Černý kůň Tetsuya Kuroko a bývalý emigrant Taiga Kagami jsou v prvním ročníku na Seirin High a mají v plánu zdejší basketbalový tým posunout dál. (Netflix)

Starletka

Původní komentář z 17.7.2015: I když sportovním anime a sportu celkově neholduji, po kladné zkušenosti s Free! a Haikyuu!! jsem se nakonec rozhodla pustit i do staršího Kuroka. Ale překvapení se tentokrát nekoná. Na to jak je to vyhypované jsem čekala mnohem víc. Tak třeba koncept se superschopnostmi je u sportu vyloženě směšný. Už jenom samotná Kurokova neviditelnost a jeho neustálé "strašně překvapivé zjevování" mi neskutečně pije krev. Taky mě nepotěšila naprostá absence emocí u diváka. Zatímco u Haikyuu jsem seděla na kraji židle, hypnotizována obrazovkou, napjatá jak celý zápas vlastně dopadne, tady sedím a zívám, protože jednak je předem jasné kdo vyhraje, jednak se o hraní prakticky jen mluví a samotná hra je osekaná jen na pár rychlých střihů o tom, jak strašně cool vypadají hlavní hrdinové, nemluvě o sáhodlouhém vysvětlování úplně všeho. Jo a dramatizování na efekt je tady fakt úplně dementní - jako třeba když Kuroko dostane LEHKOU ránu RUKOU do ČELA a začne krvácet (wtf?) a pak se k němu všichni chovají jako by měl otřes mozku. Opening, ending i soundtrack průměr, animace též. Pro mě drop po 5. epizodě, ale nevylučuji, že se k tomu možná někdy v budoucnosti vrátím. Každopádně teď zklamaných 6/10 ()

• Zatímco v manze byla Generace Zázraků představena pouze ve formě siluet bez tváří, v anime byli rovnou zobrazeni. (Kubaaa97)
  • Na stánku basketbalového klubu je v anime Riko společně s Hyugou, zatímco v manze byla sama. (Kubaaa97)
  • Během epizody si můžeme všimnout měnícího se čísla na Tsugawově dresu. (Kubaaa97)