Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

Dimo

Tohle dílko jsem si pustil kvůli Markovi Wahlbergovi no a zčásti taky kvůli Denzlovi. Oba herce mám rád, i když Mark teda v sympatiích trochu vede. Dvě zbraně šli na plátno hnedka po "Pot a krev", filmu, ze kterého mi spíš padala brada co se skutečných událostí týče, ale kdovíjaká zábava to nebyla. Od "dvojzbraně" jsem čekal pořádnou kámošáckou komedii s řezavýma hláškama. No a ti dva borci si k sobě nenašli cestu (a ani úctu) ani na samém konci filmu, když si tam vrtaj kulky do kolene. To si přece kámoši nedělaj! Takže po první třetině už jsem jen tak čekal, kdy se budu moci pousmát. Ušlo to, jednoznačně díky ústřední dvojici, která se snažila seč scénář dovolil, ale slušel by jim spíš komediální kabát, než hra na vážnou detektivku. ()

Ondr@932

2 zbraně je zajímavý a docela dobrý akční film se špetkou humoru a hlavně skvělým sympatickým obsazením mých oblíbených herců - Marka Wahlberga a Denzela Washington co je pro film velké plus! Ale něco tomu chybělo. Předchozí režisérský počin - Kontraband byl mnohem slabší. Tento film mě bavil více a to i hlavně kvůli tomu, že tomu nechybělo trocha humoru a i taková částečně westernové šablona což tomu celkem ladí :-) Je to mezi 3 a 4 *, ale po druhém shlédnutí jsem se rozhodl pro horší možnost. Ale i tak moc dobrý film. Denzel je skoro v 60 letech pořád frajer! 65% ()

Jakubik

Doufám, že bude pokračování. Výborná zábava. Dvojice Washington a Wahlberg se skvěle doplňuje a vzniká tady takový mix Posledního skauta a Smrtonosné zbraně. Všeho je tu dostatek a stopáž je tak tak. Výborný je taky Bill Paxton co by jeden z těch špatnejch chlapů. Musím pochválit stylový závěr… ()

ozeki

Moje první rande s režisérem, který se teprve drápe na výsluní los angeleských kopců, proběhlo přesně tak, jak by si spousta lidí své první rande představovala. Není to sice úplně láska na první pohled, ale jsme naladěni na stejnou notu a nějak cítím, že si máme co říct. K žádným nepříjemným chvilkám v podobě trapného ticha nedošlo, takže se dalším případným schůzkám nějak horlivě bránit nebudu. K úplné spokojenosti chyběla alespoň malá pusa na tvář při loučení. Na prvním rande ale člověk nemůže chtít hned všechno :) Perfektní Washington s Wahlbergem v kombinaci s jednoduchým dějem, velmi dobře dávkovanou a přehlednou akcí a přesnou stopáží jsou ideální parametry pro páteční či sobotní večer, kdy je zapotřebí si trochu pročistit tu dýni posazenou na krku. ()

beckham-

AKční/ krimi/ komedie, tak to přesně sedí + dva skvělí herci a máte pohodovej film. A přitom jim stačilo 60 mega. Klobouk dolů. ()

PEZ

Uf, mozno by sa na taku kravinu viac hodili povodni hlavni predstavitelia - Vince Vaughn a Owen Wilson. Ti sa ale radsej pustili do inej "kvalitky". Nu ale co cakat od priemerneho serialoveho scenaristu. Hadam mensi budget, neznamych hercov a kolonku Straight-To-Video. Takto je to marnenie casu nasho ako aj hercov, ktori by mali hrat uplne inde. Napriklad taky Denzel Washington. Apropo, jeho snazivy vykon ma ako tak udrzal pri zivote. Pretoze tie zvysne tri vtipy by to aj tak nezachranili. Mam rad buddy komedie, ale toto malo tak zly scenar, ze musim az obdivovat nase "2 zbrane", s akym nasadenim dokazali zahrat svoj part. Kto vie, ci pri natacani nemierili na nich tymi zbranami (odtial ten nazov). Na konci som bol sklamany ako CIA po vykradnuti banky v Tres Cruces. 4/10 ()

bararich8

Dobrý akční filmek na oddechnutí. Příjemné herecké duo hlavních hrdinů doplňující se neustálými hláškami. Jistě, je to blbost, ale pěkně to odsýpá a člověk se nenudí, 4*. ()

mildaaa

Takovej nenáročnej pohodovej filmek. Trocha akce, napětí, humoru, od každého něco. Ten frajerskej způsob hraní Wahlberga mi docela vyhovuje, no a stárnoucí Washington byl taky frajer jen o trochu menší. ()

