Oko dravca

• Česko Oko dravce (viac)
Akčný / Mysteriózny / Thriller
USA / Nemecko, 2008, 118 min

Réžia:

D.J. Caruso

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (viac)

Rachel je slobodná matka osemročného syna. Práve ho pustila na výlet so školským orchestrom, takže ju úprimne vystraší telefonát neznámej ženy, ktorá jej ponúkne jednoduchý obchod – život chlapca za plnenie jej príkazov.
Jerry drzý výrastok, jedného dňa objaví vo svojom pôvodne prázdnom byte zásoby teroristickej skupiny. Aj jemu neznáme žena zavolá a varuje ho, aby utiekol. On jej neverí a zatkne ho FBI. Jeden povolený telefonát a ten istý hlas dá Jerrymu druhú šancu na útek. Tentokrát sa šance Jerry chopí a stretáva sa s Rachel. Dvaja neznámi ľudia spojení neznámym hlasom pochopia, že ich osud je v rukách niekoho, kto sleduje každý ich krok a dokáže ich prinútiť aj k tým najšialenejším akciám. Otázka je prečo to neznáme žena robí? (TV Markíza)

mansonn

NO film nieje zly ale nicim ma neprekvapil.Bolo jasne od zaciatku akym smerom sa bude odvijat a jednotlive tahy sa dali lahko predvidat.A zaver na moj vkus trosku odflakli.Najviacej o nicom bolo znicenie supermoderneho pocitaca , ktory vidi za styri rohy a mysli 6 krat dopredu .Az na ten zaver sa film dal pozerat ,ale radsej pojdem von strihat jablone ()

penegal

Film není nejhorší, ale bohužel příběh je trochu ohraný a postavit to celé jen na hereckém výkonu S.LeBeoufa je směšné. Efekty jsou ok a dějová zápletka má celkem rozumný spád. Nicméně od filmu dnešní doby a horentních rozpočtů už prostě čekám víc.... ()

garten

Trailer bol nabitý akčnými scénami. Ale asi všetkými čo vo filme sú. Vyzdvihol by som LaBeoufa, to je asi tak všetko. Film je zaujímavý, prezrádza pointu na konci filmu. Stroj, ktorý vie urobiť všetko s niečím čo ma v sebe techniku,alebo prúd. Kto písal scenár ? Film je dobrý tak na jedno pozretie a potom šup do šufla. ()

tarzan

Mě se to líbilo. Je to presně co jsem čekal ani ochlup víc, ale ani ochlup mín. Do konce mě potěšilo že vše do sebe zapadne jako u "Nepřítele státu". ()

Tomulka

Dávám jednu hvězdičku. Ta hvězdička je jen za to, že se někdo obtěžoval kouknout na prvotřídní filmy jako Nepřítel státu, Matrix, Terminátor a další. Použil nápady a scény z těchto filmů a natočil tak hrozný film, že mi některé Bečkové filmy přijdou lepší. Žádné napětí, žádné zvraty odfláknuté akční scény. Jediné překvapení v tomto filmu je to, že v něm hraje Billy Bob Thornton o kterém jsem nedávno čet, že si pečlivě vybírá herecké role které příjme. No B. podle mě sis vybral blbě. ()

pavont

V ramci daneho zanru urcite spicka. Efekty, ktore pripominaju smrtonosnu pascu 4 a celkovo az na zaciatok ma film rychly spad a Shia zapadol a zbytocne neprecnieva. Bavil som sa kralovsky a nemam dovod nedat ()

mr.Bambino

ze začátku celkem napínavé. S postupujícím příběhem to ale všechno začíná padat na držku kvůli překombinování děje a naprosto nedůvěryhodnými, nereálnými technickými vymoženostmi, které jsou spíše utopickými představami budící úšklebek než něco co bychom mohli brát vážně, nehledě na to že film evidentně vykrádá jiné snímky(nepřítel státu, vesmírná odysea...) Taky mi v příběhu vadil konec kde hlavní hrdina statečně zachrání prezidenta i za cenu riskování svého života-nemám rád tyto konce a nemám rád americký patriotismus ve fimech. Dvě hvězdy za první půlhodinku. ()

