Kuroko no basket - Season 2

(séria)

Přestože středoškolský basketbalový klub Seirin neoslavil takový úspěch, jaký si na Inter-High přál, podařilo se jim na sebe alespoň upozornit. Díky nově nabytým hráčům, schopné trenérce a neuvěřitelnému úsilí se jim podařilo zdolat dva z pěti neporazitelných týmů vlastnících členy Zázračné generace. I přes tvrdou porážku se však Seirinští nevzdali. Jejich dalším cílem je Winter Cup, kde se chtějí konečně ukázat v plné síle. Jejich řady doplnil Kiyoshi Teppei – mimořádný hráč Seirinu, který se kvůli dlouhodobému zranění kolene nemohl nějakou dobu basketbalu věnovat. Kromě dalších hráčů Zázračné generace se však na scéně objeví i Himuro Tatsuya – Kagamiho kamarád z dětství stráveného v Americe a bývalý spoluhráč a učitel v pouličním basketbalu. Dokáže tentokrát Seirin dosáhnout až na vítězství? (EMIA)

Moiraine

Na rozdíl od první série je tohle už opravdu jenom o zápasech, které vyplňují 90% stopáže celého seriálu. Navíc se mezi těmi všemi ultimátními, super-ultimátními a ultra-ultimátními technikami někam vypařil ten basketbal. Někde od poloviny to už bylo spíš o tom, jaký zázrak zase vymyslí, aby zvrátili vývoj hry. Kouká se na to sice celkem dobře, ale už to není taková zábava, jako to byla v první sérii. ()

SonGokussj

Líbila se vám první série (proč taky začínat s druhou, pokud jsem neviděl první, že)? Bude se vám líbit i druhá. Na stylu DBZ tu máme klasické powerupy. Kagami i Kuroko získají nové síly a kouzla, kráčející hora Teppei také, ostatní ... myslím, že o nich to taky bylo, ale mohu se mýlit. || Co bych vytknul je asi přehnanost některých "technik". Týpek vezme balón zvrchu a je to "orlí chřán", týpek vezme balón ze spoda a je to "hadí extáze", týpek vezme balón zprava a je to ""Poslední slova před smrtí. "Zprava dobrý"". Chápete, kam tím mířím. Ke konci série se vše začne točit opravdu jen okolo Kagamiho (ten červený velikán), což je vcelku škoda, protože v první sérii to byl hlavně týmový zápas. A pokud nastane "Kagami-pinch!", je tu neviditelný a poté extrémně viditelný a poté extrémně nebezpečný mírný stínový Kuroko. || Co bych pochválil: snad vše ostatní :-) Je to nabouchané akcí, je to napínavé, jsou tam zvraty, některé se dokonce nedají ani předpovědět, i přes spoustu logických chyb a blbostí je to show, kterou si člověk užije, ať už basket rád má, nebo ne. Tohle těm japoncům prostě nejde vytknout. Sporty zpracovat prostě umí. Ale jo, proč ne: 70% ()

Terezinka198

Druhá série mého oblíbeného sportovního anime? Co dodat – pohltila mě ihned. Konečnĕ jsem se seznámila se všemi členy Zázračné generace a sotva jsem uslyšela hlas Hiroshiho Kamiyy... Bylo mi jasné, že šíleného Akashiho si zamiluji. Je to maniak, ale tak sladký. A navíc jeho vzhled! Tvůrci nemohli vybrat lepší barvu než právĕ rudou pro tuto postavu. Je to možná šílenec, ale získal si mě ihned. Jinak se nic moc nezmĕnilo, a to jsem ráda. ()

loveless

Druhá série skvělého anime o basketbalovém klubu střední školy Seirin a jeho cestě za jejich snem - stát se nejlepším týmem Japonska. Přímo se navazuje na první sérii a všechny klady i zápory a víceméně úplně všechno zůstává stejné. Tentokrát se hoši připravují a snaží se vyhrát Winter Cup. Přibyl jim staronový hráč Kiyoshi Teppei, který se stává další výraznou oporou týmu a všechny motivuje k těm nejlepším výkonům. Jsou jejich zápasy přehnané? Ano, ale na to už jsem si zvykla v první sérii a vůbec mi to nevadí. Druhá mě navíc začala značně bavit, takže jsem celou neskutečně zhltla. Jedině co mi vadilo, byla malá účast hafáka Tetsuy 2, ale možná tam byl, a jen má nulovou přítomnost, stejně jako jeho páníček :D Navíc musím dodat, že první opening i ending byl naprosto úžasné. ()

Saraph

Nechci přímo říct, že 2. série byla horší než první. Spíš jde o to, že potenciál tohohle anime je nasazen někde a pak už se to všechno akorát opakuje, jen v jiném kabátě proti jinému týmu. Opravdu mi přišlo, že už to anime nemá vůbec co dalšího nabídnout. Dokonce už ani Kurokovy řeči, proč má tak rád basketbal, mě vůbec nezaujaly. Vždycky jeden nebo dva členové jednoho týmu běží ke koši druhého týmu, ve vzduchu se provede ultimátní slowmotion plný taktik a emocí, nějak se tam poplácají a pomlátí a běží se zpátky ke druhému koši. Úroveň je tedy přibližně nastejno s první, ale už to prostě člověka ničím nepřekvapí. ()