RidleyCrowe

Washington a Wahlberg sú super, Kormakurova režia je dobrá ale film niekedy stráca tempo, scenár je prekombinováný ale slovné prestrelky sú dobré. Čakal som, že to bude lepšie, veľká škoda. ()

dakarin

Je to jaksi takové jalové, jako když chce někdo rychle něco uplácat a vezme materiál s názvem "akční scény" a taky se pokusí přisypat substanci "very cool hlášky" - ovšem to podstatné nakonec zcela chybí. Tedy film bez toho pověstného kouzla. Denzela jsem viděl v horším obsazení snad jen v Kazatelově ženě :-( 50% )-: ()

papaguy

"Tady je to jak na Mexický svatbě." Tenhle citát myslím dobře vystihuje i celý film. 2 Guns vypadá jako pověstná krůta, kterou pečete a pečete a pořád není dopečená. Povšiměte si množství žánrů - akční / krimi / komedie / thriller / drama. Už to by mělo diváka varovat. Film jako celek, v němž každá jeho část si žije tak trochu vlastním životem, to nakonec ustál. Víceméně. ()

Razzor_82

"Pomsta je kurva!" Jednoduchá zápletka a peprné hlášky. Funkční dvojka  Washington a Wahlberg, která pobavila. Slušné akční scény v honbě za penězi. 6/10 ()

Acrobat

Povedz mi môj denníček filmovej nymfomanky, kedy na nás nejaký ten režisér vyvalil magický stret na jednom mieste dvojicu, trojicu, štvoricu skupín zlých, dobrých, ľstivých, oddaných. Hovorí potichu, zradne, že to bol Tony Scott (česť jeho pamiatke). Ak by mal byť nejaký film odkazom na jeho „in memory of“ tak by to bola určite pecková akčná comedy 2 guns, ktorá vrhá Kormákura už na istotu do vôd prvotriednej filmárčiny. Nekecá pri vlajke, strieľa ostrými, žmurká, chytá za slovíčka, vráža do chodcov...Dbá o kameru, herectvo. Prežíva dej, myká so sebou, že tento záber je OK, tento prerobme. A všetci s úsmevom opakujú. Všetko v 2 guns funguje, je svieže, nevidené, priamočiare, ľudské, špinavé, akčné, úsmevné. Netrápim sa, nechcem posun, film so mnou pracuje. Akčná komédia je zradný žáner, i keď smiechu je tu pomenej, ale celkový ten pendlum medzi MEX a USA, dobrodružstvá ústrednej dvojice, príbeh, koniec...Maximálna spokojnosť, úcta k divákovi, potrebný nadhľad a rešpekt, tvrdá režisérska filmárčina. Toto je zábava, toto je oddych, veď sme preboha dospelý!! (videné 22.11.2013, BD) ()

quip

Wow. Kde se Marky Mark naučil mluvit tak rychle? Seriously, ten kluk může vypadat jako úplný idiot, co Francine Stock při interview na jakoukoli otázku odpovídá "huh, well, you know..." a nedokáže samostatně poskládat větu, ale v 2 Guns je z něj sympatický frajer s hbitým jazykem (no innuendo), kterému to myslí. Blake Masters & Baltasar Kormákur: hezkyy. A Markyho Marka už definitivně přidávám na seznam lidí, které bych pozval domů na bbq. ()

Franc1s

2 zbraně, 2 pošuci a 43 mega. Z téhle kombinace vznikla ulítlá, místy pěkně praštěná akční oddychovka, kde je i promyšlenej příběh, vystřelenýma kulkama mezi oči se nešetří, ukecanost hlavních hrdinů nechybí a tak celé mi to trošec připomíná Pain and Gain. W a W jako parťáci zabodovali, zábava byla! 7/10 ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)