Kuroko no basket

• Japonsko 黒子のバスケ (viac)
Animovaný / Dráma / Komédia / Športový
Japonsko, (2012–2015), 31 h 15 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Tadatoši Fudžimaki (komiks)

Kamera:

Eidži Arai

Júki Ono, Kenšó Ono, Jošimasa Hosoja, Čiwa Saitó, Takuja Eguči, Gó Inoue, Džun'iči Suwabe, Fumiko Orikasa, Kazuja Nakai, Ken'iči Suzumura, Šin'ičiró Miki (viac)

Pět basketbalových hvězd ze základky jde studovat na různé střední školy. Tetsuya Kuroko a seirinská střední se teď snaží vydobýt si slávu. (Netflix)

Recenzie používateľa Terezinka198 k tomuto seriálu (3)

Kuroko no basket (2012)

Takže hned od počátku mě zaujala zajímavá historie, složení postav a zábavná trenérka. Přiznání na střeše u nĕkterých nemĕlo chybu. Čekala jsem, že se jim hned nebude dařit. Ale jak už tak vĕtšinou bývá, tým Seirinské střední se jen tak nevzdal. Sice prohráli, ale to neznamená, že nemají v příštím šampionátu šanci zvítĕzit! Kuroko je odhodlaný se utkat se všemi svými bývalými spoluhráči a ukázat jim, že už na minulost zapomnĕl. Ano, naprosto mě tento seriál pohltil. ()

Season 2 (2013) (S02)

Druhá série mého oblíbeného sportovního anime? Co dodat – pohltila mě ihned. Konečnĕ jsem se seznámila se všemi členy Zázračné generace a sotva jsem uslyšela hlas Hiroshiho Kamiyy... Bylo mi jasné, že šíleného Akashiho si zamiluji. Je to maniak, ale tak sladký. A navíc jeho vzhled! Tvůrci nemohli vybrat lepší barvu než právĕ rudou pro tuto postavu. Je to možná šílenec, ale získal si mě ihned. Jinak se nic moc nezmĕnilo, a to jsem ráda. ()

Season 3 (2015) (S03)

A opĕtovnĕ bez rozmýšlení můžu dát plný počet bodů. Protože jsem předtím četla předlohu (mangu), vĕdĕla jsem, co přijde, ale i tak jsem si to užívala, jako nikdy jindy. Konečnĕ se na scénu pořádnĕ dostal Akashi Seijuro, díky kterému jsem už tak moc nevnímala hru, ale spíše jeho dokonalý vzhled. No jo – rusé vlasy jako krev a jeho neodolatelný hlas Kamiyy Hiroshiho mě získal ihned. Tohohle seiyuu prostĕ miluji. Roli kapitána Rakuzanu se zhostil naprosto překrásnĕ! A vzpomínky na školu Teiko – ach, to překrásné období, kdy se poznali a zároveň se rozkmotřili. Museli čekat dlouho, aby se mohli znovu všichni zase setkat. Nĕco na závĕr? Miluji basketball! ()