Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Maraboy

Jurassic jednička řízlá dvojkou v modernějším kabátku,hezky se na to kouká ale nic nového ,dopředu je jasný jak celej film skončí kdo přežije a kdo ne. A pak je tam na mě nějak moc toho jehovistického přátelství meži dinousary a lidmi. ()

Richi007

Čekal jsem asi trochu něco víc, jenže jak můžu, když vím, co se bude dít. Ano je to tak, jako před x lety. Park, děti, utekl dinosaurus či více, začne boj, zařve dost lidí, záporáka zabije dinosaurus, hlavní hrdinové podivně přežijou. Novinka: ochočení dinosauři, bitka mezi nimi na konci. Dobře, ten konec byl moc fajn, ale ve scénách předtím jsem usínal. A Bryce byla strašně nesympatická a neseděla mi tam. Chris byl tak normální a v pohodě. Tak co? Bude další díl? ()

987Castiel

Veľkolepý film o... ničom. Vrcholne iritujúce postavy bez akejkoľvek chémie, nedokázali ani štipku napätia prenesieť na diváka pretože ho samy nepociťovali podľa výrazov a celá atmosféra pôsobila príliš uvoľnene. Nevhodne zasadené deti ktoré riešia svoju bratskú lásku a rodinné problémy. Samozrejme nemôže chýbať romantika dvoch postáv v najhoršom možnom čase. Nechutný sentiment celé dve hodiny. Od A po Z všetko lacno predvídateľné bez jediného momentu prekvapenia. Vyskytlo sa niekoľko scén kde sa mi začínalo dariť dostať sa do "vážneho" deja ale instantne boli pokazené vyslovene retardovanými pokusmi o primitívne vtipy. Dve hviezdy sa estetický vzhľad parku. ()

Goumen

Na tohle jsem se hodně těšil a naštestí jsem nebyl zklamán. Velkofilm s perfektním zpracovánim, predevším vizuálním, a napínavými akčními scénami. Jen konec byl možná, alespoň co se týká chování dinousaurů, trochu víc přehnaný než by se hodilo. ()

esmoke

Film není remake nebo reboot, ale pokračování ze světa, ve kterém před 20 lety existoval "Jurský park". Ale klasičtí dinosauři už nejsou cool, takže je potřeba v laboratoři vytvořit nové, dravější, zubatější druhy - z nichž nejdravější je Indominus Rex. Ten záhy uteče z výběhu a začíná masakr. Rozhodně je to nejlepší Jurský park od toho prvního, to je zcela bez debaty. (2D dabing, nedoporučuji 3D verzi) Rozpočet: $150 miliónů, Tržby: $1 659,909 miliónů. ()

KidCZ

Holyvůd řekl "víc zubů", tak je dostali... hodně digitálních zubů za hodně peněz, které se do mě ale nezakously a spíš jsem se smál absurditě některých scén, než abych si film nějak užil. ()

ludovit14

,,Tá vec vonku nie je DINOSAURUS" . Toto pokračovanie nemá čím predchádzajúcim dielom konkurovať, keďže je to len akási kombinácia predchádzajúcich dielov a tým pádom to na mňa nijako extra nezapôsobilo, keďže to príbehovo na svoju filmovú stopáž nemalo toľko čo ponúknuť- hlavne prvých 30 minút bolo dosť nezáživných a herecky tiež nie pôsobivé okrem Chrisa Pratta ten my nevadil ale zbytok bol veľmi nedôveryhodný hlavne starší chlapec ako aj Bryce Dallas Howard podali veľmi nepresvedčivé herecké výkony a tým pádom to bolo celé nedôveryhodné! HOD: max.65%.PS: záver filmu bol veľmi slabý ! ()

rigby

Další z řady letošních návratů. Neohromí to tolik, jako když se Jurský park poprvé objevil na plátnech kin, a vlastně je to pořád to samé dokola. Ale dívat se na to dalo, i když nic nového a nečekaného nebylo k vidění. Obyčejná oddychovka, když je na to nálada. Stále platí, že na nostalgii tu je česká Cesta do pravěku, kterou nic nepřekoná. Ani tihle okoukaní, i když dokonalí, dinosauři. ()

