Zombi 2

• Česko Zombi 2 (viac)

Fulciho brutální vize plné krve a vnitřností jsou tím nejlepším, co může světový horor nabídnout. Do newyorského přístavu vplouvá opuštěná loď. Odkud plachetnice připlula a co se stalo s její posádkou? To jsou otázky, které si klade nejen dcera majitele lodi Anne, ale i novinář Peter. Vydávají se spolu na Antily, aby zde za neustálého rachotu bubnů poodhalili roušku děsivého tajemství, plného voodoo rituálů, krvavých orgií a obživlých mrtvol. (Řitka video)

pepino

Tak první dojem bohužel zklamání. Debilní scénář se spoustou chyb a nelogických momentů, naprosto toporní herci, katastrofální hudba..... Abych ale jen nehanil, musím naopak vyzdvihnout kostýmy a krvavé scény... Ty jsou, jak už to bývá u Fulciho zvykem, brilantní a lidé se slabými žaludky by to asi neustáli. Nicméně tímto filmem mě Fulci zklamal. Ani zdaleka se to nevyrovná takovým peckám jako Dům u hřbitova nebo Beyond.... ()

tavvva odpad!

Chování postav naprosto toporné a nereálné. Celý film nestravitelně rozvleklý a neuvěřitelně špatně zahraný. Na svou dobu asi mohlo trhání kusů masa bez střihu někoho vyděsit, mně to spíš znechutilo. ()

Ygan

První hodina je kromě tří dobrých okamžiků úporná nuda a nemůžou to zachránit ani postavy, které jsou úplně bezcharakterní a vedou nezajímavé dialogy. Kamera je výborná, stejně tak omýlaná obrazová stylizace, ale aby to nebylo až příliš kvalitní, shazuje to příšerně otravná hudba, špatně zpracovaný zvuk a střih, zajišťující dokonalou neplynulost. Závěrečná půlhodinka je teprv to, co jsem chtěl, i když už jsem to viděl hodněkrát jinde (akorát Fulci je největší masakrátor a masky jeho zombií jsou přesně podle mého gusta). Špatný film, relativně zábavný až od šedesáté minuty, který nestojí za vidění. Akorát minutová podmořská scéna. :) ()

moviefan4

Proste u mňa je a aj bude Fulci jednen z najlepších hororových režisérov vôbec. Vo filme Zombi 2 ma prekvapil originálnim gore(trieska v oku a rozbíjanie hláv) a skvelímy nápadmy (žralok vs zombie, voodoo zombies, skvelý koniec). Aj keď herci neboli zlatá trieda dalo sa na nich pozerať a podali dobrý herecký výkon. Hudba bola na dobu vzniku v pohode ake najviac sa mi páčilo theme pri príchode zombies, to bolo skvelé. Príbeh bol fajn a zaujal ma, od začiatku som sa nenudil a ku koncu zábava filmu sršala naplno. Ja som sa perfektne zabavil tak s plnou radosťou dávam 5* lebo tento film je skrátka legendárny! ()

Valenta28

Tohle je přesně to, co mě unáší. Typický sirový italský styl hororů světlých barev, plný fascinujících specifických prvků. Svým způsobem jednoduché, v té době a dodnes úžasné praktické efekty plné umělé krve, latexu, makeupu a masek, strhující prostředí ostrova a zároveň i velkoměsta, typická hudba tehdejšího stylu doplňující šmak. Zkrátka toto je něco, v čem se mistr Fulci opravdu vyznamenal, proslavil a zabodoval. ()

RadaRD

Oproti Beyondu tohle dějově aspoň tolik nekulhá. Gore efekty jsou velice cool a srovnávat to s tvorbou od Romera je nesmysl. A kvituju tu super synťáckou hudbu, která film doprovází. ()

geedee

Tenhle film mě neskutečně baví. Z několika důvodů: 1) Lucio Fulci, 2) zombie vs. žralok, 3) tříska vs. oko a 4) neskutečná hostina zombíků, u které jenom otevřete ústa a zalapáte po dechu. Na filmu je znát doba a země jeho vzniku, ale na druhou stranu je to možná onen faktor, který filmu tolik sluší. Tenhle film FAKT můžu. ()

