Chytrý právnik (Michael Fassbender), známy tým, že robí správne veci pre nesprávnych ľudí, sa pustí do nebezpečného obchodu s drogami, aby rýchlo zarobil... ale čoskoro zistí, že hoci chce mať všetko, možno bude musieť všetko stratiť. (Disney+)

Kanca

Mám ráda filmy, u kterých musím přemýšlet a jejichž význam či zápletku pochopím až na samém konci. Tady spoustu věcí nechápu ještě teď a to jsem ten film viděla už včera. Myslela jsem tedy, že hodnocení zvýším alespoň díky hereckému obsazení, které je hvězdné, ale jedinej, kdo mě tam vlastně bavil (ač jsem vůbec nepochopila, co tam dělá), byl slizkej Brad Pitt. No a největší přešlap bylo obsazení Cameron Diaz, jejíž výkon byl hrozně prkennej a teatrální (i když třeba to tak mělo bejt). Paradoxem je, že zrovna ona je aktérem pro mě nejlepší scény celého filmu (scéna s autem), díky níž a skvéle hudbě dávám alespoň dvě hvězdy. 20% ()

baXter odpad!

Debilní "příběh", naprosto utopicky dlouhé, a hlavně otravné dialogy a i střih jsem chvílema fakt nechápal. Třikrát jsem u toho unsnul, než jsem se dostal na konec, kterej stejně stojí za hovn*. Pozn: viděl jsem extended verzi, která, podle mě, neměla nikdy vzniknout. ()

Hanys_

Konzultant, který si chtěl jen trošku přivydělat...McCarthyho styl je hodně cítit (styloví zabijáci, žádná kladná postava, všude samá beznaděj), ale osobně bych tady radši místo Scotta zase viděl Coeny, kterým by to téma sedělo víc. 7.5/10 ()

kukuuuc10

3* s přimhouřením obou očí, k čemuž ke konci filmu opravdu došlo. Schválně jsem dal stopku v okamžiku, kdy mě nadchla první věc, a to bylo v 1h 12min. Na to, jak hvězdné obsazení Konzultant přináší, jsem poněkud zklamán, protože od Fassbendera až po Cameron Diaz, mají určitě na víc. Pokud se Ridley ve finále opravdu spokojil s tímhle, tak teda nevím, jestli od něho můžeme ještě něco velkolepého čekat. Tři hvězdy za scénu s lanem a provaz na Ferrari v podání Cameron! ()

dopita

Naprosto bezbarvej film postrádající vše, co tenhle žánr potřebuje. Šeď, nuda, utrpení. Tentokrát ničemu nepomáhá ani kvalitní herecký obsazení. Je to škoda, protože z každýho záběru čiší profesionalita, ovšem když se tahle záběry poskládaj v ňákou scénu, je to tragicky o ničem (až na dvě, tři scény, který docela ušly). Jako celek je to samozřejmě uplně na odpis. ()

david10166

Komentáře moc nepíšu, ale tady k tomuhle dílku musím něco říct. Rozpočet 25 mil. dolarů asi kvůli tomu, že tam chybí obsazení mexických kartelů, jak se o tom všude píše. Já ten film moc nepochopil, nevím jestli průměrný divák porozumí tomu co chtěl režisér, řící, asi byl nasranej, že mu umřel brácha. Jasně povídání o bolitu, vysvětlení co je snuff, chápu, ale nikde jsem neslyšel, kde vzal prachy na drogy, kdo je mexický boss, kdo zabil Penelope, jak si Counselor objednal drogy, proč se Reiner nechal odposlouchávat od Malkiny, když je takovej borec, takový nemastný neslaný, měl to udělat někdo jinej jako nezávislej film za 300 tis. dolarů. Tak jsem se těšil, až jsem nasranej. Dávám 30 %. Jo a jak se píše v obsahu, že jediný kdo dokázal zachovat klidnou hlavu je Malkina, tak ta přece měla chladnou hlavu už od začátku, ne? Tedy kromě scény na Ferrari :-) ()

