Slzy, které svět nevidí

(TV film)
  • USA Tears the World Can't See
Krátkometrážny / Komédia / Dráma
Československo, 1962, 20 min

O třech kumpánech, okurčičkách a povedeném manželství... Klasickou Čechovovu komediální miniaturu Slzy, které svět nevidí natočil v roce 1962 pro pražské televizní studio režisér Martin Frič s Janem Werichem, Jiřinou Šejbalovou, Vlastimilem Brodským a Jiřím Sovákem a patří k opravdovým skvostům české televizní tvorby. Tři kamarádi z mokré čtvrti se vracejí z hospůdky řádně nachmeleni a rozhodnou se pokračovat ve flámování u jednoho z nich doma, protože on má hodnou ženušku, která to pochopí a pěkně je uhostí. Realita je však poněkud jiná... (Česká televize)

PhillM.

Sympatická jednohubka, která je tak skvěle obsazená, že s hodnocením nelze příliš otálet. Je ale pravda, že z Čechova slízli jen smetanu - kyselá pachuť, pro Antona Pavloviče tolik typická, se sem už nevešla. ()

ZorkaJ

Obdivuji Jana Wericha a na vždy bude u mě tím nejlepším hereckým esem, jaké kdy tahle republika měla. Ale tyhle krátkometrážní povídky jsou u mě takové... plytké - bezbřehé. Opilecké tlachání o ničem. Asi jako abstinent mám na ně jiný pohled, který mi nic neříká. ()

pravo

Koncert troch hereckých géniov na malom priestore a v relatívne kratučkej minutáži. Scénka ako zo života, keď trojica pod vplyvom alkoholu zavíta do obydlia jedného z nich a začína sa boj o povesť dobrého hostiteľa. Manželovo zdôvodňovanie svojho sebaobetovanie v prospech rodiny a manželkina nechuť ísť otvoriť komoru a uvítať “spoločensky unavených“ hostí patrí medzi veľmi vtipné a zároveň veľmi vypovedajúce o ľudskej povahe. Zaujímavé zrovnanie mi prichádza na um v stvárnení napitého človeka Werichom a Polívkom a treba povedať, že i opilosť može byť stvárnená bez oplzlostí a vulgárneho slovníka, ale pravdepodobne väčšina namietne, že sa jedná o inú dobu. Čerešničkou na torte je záverečné veľmi milé nedorozumenie, na ktoré si všetci pripijú. ()

tranquill

"Není důležité, co do úst vchází, ale co z nich vychází..." Chtělo to delší stopáž a mohlo být mé hodnocení vyšší, protože zde se zastavilo u průměru. ()

Chip89

To co se děje za dveřmi domácnosti je o 180 stupňů jiné než to, co se ukazuje na veřejnosti. Je to tak všude a v každé době. Všichni čtyři herci jsou neuvěřitelní a já se příjemně bavila. ()

IvonaK

Nevím proč se mi po celou dobu tohoto snímku pořád honily hlavou kyselé okurky se šlehačkou. Kyselé okurky se šlehačkou = všeobecná laskomina která jde dohromady nebo jen improvizace z pořadu Čápi s mákem ala maso se zmrzlinou? 🤔 ()

PlayEasy

Tak tyhle okurčičky a slanečky vždy příjdou po chuti (okurčičky pro těhotné ženy, slanečky pro labužníky a obojí pro nás:). ()

ostravak30

To co se mi nelíbilo u Král a žena je zde ještě zvýrazněno a možná trochu posláno do současnosti. Opět jde zčásti o dialog mezi mužem a ženou. Zatímco on si myslí, že manželka pohostí jeho a dva kumpány řádně přiopilé, ona má zcela opačný názor, ale nakonec zvítězí selský rozum a ženská důmyslnost. Krom Jana Wericha se zde objevují další tři legendy hereckého nebe. ()