Dr_Berry

Tak konečně jsem viděl tu největší pecku letošního roku a třetí nejvýdělečnější film všech dob. Star-Lord tentokrát házel moudra o tom jak vychovávat dinosauříky a sám si ochočil skupinku velociraptorů. Pamatujete snad všichni co dokáže takovej podrážděněj velociraptor s tím svým pařátem? Film jede vážně na dobrodružnou strašidelnou atmosféru stejně jako kdysi první Jurský park. Mají to ale tentokrát líp ošéfovaný za to ale blbější nápady (mluvím o té genetice, ne o tvůrcích filmu). A stejně jako tehdy v jedničce i tady se něco pokazí. Tentokrát si za to můžou ale sami. No prostě parádní popcornová zábava. Opravdu napínavý, pro fanoušky předvídatelný, děj vás nenechá usnout na vavřínech. Všichni hláškují, křičí a utíkají. Tak to bylo i za Hammonda. Já jsem nic jiného nečekal a jsem nadprůměrně spokojen. I ta zrzka co se podobá Jessice Chastain nebyla otravná. Pro další generaci dětí ulítlých na dinosaurech parádní start a pro nás odrostlé na Jurským parku skvělý návrat na Isla Nublar. Tenhle biják si rád pustím znova. Dávám nedostačujících 5* ...dal bych i víc. ()

andrewXx

Najšpičkovejšie efekty súčasnosti, scenár ktorý zaujme, dobré herecké obsadenie, skvelý vizuál, výbornú akciu a spád, odkazy na pôvodný Jurský Park, hudba, produkcia Stevena Spielberga...Jurský svet má proste všetko a ja som sa skvele bavil. PS: do Bryce Dallas Howard som sa v tomto filme zamiloval. ()

dusa77

Žena, která utíká skoro celý film na podpatku a poté uteče i samotnému Rexovi... Naprosto nesmyslné, předvídatelné a tak, tak hloupé... Tohle opravdu bolelo, mistr Spielberg. ()

Foogas

Skrytá reklama na Beats a Mercedes, není-liž pravda? Co do zábavnosti srovnatelný s jedničkou, ale opakuje se stejnej scénář. Moc schematický postavy, nereálný a klišoidní chování postav a raptorů. Silnější tři hvězdy. ()

Scaevola

Chápu onen finanční úspěch, protože tým kolem S. Spielberga dokáže vskutku vytvořit klasicky vyznívající dobrodružství vhodné pro celou rodinu přesně podle očekávaných vzorců a divákových předpokladů (byť i ty občas úmyslně pozměňuje), leč z mého úhlu pohledu se kouzlo prostě vytratilo. Už tu nepociťujete boj o život, protože víte, že všichni důležití (a především děti) se zachrání, už se neleknete prehistorických bestií bez ohledu na to, jak dokonale jsou maskovaná v džungli či jak hlasitě řvou, už vás nepřekvapí nedořešené zápletky, protože dlouho dopředu vyhlížíte další pokračování. Je to přesně tak, jak předpokládají postavy v prologu: Musíte neustále přicházet s něčím novým, klonovat novinky a vymýšlet nesmysly se spolupracujícími a kamarádícími se dinosaury, protože zuby a drápy už nikoho nevyděsí. Jen nevím, je-li tento zásadní rozkol problémem mým, filmu nebo něčeho většího. ()

jojto

Čakal som klasiku. Zlého dinosaura, ktorý bude naháňať strach a žrať ľudí spôsobom aby sa na to mohli pozerať i 10 ročné deti. Už po prvým minútach som bol milo prekvapený. Doslova som nasával atmosféru parku a tešil sa čo za "nestvúry" si pre nás nachystali páni animátori... Fungujúce herecké obsadenie, kde nejde nevyzdvihnúť Pratta. Vhodná, nerušivá hudba, slušný dej i akcia, ktorá sa ani za 2 hodiny neopozerá dáva tomuto filmu "šmrnc". ()

aannemer

Typický produkt současného zábavního průmyslu. Megalomanské nic, vykrádačka načtvrtou. Děj filmu odvyprávíte třemi větami, zbytek jsou počítačové efekty, které jsme viděli již mnohokrát. Vše je předvídatelné, šablonovité, jedno klišé za druhým. 74% zde? Výsměch poctivé filmařině! Dívat se na to podruhé, uhlodám si nudou snad všechny nehty! ()

Bezejmený

Přišlo mi to bez nápadů. Úvod je výborným představením parku, ale když přijde na slovo akce, žádná super scéna ani záběr se nekoná. Vlastně je to dosti rutinní a snadno zapomenutelné. Veskrze průměrný film. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru