Ethan (Alden Ehrenreich) je životný smoliar. Po predčasnej maminej smrti de facto prišiel aj o otca, pretože ten sa utápa v žiali a syn pre neho prestal existovať. Navyše žije v zapadákove menom Gatlin County, kde je jeden deň ako druhý a všetky nesmierne ubíjajúce. Miesto úplne vystihuje Ethanov komentár: "V Gatline človeka nečaká žiadne prekvapenie. Je to tá najhlúpejšia diera. Doteraz som si to aspoň myslel. Zdá sa však, že som sa poriadne sekol." K zásadnej zmene Ethanovho pohľadu dôjde vďaka novej spolužiačke, krásnej a tajomnej čiernovláske Lene Duchannesovej (Alice Englert). Ethana na nej najviac fascinuje asi to, že ju pozná, pretože sa mu opakovane zjavovala v snoch. Lena to v Gatline nebude mať ľahké, pretože na každého "cudzinca" sa miestni dívajú cez prsty. A pretože je Lena neter miestneho čudáka Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávisť tunajších ľudí priam hmatateľná. Dievčina si z nevraživosti domácich nič nerobí, pretože má oveľa väčšie trápenie. Ona aj jej príbuzní sú Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnosťami. Nad Lenou však visí temné prekliatie a jej ostáva už iba sedemdesiatpäť dní do chvíle, ktorá rozhodne o jej osude: Buď bude dostatočne silná a jej moc sa pridá na stranu dobra, alebo ju pohltia sily temnoty a ona sa stane kňažkou zla ako jej matka Sarafine (Emma Thompson). V zúfalej situácii nájde pomoc tam, kde by ju asi nečakala. U smrteľníka menom Ethan, ktorý je ochotný ju brániť, aj keby mal kvôli tomu položiť vlastný život. Môže sila lásky odolať mocnej mágii, ktorá nad nimi oboma krúži? (TV Markíza)

ZkuKol

Totalni nuda v solidni jizanske atmosfere, kde mladik hleda zasun a sebevrazedne se rozhodne pro moralne nevyrovnanou divku z posahane rodiny, kde se teda i caruje, ale to je jedno, zasun v tomto dile neprobehne a dalsi uz diky bohu nenatoci...30% ()

LuciusWlk

Možná senylním, stárnu, nebo se přihřívám (bože chraň), ale nádherné bytosti nejsou špatné. Čekal jsem novou verzi Stmívaní, kterou jsem zavrhnul hned prvním dílem, a obcházel tento film s pocitem zbytečně stráveného času. NAkonec jsem jej pustil jako kulisu k práci v práci a nějak jsem se zapoměl. Tedy pracovat normálně a né se dívat. Tudíž, ač jde o romanci ala Stmívání, nějak mi sedlo obsazení, soundtrack, jižanská atmosféra a jako celek to působí příjemně. Teď mě linčujte, ale já názory neměním! ()

3 AM Code

Překvapivě snesitená teen fantasy romance. Asi proto, že ústřední dvojice celkem pasuje a nijak zvlášť nepřehrává. Pokud ale nejste cílová skupina, je to "jen" lepší průměr, 3-4. Jak chápu z komentářů k předloze, mohlo by to mít i pokračování, ale řekl bych, že bude lepší zůstat u jednoho solidního filmu, než to roztahovat do fantasy cajdáků na pokračování. ()

Ivusha

Ajajaj, tohle byla velká promarněná šance. Jediné pozitivum byly ve valné většině dobré herecké výkony. A tím to hasne, s knížkou to nemá nic moc společného (až jsem se ptala, jestli to scénáristi vůbec pochopili) a některé úpravy mi vyloženě hnuly žlučí. Prostě se to nepovedlo... a to to podle trailerů vypadalo docela nadějně. Emma Thompson a Emmy Rossum byly ve svých rolích skvělé, Ehrenreich super a korunuje to Irons. To mi dává 4 (5 i s hudbou, ale tu už počítat nesmím, nedopočítala bych se :D), ale tak vysoko jít prostě nemůžu, protože ani dobří herci mě neutáhnou na nedovařenou nudli Třeba změním názor časem s dalšími díly, ve kterých by scénáristé vytvořili jiný svět, než vytvořily spisovatelky v knihách, uvidíme... Takže minimálně zatím za 3, 50%. (kino, originální znění s titulky) ()

MilkyA

až úchylne trápne ... nebyť toho červeného vína, prekvapenia v podobe Ironsa a kamarátky, tak by sa na tom nedalo obsedieť... respektíve nebyť kamarátky ani by som sa na takomto filme neocitla.... ()

DavidS.