Corpsegrinder

Trochu nudná píčovinka kterou nahoře drží hlavně Fassbender a tradičně ujetej Bardem kterej už asi nikdy nedostane roli normálně vypadajícího člověka. Každopádně Ridley Scott by neměl plejtvat časem na takový filmy a radši se věnovat historickejm nebo sci-fi filmům který mu jdou nejlíp. A Cameron Diaz je pěkně hnusná. ()

Kovaja

Občas jsem se v ději ztrácel ale musím říct že film má koule.Hodně povedenou mrchu zahrála C.Diaz,z ní sexapeal přímo sršel.Povedená je i scéna kdy dostane co proto B.Pitt, povedená kruťárna :-)) ()

kolemjdouc

Téma opravdu vážné.Ale to je všechno.V hlavní roli auto se sračkama .Herci evidentně nesví.Jenom scházelo aby se všichni kradmo dívali na hodiny kdy už bude padla.Až tak ,že Bardem mi silně připomínal cvičenou opici.Škoda. ()

vander19

Šmýkalo sa a snežilo, keď som vyrazil na Konzultanta do kina. S pevným presvedčením o kvalitách Ridleyho Scotta podporených hereckým osadenstvom s kozmopolitným zložením. Veď Ridleymu sa podarilo zložiť tím z Bruna Ganza, Pitta, Cameron, Penélope, Javiera "Oscarom ovenčeného" Bardema a Fassbendera takže som očakával veľmi vysokú kvalitu. Začiatočná scéna prvý krát pootvorila dvere do sexuálnych chúťok Penélope Cruz. Spoločne s Fassbenderom vytvorili na plátne dokonalý, zalúbený párik. Rovnako ako Bardem s Cameron. Len tá láska asi nebola rovnaká. Cameronka sa predvádzala s úžasnou dvojicou gepardou, ktorých zobrazenie som si naprosto užíval. Zase Bardem mi pohybmi, gestukulácou a aj výzorom pripomínal Al Pacina. Opäť potvrdil, že patrí medzi fantastických hercov. Pitt sa predvádza ako človek z amerického stredozápadu, veľký klobúk, fičúrske biele sako, ale podľa mňa mu to moc nepristalo. To isté si myslím aj o jeho postave, akosi mi v jeho JA niečo chýbalo. Mal taký nejasný charakter, že som ani nevedel čo si mám o ňom myslieť. Či si ho oblúbiť alebo nenávidieť. Potešila ma prítomnosť Bruna Ganza a jeho prednáška o diamantoch, vôbec som nevedel ako ich hodnotia a práve Bruno to v peknom monológu predviedol. Vlastne všetky dialógy, rozhovory ma bavili. Bola v nich hĺbka a niektoré mali aj výbornú myšlienku čo ma nútila premýšlať o tom aj po filme. Tak prečo potom len 3* keď tu sypem toľko pozitív???? Film má 111 minút a celý čas som čakal čo sa udeje. Väčšina podobných žánrovo ladených filmov má v prvých 20-30 minútach to čo tu je celý interval trvania. Takzvanú prípravu a potom nasleduje zápletka a rozuzlenie deja. V KONZULTANTOVY je tu príprava a mierne spravená zápletka, ktorá až tak nie je zobrazená a žiaľ ani rozpitvaná. Toto som vôbec nepochopil, ako to Rideley Scott myslel. Všetko je tu nazančované a ja ako viem veľa pochopiť a nemám problém s predstavivosťou, ale tu si to vyslovene žiadalo aj zobraziť. Narážam na drsnejšie scény, keďže sa film odohráva v prostredí drogových kartelov. ()