wrzec

Z tohoto filmu mě akorát rozbolela hlava. Pokud D.J.Caruso natočí ještě do třetice něco s čím dál více nesympatickým Shia LaBeowulfem, budu to zcela jistě ignorovat. Tyhle divoce prostříhané, rádoby moderní akční thrillery se mi prostě nelíbí, kdyby to mělo úroveň aspoň Scottova "Nepřítele státu". ()

fikee

Popravdě řečeno, je to blbé jak necky. Schválně, zkuste děj filmu někomu vyprávět. Nicméně co ztratil film na scénaři, celkem se daří nahnat na hercích a akci a ono "to byla ale blbost" vás nejspíš napadne až při závěrečných titulkách. Hodnotit nebudu, protože podle nálady diváka to můžou být stejně dobře 2** jako silné 3***, podle toho, zda přistoupíte na nabídku "vůbec o tom nepřemýšlej, prostě si vychutnej tuhle honičku s Porsche Cayenne". ()

Matt2626

Začiatok výborný. Doslova ma vtiahol do deja. Pôsobil presvedčivo. No od"letiskovej" scény sa to všetko akosi začalo sypať. Akoby mu došiel dych aj nápad. Záplata s "elektronickým" samomysliacim okom to akosi nezachránila. Škoda. Celkom som sa tešil na prekvapivý záver, no "americká" tvorba spolu s D.J.Carusom do riadne spackali a domrvili... 3* za námet a fakt skvelú aspoň polku filmu. ()

Naby

Pár dobrých efektů, ale je to přílž paranoidní námět. Asi to za ty 2 hodiny koukání moc nestojí. S finální ohranou trapnou romantikou a přípravou na další díl, kterého se snad nedočkáme. ()

LooX

Trochu vykradačka Nepřítele Státu lehce říznutá Terminatorem a s dosti přepáleným scénářem,ale dobře se na to dívá a nenudí to. ()

SONYAGENT

Shia se zde trošku potatil s knírkem a rozhodně nikomu neublížil.. Dávam čtyři hvězdičky za efekty a námět, jinak scénář mě zklamal.. ()

apolite

Výborný film. Chytí vás, pohltí a vtiahne dynamicky doprostred diania. A až keď sa náhle rozsvietia svetlá tak sa preberiete z hypnózy, ucítite závan kedysi známeho parfému a dotyk povedomo hebkej ruky a až s nežným úsmevom vašej priateľky si spomeniete že vaše meno je John A. Leeway a nachádzate sa v kinosále v štáte Kansas. Pozriete sa na dekolt s náhrdelníkom, hodinky a za 1260 sekúnd už vám prinesú ku Arch Tuckerovemu couvée Chambourcin & Cabernet ročník 2009, nazývanému FlyBoy Red, korenenú bombu značky Fajitas. Na druhý deň ráno o 9:16 si s Vami váš šéf pohovorí na tému neskorých príchodov a deväť mesiacov nato sa podrobíte testu otcovstva - pozitívnemu. Už devátnásť rokov nato sa syn Susan J. Canahan stane zamestnancom v US Air Force s aktuálne najvyšším intelligence quotient, jeho zaradenie - AIRA artificial inteligence research and application. ::: Over ()

chosan

Po druhém zkouknutí filmu musím z původních 3* zvednout hodnocení na 5*, protože ve své kategorii filmů je tento suverénně nejlepší takže já musím jasně říci jen tak dál Caruso a toč ještě lepší filmy 75%. ()

xpluhace

Nenudil jsem se, ale těch ALE by bylo dost a všechny tu byly řečeny, takže asi tak no. 60% a dost k tomu přispěl můj oblíbenec v hlavní roli :) ()

vavraCZ

Další akční film, který mě pohltil svým nádechem techniky. Ukazuje nám, jak by mohla vypadat budoucnost a co všechno stroje budou moci udělat. Také nás tyto filmy zastrašují, proto velké společnosti nechtějí riskovat umělou inteligenci a to právě kvůli těmto filmům. Co se týče příběhu není tak úplně propracovaný, ale režisér se snažil diváky zabavit, což u mě jako diváka, se povedlo. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Tohle bolí. Ne že bych si nedovedl představit remake Honby za diamantem, ale chtělo by to schopného režiséra a hlavní představitele, kteří alespoň vzdáleně napodobí chemii, jiskřící v té době mezi… (viac)

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (viac)