Princezná so zlatou hviezdou

• Československo Princezna se zlatou hvězdou (viac)
TV spot

Klasická česká rozprávka, ktorá má všetko, čo má dobrá rozprávka mať: je tu krásna princezná Lada (Marie Kyselková) s hviezdou na čele, jej otec – dobrý, ale tak trochu povoľný panovník, zlý kráľ Kazisvet (Martin Růžek), ktorý vtrhne na hrad a žiada o ruku princeznej Lady. Je tu múdra a dobrá pestúnka (Jarmila Kurandová), ktorá má pod palcom nielen kráľa, ale poruke má vždy aj dobrú radu. Je tu aj rozprávkový myšací kožúšok, ktorý skryje princezninu krásu pri úteku z kráľovstva. A je tu aj kráľovstvo princa Radovana (Josef Zíma) s kráľovskou kuchyňou, kde princezná Lada našla azyl medzi kuchármi. Samozrejme, že nechýba ani princ, ktorý sa zaľúbi do krásnej Lady, ktorú zahliadne na zámockom plese a netuší, že práve ona ako pomocníčka umýva riady v jeho kráľovskej kuchyni... (TV Markíza)

soukyd33

Česká klasika. Pohádka u které se i zasmějete. 😀 Příběh je svižný a stále se něco děje. 👍 Super hlášky na všechny postavy. 👍 Herecké výkony, hudba, kostýmy. 👍 Krásná princezna Lada. 👍 Poznámka: V tomto díle dochází často k rýmovanému textu. 👍 Poznámka: Scénu baletu na zámku si užijete (Pokud jste chlap). 😁 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

quokam

Nádherná poetická pohádka, která v dnešní uspěchaně době jakoby spadla z nějakého paralélního zpomaleného vesmíru. Pohádce velkolepě sluší barevný film, jakož i např Martin Růžek v hitlerovském kazisvětovi či lyrické "zdlouhavé" scény jakoby o ničem. Stejně tak je třeba vyzvednou celou výpravu, ples, verše, rozmluvy s jednotlivými kadidátkami na nevěstu prince. Co však film trochu shazuje, je jakási přesládlost ústředního páru.  Jak Zima, tak Kyselková, jakoby hráli dva kopečky zrmzliny, a ne zamilovanej pár dvou mladých lidí z masa a kostí. Za mne nádherných, poetických 80 procent z paralelního vesmíru. ()

Wlashack

Mě tato pohádka nikdy moc k srdci nepřirostla, ale uznávám že je to klasika a lidi ji milují. Proto nemohu dát méně, ale říkám, není to můj šálek čaje. ()

Honzyg

Srdeční záležitost. Byť obsahuje některé zbytečně zdlouhavé pasáže, které mě už v dětství nudily k smrti (jako balet na dvoře prince Radovana), je to rozhodně krásná česká pohádka ze zlatého fondu. Mimochodem, celé dětství jsem si nevšiml, že je veršovaná. ()

jaminka

Konečně nějaká pohádka, na kterou se můžu dívat. Dokáže zaujmout akcemi, ale má v sobě i romantické chvilky. Podle mě je to jedna z nejlepších starých (československých) pohádek. ()

faish

Česká rozprávková klasika, točená v krásnom štýle. Herci robili presne to, čo mali. Krásne prostredie zámku, výborné kostýmy, nezabudnuteľný myší kožíšek. Rozprávanie princa mi prišlo až moc poetické a neprirodzené. Tiež nemohol chýbať príbeh so štastným koncom. Vo vianočnom čase som si pri tejto rozprávke výborne oddychol. ()

Fiilek

Děkujme za 78min, protože víc bych nesnesl, na vánoce se vždy můžeme těšit s další porcí podobných českých "klasik". Tato pohádka by se nestala klasikou pokud by televize nova a další z ní tu klasiku neustálým omýláním o svátkách nevyřezali. Opravdu se bojím, že se s touto pohádkou ještě setkám, na vánočním programu televizí už sedí na trůně opravdu dlouho. Vysřídat se jí snaží Troška, ale jeho snahy končí dalším a dalším propádákem, jeho snaha je tak intenzivní, že už si vydobil svůj vlastní žánr: "Troškovi propadáky." Ps: Ten princ by mohl vládnout leda království za sedmero neznámými, přičemž každá neznámá má hodnotu 10 homosexuálů děleno 2. ()

Indio

Veršovaná pohádka,(dokázal by to dnes někdo) vtipná a barevná. Někteří vocasníci vtom filmu prej vidí komunystickou angažovanost. ()

JARDAHONDA

Nesmrtelná pohádka, která se stala inventářem vánočních svátků.. Je přirozená, dojemná a umělecká.. Osobně se mi neokoukala ani po tolika letech.**** ()

kratajirka

Pohádka, která má všechno a ještě něco navíc. Jen si vždy myslím, že jedna postava se nazývá Kaziš.. místo Kazisvěta. Asi vliv moderního slangu. :) ()

Zemřela herečka Marie Kyselková

Zemřela herečka Marie Kyselková

22.01.2019

Ve věku 83 let zemřela česká herečka Marie Kyselková, kterou diváci mohou nejlépe znát jako princeznu Ladu z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a v poslední… (viac)