Darth Maul

Väčšinou, keď opúšťam kino, mám chuť diskutovať o tom, čo som práve videl. The Counselor rozhodne nebol týmto prípadom. Napriek tomu si myslím, že tento temný thriller stojí za zamyslenie. Po predstavení mi môj veľmi dobrý kamarát povedal jednu zaujímavú myšlienku: "Veď, predsa, aj v hudbe a vo výtvarnom umení existujú diela, ktoré majú vyvolať úzkosť, skľúčenosť a pocity melanchólie. Prečo by niečo také nemohlo byť prítomné aj vo filme?" Ak Ridley Scott chcel vyvolať u divákov negatívne emócie a znechutenie, určite sa mu to podarilo. Preto tento jeho film nebudem odsudzovať. Ale bolo to až príliš anonymné. Utrpenie hlavnej postavy sa ma výraznejšie nedotýkalo. To je asi najväčšie negatívum. Naproti tomu boli herecké výkony ako z ríše snov. Ústredná päťka bola dokonalá (Diazovej mrcha Malkina mi obracala žalúdok a všetkému kraľoval Fassbenderov Counselor). Film je to nesporne dobrý a aj napriek nízkemu hodnoteniu ho netreba zatracovať. ()

dormouse

Je to neuvěřitelné. Můj oblíbený režisér, oblíbení herci, oblíbený spisovatel, oblíbená zvířata a dohromady to vůbec za nic nestojí. McCarthy je mistr psaného slova, jeho knihy jsou apokalyptické básně, které dokáží evokovat pocit krásy z něčeho strašného, ale jako scénárista nestojí za nic. Obzvláště hrozné mi připadaly erotické scény, z nichž je patrné, že ten, kdo jim psal scénář, už dlouho žádnou erotickou scénu nezažil. Mezi herci vůbec nefungují vztahy, těžko můžeme uvěřit, že se stárnoucí Penelope rozpláče při nabídce k sňatku, nefunguje to ale ani mezi muži navzájem. Cameron Diaz se marně snaží dosáhnout projevy totální mrchy, jako se to podařilo Kristin Scott Thomasové v Jen Bůh odpouští. Nějak to nejde. A divák za celou dobu nepochopí motivy ani jedné postavy. Ach, tolik zmařeného potenciálu. Souhlasím s Enšpíglem, a hlasuju pro to, aby nám pan Karel R vysvětlil, o co ve filmu šlo a co se stalo se zajícem v poušti. A pokud si mohu dovolit citovat z recenze v New Republic: kdyby Ridley Scott ponechal ve filmu to dobré, tedy nechal Bruno Ganze dvě hodiny koukat na Malkininy gepardy, byl by to fakt dobrej biják. ()

Zero_Signal

Konzultant má v podstate ďaleko od zlého filmu. Ridley skromne predáva prvé miesto Cormacovi a postaral sa hlavne o impozantné vizuály, skvelé herecké výkony (a taktiež súhlasím s väčšinou, že Cameron Diaz naopak herecky veľmi zaostáva) a parádny soundtrack. Čo sa týka Cormacovej časti, príbeh je hneď na prvý pohľad jeho - odohráva sa na oblasti hranice Ameriky a Mexika, krajiny bičovanej slnkom a okúpanej krvou. Dekadencia, chamtivosť, túžba po ľahkom živote skrz zločin trestá ľudí v podobe Veľkého zla, ktoré si dívák (v Cormacovom prípade poväčšinou čítateľ) musí len predstaviť. Cormacova charakteristická filozofia nechýba ani v Konzultantovi, ale napríklad tu to aj stroskotáva. Pokiaľ Cormacovo filozofovanie v jeho knihách funguje, vo filme to divákovi poväčšinou príde neprirodzené. Osobne si myslím, že tento príbeh by lepšie fungoval v knižnej podobe, a la No Country For Old Men (podobné prostredie, konflikt, atď). V dvojhodinovej dĺžke sa Cormac musí obmedzovať a potom vznikajú diery v scenári. Koniec koncov, človek by si to mal pozrieť a vidieť sám, čo si o tom myslí. Úprimne si myslím, že milovníci Cormacovej prózy (ako som napríklad ja) si tento film užijú viac ako ľudia, čo Cormaca nemusia alebo sa s jeho knihami ešte nestretli. ()

