Kara

David Cage

Scenár:

David Cage

Valorie Curry

Robot Kara stojí na výrobní lince a čeká, až ji přístroje dokončí. Postupně podrobuje své pohybové a intelektuální schopnosti kontrole, aby mohla být poslána do prodeje. Vše probíhá podle plánu, až do chvíle, kdy Kara zjistí, že doopravdy není naživu, a zpanikaří. Kontrolor ji okamžitě označí za vadný kus a stroje ji začnou rozebírat. Roboti přece nesmějí mít emoce. Kara se ale smrti velmi bojí. (Estrellita)

PauloZ

K úplné dokonalosti chybí snad jen ten dokonalejší vizuál, ale v rámci technologického dema asi dostačující. Autor možná neměl v rámci kraťasu finanční prostředky v řádu několika tisíc dolarů na prvotřídní 3Déčko. Jinak velmi povedené scífko, i když ne nic, cobychom už neviděli. ()

zdepapepa

Ta samá konzole, přesto po všech stránkách lepší než Heavy Rain Casting. Poměr stran dodává nádech filmu, zápletka pak klasická pro žánr science-fiction - klasická ovšem ne vždy nutně musí znamenat nudná nebo špatná. I na koncerty populárních kapel lidi nechodí převážně na premiéry nových písní ale poslechnout si profláklé evergreeny. Lidové písně taky spousta lidí "coveruje" do podoby svého stylu. Kara není výjimkou. ()

Eržik

Neskutecne emotivni! Perfektne udelano. A jednoduse nejde neocenit herecky vykon Valorie, ktera dovedla vyjadrit to podstatne i presto, ze nebyla ani cela :-) ()

honajz2

Jako jo, co se tématu týče, rozhodně se nejedná o nic nového a už zde mnohokrát bylo, ale zase na druhou stranu má Kara skvělou animaci, velmi dobře vybranou hudbu a na těch 7 minut funguje skvěle, takže nemám problém nakonec tu slabou 4* přidat. ()

MartinNDL

Jsem tu jediný, kdo sere na Asimova a vidí v tom povedený kraťas ryze feministický? Ať či onak jedno zůstává jisté. Sexy feministka je stále hlavně sexy. Chápete? ()

Estrellita

Vůbec nevím, proč mě tenhle kraťáček tak hluboko zasáhnul. Vždyť jemu podobných je spousta! Stačí si vzpomenout na film Já robot nebo na Číslo 5 žije... Ale Kara má duši, opravdovou a jemnou, ve všech možných významech tohoto spojení. 90% ()

Silviaxx

Po vizuálnej stránke dokonalosť sama o emotívnej ani nehovoriac. Nečakala som od siedmych minút niečo silne dojemné a citlivé zároveň, no ono to tam fakt bolo! :) ()

Likan7

Byl bych první, kdo by si tu hru koupil, nebo film navštívil v kině. Ukázka nejen technologická, ale i emoční. Jak v 7 minutách vzbudit tolik emocí a pocitů, jako málo filmů v dnešní době (čest výjimkám). Téměř před rozebráním se člověku svírá hrdlo, až to není příjemný. ()

LetztesBiest

Nečekal bych, že mě krátkometrážní fim tak nadchne. Příběh sice nepřináší nic nového,ale tohle je zrovna případ kde to vůbec nevadí - provedení je víc než poutavé a animace úžasná. Je škoda, že se opravdu nejedná o nějakou hru ve vývoji nebo začátek nějakého delšího filmu. ()

Smerfetka88

Nejen perfektně udělaná animace, ale taky moc krásný příběh. Přestože se jedná jen o ukázku nové techniky, dovedu si představit, že by příběh pokračoval dál. ()

Salsecnew

Konzolové a počítačové tituly bývají kolikrát mnohem lepší než filmové tituly. První věc je, že efekty jsou rozhodně lepší než ve filmech. Druhá, že představitelé i se svými kaskadéry nemohou předvést to, co postavy v animacích. Za třetí je možno se sžít s dějem a postavami tím, že je vlastnoručně vedeme a prožíváme to s nimi. A za čtvrté, film či kniha jsou pořád dokola od začátku do konce. Jedině konzolové a počítačové tituly (a Gamebooky) jsou pokaždé jiné, pokaždé unikátní, pokaždé my rozhodujeme, jak se má postava zachovat, jaká má udělat rozhodnutí, a její úspěchy jsou i naše, její porážky jsou i naše i její romance jsou jakoby naše, protože my jsme ji do toho všeho přivedli. Ve filmu mohu fandit, ale mohu se na postavy jen dívat. V konzolových titulech je mohu i chránit, bojovat s nimi, smát se s nimi, a můžeme vložit do jejího titulu více svého srdce než do titulu filmového. Myslíte si, že v některém filmu nebo seriálu se Vaše oblíbená postava rozhodla špatně? Nebo nedotáhla do konce svoji romanci? Nebo dokonce zemřela? Tak v konzolovém titulu můžete všechno stejně smutně jako ve filmu anebo všechno otočit, postavu zachránit, uzavřít sňatek mezí ní a její láskou a rozhodnout všechno dobře... Anebo máte raději temnou stranu?.... Já si myslím, že pár století a filmy už budeme hrát my. ()