Přestože Ethan vypadá jako by právě zabloudil z premiéry West Side Story a celé je to hloupoučké, není to tak iritující jako Twilight...A taky to má Jeremy Ironse a Emmu Thompson...Nicméně scénárista Krále rybáře nebo Madisonských mostů mohl z pubescentní předlohy vykouzlit více než Emmy Rossum snažící se vypadat jako Eva Green :) ()

Seti

Neúspěch Beautiful Creatures si vysvětluji dvěma způsoby: 1) tvůrci radikálně přecenili náruživost fanoušků knižní předlohy (potažmo hlad fanynek Twilightu po nové potravě) a za 2) nikdo si stále v Holywoodu nedokázal uvědomit, že úspěch upírsko-vlčí ságy byl zcela nevysvětlitelný anomální úkaz srovnatelný s "popularitou" Ornelly Štikové nebo "oblíbeností" Justina Biebera. Beautiful Creatures sami o sobě nejsou úplná sračka, jen je to prostě nuda se stokrát ohranými fantasy motivy i teen zápletkami, takže nepřináší nic, co by dnešní divák už neviděl jinde (např. seriál The Secret Circle se pokoušel prodat téměř totožný námět a také zoufale pohořel) a nedávají mu proto mnoho důvodů, proč by jim měl věnovat svůj čas. Jako plytká zábava pro čerstvě náctileté slečinky možná, jako serióznější fantasy ani hovno. ()

Flaveus

Začátek je skvělý, postupné zapojení do děje, vzrůstající napětí a výborné herecké obsazení (Emmy Rossum si svou roli šíleně užívá), kterému vévodí ústřední herecká dvojice, jež nám obyčejným divákům přiroste víc k srdci než hrdinové Twilight a jim podobní. Škoda, že film nevydržel tempo a napětí první půlky a druhá část je už o poznání slabší. Nicméně např scény slavnostního rodinného oběda, či vášnivá chvíle u cedule jsou vynikající. ()

beba789

Knihu neznám, a asi ani nepoznám, protože film mě nijak moc neuchvátil.Herecké obsazení je skvělé, ale to bohužel nikdy neznamená že je vyhráno.Příběh je jako Twilight s kouzelníky s prostředím temných stínů (dům Ravenwoodů).Velký problém filmu je, že jede od začátku do toho konce, co čekají všichni a nemá žádný zvrat a poté to celé působí jako úvod k seriálu.Efekty průměrné a z celého soundtracku se mi líbí pouze 2 skladby.Pokud je i druhá kniha dějově takhle košatá a děravá tak ho raději vynechám.55%. ()

Gogo333

Narozdíl od Twilightu jsem knižní předlohu nečetl, tak jsem nevěděl do čeho jdu. Příběh je vesměs klasická holčičí romanťárna okořeněná fantasy prvky a je na místě srovnávat právě s Twilightem. Musím říct, že u mě vede toto a hned z někola důvodů. 1) jsou zde herci, co hrají 2) sympatičtější herci (Alice je narozdíl od Kristen kočka) 3) lepší scénář 4) vtipnější 5) čtou Ch. Bukowského 6) efekty jsou kvalitnější (digitální vlci proti té nádherné bouři nemaj šanci) 7) inteligentnější 8) nedělají z upírů třpytivý porcelánový kastráty. Myslím, že by si film zasloužil takových 65%, tak trochu nadhodnocuji a přidávám jednu *. ()