iampatrik

50% Zklamání, takové hvězdné obsazení a jak to dopadlo... Dědouška McCarthyho už by nikdy nikdo neměl pustit k psaní scénáře. Nudné a prázdné dialogy, které mnohdy nemají vůbec co říct a přitom se tváří moudře. Příběh, ve kterém jako by některé pasáže chyběly a zároveň některé byly úplně zbytečné - účel a originalita filmu, aby se nevysvětlovaly určité dějové fakta? Ne. Pravdou je, že ostatní odvedli poměrně solidní práci a závěr taky není špatný, to však Konzultanta nezachraňuje. Pokud by měl někdy scénář ničit film, tak je to právě teď. A tak filmu díky aspoň za (pro mě nepřitažlivou) Cameron Diaz a její masturbaci = vyleze na Ferrari, udělá roznošku a vagínou jezdí po předním skle. PS. Po napsání komentáře jsem si přečetl recenzi na fffilm.name a všem doporučuji, pěkně vystihuje film. ()

Rendiss

Pro někoho v pátym ročníku na FFUK asi dobrý.. Já ale po skončení stále netuším, co nám tím chtěl básník říct. První hodinu jsem se nudil, neustále zapaloval cigára a vařil kafe, druhá půlka byla lehoulince akčnější, ale pořád mi chyběl nějakej celkovej smysl filmu.. Nepomohli ani ochočený gepardi, ani přepudrovaná Cameron.. Bohužel ()

Schuldiner

Tak jediné slovo, které mě při tomhle filmu napadalo, a které to vystihuje naprosto ideálně, je - CHLADNÉ! Až brutálně chladný film. Svou podstatou, tím, jak je pojatý, jak je vykreslený, jak je jednoduchý a nekompromisní. Tedy ideálně se hodící k tématu. A já jsem spokojen. I když to je vážně depresivní podívaná. Docela by se to hodilo i do škatulky - psychologický. Svět má svá místa, kde neexistuje slitování, zákony, nic... Možná jsou ta místa ale všude po světě...v závislosti na tom jestli si je sami vytvoříte svou naivitou, hloupostí, hamižností nebo jen neprozřetelností... Ale i bez toho budou ona místa vždy někde existovat. V Mexiku, v Brazílii, v USA, v ČR .... všude... Ale to Mexiko je asi v mnoha ohledech vážně specifické.. Podle mého skromného názoru dosti podhodnocený film! ()

Disease

Nevědět, že je to psáno rovnou jako scénář, řekl bych nejlepší McCarthyho adaptace. Zatímco The Road a No Country for Old Men šly víceméně po povrchu, tady se filozofuje o sto péro. Jelikož ale hodnotím film a ne "věrnost předloze", je to jen za 4, přece jen tomuhle pánovi mainstreamový režisér moc nesluší. ()

Prochy38

Filmek na jeden zátah a úmyslně se k němu už asi nevrátím. Vymakané solidně, do posledního detailu, ale chyběl tomu šmrnc... celé postavené na výkonech jednotlivých herců. A že jich tam je a že jsou kvalitní. Spokojen, ale obávám, že bude zapomenuto... ()

sona123

Čekala jsem bídu, vzhledem k nízkému hodnocení zde. Dostala jsem fantastickou podívanou. Nádherní chlapi, spousta herců. Fantastické dialogy, byla to rozkoš, vizuální, filosofická. I to téma a pointa nakonec šly pochytit, i když jsme všechno nedostali naservírované na zlatém podnose. Bylo to zajímavé, nenudila jsem se ani chvíli a ráda se na film podívám opakovaně - a to se mi stává málokdy. Jasně, nebude to film pro každého - kdo chce jasnou jednohubku, musí o dům dál. Konzultant byl ale pro mě lahůdkou - vizuální, dialogovou a též co se týče hereckého obsazení. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (viac)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (viac)