Madax

Yeah, tak tímto filmem začala zřejmě Fulciho gore kariéra. Ale je nutno podotknout, že i když je Zombi 2 krvák jak vymalovaný, nejsou v něm brutální záběry používány tak samoúčelně jako v dalších dílkách tohoto tvůrce, film má celkem hlavu i patu a všichni příznivci zombies filmů by ho měli mít ve své sbírce. A ten konec je skvělý... ()

sibskyn

Naprosto skvělý žraso! Skvělé promakané gore, masky jsou vynikající, které kvůli své promakanosti se můžou smát Dawn of the Dead do ksichtu. Kamera mě sejmula a hudbu bych si mohl pouštět pořád dokola. Rozhodně jeden z nejlepších zombie filmů. Jo Fulci ve své kariéře měl věnovat výhradně zombie filmům. ()

Tomasson93

Už jen proto, že zombie hororů je spousta ale většina z nich zpravidla za moc nestojí, dávám o hvězdu navíc. Podle mě dost povedené a rozhodně patří k nadprůměru! Hlavně se mi líbila hudba a postavy zombíků. ()

Moud

Už jen kvůli scéně -zombie vs. žralok- (sakra, jak?), nad kterou se mi pravidelně zvedá...knír, jsem nucen zvýšit hodnocení z obligátních 3 na 4. 7/10 ()

Silblade

Mno... je nutno dodat, že tenhle ten zombie film je v lecčems originální, například že se děj odehrává na tropických ostrovech (tudíž atmosféra, kdy se zombie potloukají deštným pralesem za neustálého hvizdu exotických ptáků, má zajímavou příchuť) a že obživnutí mrtvých nezpůsobují viry (dnes už standart, o kterém nikdo nepochybuje), ale voodoo. To na snímku oceňuji. Co ale zaráží, je chování postav. Srovnám-li to s horory té doby, například Halloween nebo Mlha, tak postavy, když je někdo morduje, bojují o život, nenechají se někým jen tak čapnout za vlasy a pomalu se nechat okem nabodnout na kus třísky. Většinu postav zombie dostanou tak primitivním způsobem, že by se i člověk s celkovou svalovou dystrofií bránil lépe. Stát a koukat, jak se někdo pomalu blíží a pomalu se zakousne, není moc přirozená reakce na chodící běs. Souboj s žralokem je ale hodně originální a povedený, doufám jen, že žralok ve skutečnosti neutrpěl žádný zránění. U těchto starších hororů člověk nikdy neví. ()

Dacsus odpad!

Sranec ostane srancom, nech sa snaží maskovať akokoľvek. To že sa nejaký blb bez štipky talentu rozhodol natočiť zopár samoúčelných krvákov, a vďaka svojej neschopnosti ich natočil skutočne zle ho hádam ešte neposúva na úroveň zneuznaného génia - i keď, evidentne sú mnohí iného názoru. Žiaľ, Fulciho srance sú nielen zlé (ale naozaj veľmi zlé), ale aj z 95% absolútne nudné - napríklad v tomto sranci stojí za zmienku naozaj len scéna so žralokom, a aj tá je o hovne. Sakra, veď ja ako pubertiak som si dokázal urobiť lepšie zombie masky, ktorými som strašil matku, a mladšieho brata a sestru - a už vtedy som strávil vcelku dosť času tým, že som sa snažil namiešať správny maglajz, ktorý by čo najvernejšie pôsobil ako odstáta krv - a aj vďaka tomu je mi jasné, že Fulci sa o čosi podobné v živote ani len nepokúsil... ()

Pavlosos

První shlédnutý zombie horor a pecička jak z prdu kulička. Jinak si nedokážu vysvětlit ty neuvěřitelně naturalistické záběry, masky naprosto realisticky hnusné(je vidět, že s červy v očích či puse se inspiroval Paul W. S. Anderson asi zde), každý specifický záběr na kousnutí detailně kamerou sejmutý, příběh mixující vše podstatné ze zombi světa, co dnes ani výše zmíněný režisér nedokáže opsat (pomalé vstávání nemrtvého z hrobu top nápad, zombíci na rautu...). Po nedávném shlédnutí zdvihám na maximum. ()

JesterKruger

Na jednu stranu chápu, proč je tenhle film kultovní, ale na druhou stranu mě to nějak extra nebavilo. V první řadě musím pochválit některé herce a masky Zombíků, ale čím déle ten film hrál, tím více jsem se nudil, což by se u dobrého filmu dít nemělo. Některé scény tu jsou nechutné, ale co se dalo čekat od Zombie žánru. Podle mě zasloužené 2*. ()