Fary

Ale jo, proc ne - takova prijemna romanticka slatanina. Pohadka, kdyz zrovna nemate nic lepsiho na vecer. Krome toho Jeremy Irons je proste bezva herec. :) ()

Janega

Zlúčte Twilight s Harrym Potterom a vzniknú vám Nádherné bytosti, príbeh o zakázanej láske s čarami a kúzlami. Má to všetky atribúty tých klišé amerických teen-filmov, no napriek tomu to má v sebe isté kúzlo, na ktorom by sa dalo ešte popracovať. Ústredná dvojica nepôsobí až tak toporne zamilovane ako Bella a Edward, herecky sa nemajú ani kde prejaviť (nebola tam žiadna scéna, v ktorej by som očakával nejaký extra herecký výkon), rovnako aj ostatní herci to ustáli, i keď Jeremy Irons by sa mal vyhýbať roliam čarodejníkov, pretože ako blbo dopadol v Eragonovi, tak blbšie dopadol tu. Uvažoval som aj nad 4 hviezdičkami, ale ten blbý koniec to fakt zabil. Najgýčovejší lovestory záver, aký som kedy videl. ()

EKLEKTIK

"Ani Satanovi, se ten film nelíbí." Nádherné bytosti?Jaké to byly? To spíš náramné blbosti a paradoxy, které nemají dostupnost na vyžádání, jako jsou reklamy pro Gůgl nebo zákaz modlení ve škole, patřící městu plného fanaticky bigótních věřících v němž je dvanáct kostelů a kde nějaká paní Sarafine Lincolnová hlásá, že Bůh Vás všechny pošle do pekelného ohně, spolu s teroristy, ateisty, homosexuály, demokraty, liberály, socialisty, Greenpeace a se všemi dalšími nepřirozenými stvůrami, z čehož je jasné, že film chce propagovat názory Republikánské strany U Ass A, protože zjevně demokratičtí Zaklínači měli strach z Nancy Reaganové a museli odejít do Jižní Karolíny, posledního amerického státu, který ze svých oficiálních míst sundal konfederační vlajku a tedy symbol otrokářství. ()

iampatrik

35% Nebýt lístků zadarmo, určitě bych na takový film nešel a věděl jsem proč. Hloupá fantasy romance, která není ani trochu zajímavá jak po stránce fantasy, magie, tak ani po stránce romantiky. Strašný, přímočarý, předvídatelný příběh nezachránilo nic, na druhou stranu to nebylo tak strašné, že bych se v kině unudil nebo usnul. A popravdě, viděl jsem jen první díl Stmívání už kdysi, ale přesto vím, že bych se raději na něj znovu podíval, než se díval na Nádherné bytosti. ()

Rose.Tyler

Naprosto nepovedená adaptace... Je to ovšem škoda, protože se jedná o jeden z mála filmů pro teenagery, kde jsou herci v hlavních rolích sympatičtí a umějí aspoň trochu hrát (Alden Ehrenreich *** a Alice Englert **). ()

PetkaW.

Od filmu jsem vůbec nic nečekala. Nebýt zvučných jmen a poměrně slušného traileru, tak bych se na něj asi ani nepodívala. Ale prokrastinace kvůli škole se u mě projevila v plném rozsahu a já se dívám i na filmy, které mě do té doby vůbec nelákaly. Nádherné bytosti mě zpočátku mile překvapily. Dobrá osvěžující hudba, poměrně sympatičtí herci, zajímavý příběh... ale celkově to nějak... nesedělo. Postavy mi přišly ploché, kolikrát jsem nechápala jejich chování, druhá půlka filmu byla překombinovaná a taková... skákavá. Výborné scény střídaly úseky podprůměrné. Závěr radši nekomentuju, protože mi přišel strašně nedotažený a nedovysvětlený (chápu, že chtějí natočit pokračování, ale i tak mohli konec víc propracovat, protože tenhle závěr filmu hrozně ublížil). Mám ze snímku smíšené pocity... uvidíme, jak se mi v hlavě rozleží po nějaké době. Zatím je to ale průměr a vidět jednou a stačilo. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (viac)

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (viac)