Zdiskreditovaný pilot stíhačky Butch Masters vede svůj oddíl na misi usilující o navrácení zkázonosné zbraně hromadného ničení. Masters zjistí, že jeho bývalý parťák Tom Craig pracuje jako najatý zabiják pro teroristy, a tak se musí vypořádat s rozbitým přátelstvím i milostným trojúhelníkem a pustit se do boje na rudě žíhaném nebi, aby získal zpět svou vojenskou i osobní čest. (Filmbox)

Honzulik

Red Sky - tak tento film bych zařadil mezi mírně lepší akční fightery. Mario Van Peebles natočil film, který stojí za vidění. Sám Mario i zbytek hereckého obsazení filmu je na dobré úrovni a sympatická Rachael Leigh Cook vypadá skvěle...Film určitě stojí za to shlédnout a ne příliš náročný divák určitě dostanete to, co žádá. Ve filmu je dost dobrých pyrotechnických záběrů a akční záběry jsou dobře editovány, což někdy nebývá u nízkorozpočtových filmů zvykem. Doporučil bych tento film pro každého, kdo má rád filmy se vzdušnými souboji a leteckými efekty. Film ná vcelku spád a pro mne to určitě nebyl ztracený čas... 3* ()

kaylin

Strašně tuctový film, který se chce tvářit jako něco víc. Je to ale obyčejný mainstream, který vyniká jen v tom, že chce pojmout celkem zajímavé téma. To se mu nedaří a nakonec ani akční scény nejsou nijak okouzlující a je vidět, že šlo hlavně udělat film celkem levně, ale nechat ho se tvářit jako parádní moderní verze "Top Gunu". ()

Wacoslav1

Docela solidně udělaný béčko. Pravda název a obsah jsou poněkud zavádějící. Jedná se spíš o drama než o akční film, ale nijak mě to neiritovalo. V klidu jsem to dodíval. Pro mě naprostý průměr.50% ()

Mamlas

Až asi po 40 minutách jsem teprve začal chytat, kdo je kdo a o co asi jde. Střih je hodně zmatený a příběh naivní. Všichni tam bojují a střílí a lítají hranice nehranice, jedno jestli komunista, džihádista, kapitalista - všechno zmatlané do kupy a nepřehledné a celkově takové blbé a se spoustou vaty kolem. (22%) ()

• 4 „ruské“ stíhačky, ktoré patria kurdskému separatistovi Temirovi Ajarovi (Wali Razaqi), sú v skutočnosti lietadlá MiG-29 z výzbroje slovenského vojenského letectva. Na lietadlách tiež vidno štátne znaky Slovenskej republiky. (koba)