu). ()

Dave.wud

Film jOBS neni tak úplně jednoznačně o Stevovi Jobsovi (jak by název i plakát filmu napovídal), ale především o samotné značce Apple. S filmem jako takovým jsem byl velmi spokojený, Ashton Kutcher je až neuvěřitelně podobný Jobsovi a dokázal ho neuvěřitelně napodobit (výraz v očích, chůze a gestikulace). určitě se mi také líbila postava Steva Wozniaka, která byla určitě také dobře zahrána. Jen škoda, že se film utne někdy v roce cca 1990 a tim to končí, čekal jsem, že ukážou i novodobí Apple včetně iPhonů, Macbooků a iPodů. Je možný, že to bude na pokračování, protože velká většina filmů se právě zaobírá Applem právě v letech okolo 1974 - 1990, ale 1990 - součastnost nikde neni. Samozřejmně je dobré něco o značne Apple a vůbec výpočetní technice něco vědět, protože divák, který nemá přečtený životopis Steva Jobse a nevlastní Apple produkt je ochuzen o detaily, což se naštěstí netýkalo mě :). Ještě bych zmínil určitě vhodně vybranou hudbu (ano je to Dylan :)). Viděno v kině 80% ()

Vojta-x

Film je neslaný nemastný. Děj povrchní a nudný. Vlastně mě na něm nic nezaujalo. Takhle odfláknutej film jsem nečekal. Apple výrobky jsem měl coby mobily, takže nemůže nikdo říci, že jsem velký fanda Apple, ale přesto mi to přišlo líto to takhle dojebat do šeda. Předchozí film o Jobsovi je daleko záživnější. Podruhé vidět nemusím a ani nikomu nedoporučuji. Škoda ()

HouseFan

Je možné natočit dobrý film o technické iKONĚ 20.století? Navíc s hercem, který není zrovna známý nejlepšími výkony? Ano je! Čekal jsem, že tvůrci udělají pouze suchý a jednotvárný snímek s dokumentárním nádechem. K tomu všemu mi Ashton Kutcher, kromě jeho veliké podobnosti s Jobsem, nepřišel jako dobrá volba. Pak jsem však v kině shlédl velice ucházející film. Ani A. Kutcher nebyl až tak katastrofický kromě toho, že trochu přehrával Jobsovu osobitou chůzi a gestikulaci, ukázal, že zvládne i dramatické scény. Filmu jako takovému vytknu pouze občasný chaos mezi scénami, neboť jsem se párkrát opravdu ztratil v dění. Pokud tento film "zkouknete", rozhodně doporučuji si následně zakoupit knihu Steve Jobs od Waltera Isaacsona. Čtení této knihy vám totiž pospojuje a vyplní hodně mezer, které ve filmu tvůrci zanechali během různých etap života Steva Jobse. Ještě bych dodal, že se může zdát, že snímek má podobnou linii a scénář jako Social Network (Sociální síť). To je, dle mého názoru tím, že miliardářem se stanete opravdu jen když budete "hajzl". A závěrečné shrnutí? Příjemná podívaná s menším nedostatkem, pravděpodobně ve střihu. I tak tento snímek, podle mě, potěší i každého "nejablíčkáře". ()

kverula

Konečně dostal Ashton Kutcher seriózní roli a svým výkonem se zařadil do kategorie áčkových herců (podoba s Jobsem místy neuvěřitelná!) Příběh Steva Jobse neznám a dostat do dvou hodin celý jeho životní příběh by zřejmě vyžadovalo ještě delší práci. I tak jsem ale spokojená, dostala jsem alespoň hrubou kostru zrození celého Applu. Pro dotažení celého příběhu a snad i pochopení některých Jobsových počinů si přečtu i biografii. ()

metztlimoon

Nepochybujem, že Steve bol prapodivný, ale svojim spôsobom aj génius, za čo mu teda ďakujem. A Káčer ho teda zahral dobre. A to je asi jediná vec, ktorá sa na tomto filme dá ohodnotiť. ()

tomco3131

Veľmi príjemný film, Ashton Kutcher úplne v pohode zvládol svoju rolu. Keďže sa ale film volá Jobs a nie Apple, čakal by som oveľa viac neskutočne dôležitých udalostí v jeho a koniec koncov aj v naších životoch. Film podrobnejšie ukáže Apple od jeho zrodu až po prvý odchod Jobsa, no aj v tomto úseku vynecháva dôležité udalosti, točiace sa hlavne okolo Macintoshu a okolnostiach, ktoré stáli za vývojom prvého prívetivého používateľského prostredia a podobne. Súkromnému životu sa film taktiež venuje minimálne. Najviac ma ale mrzelo úplné vynechanie Nextu (2 vety vo filme) a Pixaru, kde bol takisto nesmierne dôležitým človekom. Film ako taký je dobrý, má príjemný soundtrack a ide z neho dobrá atmosféra, na Sociálnu Sieť to ani z ďaleka nemá, aj tak je to však dobrý kúsok. ()

Adamska

Zrychlená audiovizuální verze knihy Steve Jobs. Ti, kdo nečetli asi budou trochu tápat v souvislostech a vztazích, jinak důstojné ztvárnění Jobsova působení v Applu od jeho založení až po návrat po vyhazovu. Kutcher skvělý. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)