Princezná so zlatou hviezdou

• Československo Princezna se zlatou hvězdou (viac)
TV spot

Klasická česká rozprávka, ktorá má všetko, čo má dobrá rozprávka mať: je tu krásna princezná Lada (Marie Kyselková) s hviezdou na čele, jej otec – dobrý, ale tak trochu povoľný panovník, zlý kráľ Kazisvet (Martin Růžek), ktorý vtrhne na hrad a žiada o ruku princeznej Lady. Je tu múdra a dobrá pestúnka (Jarmila Kurandová), ktorá má pod palcom nielen kráľa, ale poruke má vždy aj dobrú radu. Je tu aj rozprávkový myšací kožúšok, ktorý skryje princezninu krásu pri úteku z kráľovstva. A je tu aj kráľovstvo princa Radovana (Josef Zíma) s kráľovskou kuchyňou, kde princezná Lada našla azyl medzi kuchármi. Samozrejme, že nechýba ani princ, ktorý sa zaľúbi do krásnej Lady, ktorú zahliadne na zámockom plese a netuší, že práve ona ako pomocníčka umýva riady v jeho kráľovskej kuchyni... (TV Markíza)

v.indruchova

Parádní klasika s výbornými herci. Princezna byla těhotná, ale ještě to na ní nebylo vidět. Moc hezká princezna a princ. Pohádka je ve verších to je dost dobré. K zamyšlení, mnoho pravd o lidské povaze. ()

Lilith03

Teď jsem si tuto pohádku pustila znovu po letech a jsem ohromena... Nepamatuji si, že je tak krásná. Neskutečně mě to bavilo a ti herci? Spoustu jich neznám, asi je to i tím, že je to starší pohádka a já nemám zase tak velký přehled, každopádně jsem nadšená. Písničky jsou překrásné a příběh také. V životě jsem neviděla v pohádce milejší, líbeznější a krásnější princeznu. A to ani nemluvím o princi... Bože to je svatební materiál tohle! Takový miláček, hned bych si to s Ladou vyměnila neříkám nic. Jediné co nechápu je proč má tu hvězdu a není to vysvětleno a taky jsem proti kožichům, ale to je asi detail. Moje nová oblíbená pohádka. ()

PTuranyi

Ikonická rozprávka s výnimočnou rozprávkovou atmosférou a naviac s veršovanými dialógmi. Produkcia vynikajúco pracuje s náladami a hudobne dokresľuje dej či už je to úvodná pieseň s princeznou polievajúcou záhradu alebo nástup vojsk kráľa Kazisveta. Herci sú perfektní. Marie Kyselková hviezdi v hlavej úlohe napriek svojej krátkej filmovej kariére. Mladý Martin Růžek ako Kazisvět VI z boží vůle král je epický. Staručký kráľ stvárnený Františkom Smolíkom je autentický. StanislavaNeumann zvláda komickú úlohu roztržitého kuchára vynikajúco ako mladý Josef Vinklář kuchtíka. ()

Kontryhelka

Krásná, oblíbená, stará barevná pohádka. Mohu jí vidět kdykoli a vždycky se na ní ráda podívám. I když pohádku znám velmi dobře a od dětství je mi sympatická. ()

jiziczek

Třeba si toho nevšimnete hned, ale ta pohádka je celá veršovaná. Pravda, nejsou to verše psané rukou Básníka (s velkým „B“), ale zajímavé to jistě je. Jinak je tu všechno jako v jiných pohádkách té doby, tedy hloupý monarcha, chůva, která si může dovolit naprosto cokoli, král, kterého princezna nechce, atd. A navíc ještě kuchař a jeho vařečky. Určitě stojí za opakované shlédnutí. ()

Trescha

Opět silná koncentrace hodně podařených hlášek,ve směsici s pohádkovou nostalgií....Patří k těm nejlepším pohádkám u nás(naše pohádky jsou světová elita)....Dávám čtyři protože na Dařbujána a spol. přece jenom nemá....;-) ()

Skunkiee

Viděl jsem ji snad stokrát a přesto vím, že si ještě stokrát pustím. Klasika, která přes svůj pokročilý věk nestárne. Slaďoučký příběh lásky mezi zlatovlasou princeznou Ladou s hvězdičkou na čele a princem Radovanem. Každá postava má jasně vymezený charakter tvořený několika vlastnostmi a někdy dokonce uvedený jménem (Kazisvět). Ale jako v každé pohádce i zde nakonec dobro zvítězí nad zlem. Často se zde mluví v rýmech, ale vůbec tto nepůsobí špatně. Mezi drobné nedostatky bych zařadil příliš dlouhou baletní scénu a také scénu orientální tanečnice. Výprava je opět skvělá, zajímavé je princeznino putování (poušť, prales..). Je to prostě taková dětsky naivní pohádka, oproti jiným dospělejším, která má své obrovské kouzlo :) ()

gizi

Tak nevím, proč je tato pohádka tak oblíbená. Mě vůbec nezaujala. Nelíbí se mi hudba, nemám rád baletění. 50%. ()

shinlove

Nebyla to tak hezká pohádka jako Šíleně smutná princezna, ale přesto je to klasika, která i po 50 letech stále má hodně co říct každému (nejen malému) divákovi. 3* ()

zurivymlok

Co si budeme nalhávat, v dnešni době tento počin vypadá už dosti naivně: Jenomže film někdy není jen o kvalitách, je o pocitech, které vzbuzuje a pro mě je Princezna se zlatou hvězdou součástí mého dětství. A to se v hodnocení zákonitě musí projevit. Přičtu-.li trapné novodobé pokusy navázat na tradici českých pohádech (viz například Zdeněk Troška), musím dát 4 hvězdičky. ()

petrce

Kouzelná pohádka, která pohladí na duši. Plná veršovaných dialogů i komických situací, je jak stvořená pro romantické človíčky... ()

Motherlovebone

A to se bojím, že tři hvězdy dávám hlavně proto, že jsem na tom vyrostl. Jinak Martina Růžka v roli Hitlera/vrahů z Wallstreetu mi vždycky bylo líto. Naopak Zímu v kamaších a debilním pohledem jsem nikdy rád neměl. Je to prostě agitka a ne pohádka ()

Lucerok

Nádherná česká pohádka, která nachází zalíbení ve všech generacích. Veršované dialogy, líbezná hudba a Ladiny vlasy ve mě zanechaly stopu dodnes. ()

Zemřela herečka Marie Kyselková

Zemřela herečka Marie Kyselková

22.01.2019

Ve věku 83 let zemřela česká herečka Marie Kyselková, kterou diváci mohou nejlépe znát jako princeznu Ladu z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a v poslední… (viac)