Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

matej.perun odpad!

Pri trojke som si povedal, že efekty a nejaká ta Shiova blbustka (i keď ma skôr štval ako bavil) to na 1* ešte dajú. Veľmi prezieravo som si tento diel nechal až na domácu projekciu na nudný nedeľný večer v nádeji, že to bude aspoň tupo zábavné, ale to by Bay musel byť vážne aspoň trocha príčetný a predovšetkým by mal niekto držať scenáristovi pri hlave nabitú zbraň a použiť ju zakaždým, keď sa v príbehu zjaví dcéra hlavného hrdinu. Niekde za polovicou som bol už úplne stratený, no stále som bol schopný nastaviť sa na mód tupého diváka, ktorý len pasívne, dokonca bez akejkoľvek emócie, sleduje dianie na plátne, no niekde pred koncom zvíťazil pud sebazáchovy a radšej som to vypol. Film mal ale i dobrú stránku, keďže som dospel k poznaniu, že život je holt príliš krátky na to aby som ho trávil pri takýchto sračkách a rozhodol som sa venovať svoju pozornosť lepším filmom. ()

doogiemus

Wau, no veľmi ma tento film "obohatil". Marky Mark ako skvelý ocko, ktorý v pohode vychoval dcérku ako lusk. Už viem, že ako mám vychovať svoju dcéru. Nech aj na farme má dokonalý mejkap, vysoké podpätky a nech sa hnevajú všetky prostitútky, že táto dcéruška ukáže viac. Veď sedemástka vie všetko najlepšie. Rozumie sa do života, vzťahov, proste má život v malíčku. V hľadaní partnera si zaslúži cenu. Bez problémov si nájde chlapíka, ktorý síce v prístupe k ľuďom stojí za prd, ale MÁ AUTO. No čo viac treba. Veru, to dievča si zaslúži potlesk....palicou po hlave. Aj keď to bol graficky dokonalý kúsok, hnevalo ma v ňom mnoho vecí. Ako výplach mozgu to však poslúži. Kto po ňom túži, nech si to pozrie. ()

kiler1983

prečo vlastne natočili daľší film, pokračévanie čo mohli a aj mali nejako dôstojne ukončiť alebo si aspon nejako upratať piesoček na ďaľší film. čo sa akcie týky bolo tak rýchle až to nebolo dobré. to že sme zavŕtali do minulosti a vieme ako to tu naozaj bolo a ako vyhynuli dino tak to je v pohode. bolo to haluzne urobene ale aby nakoniec autoboti jazdili na plechových dino tak to už nie. to bola taká blbosť že ako už niekto písal "praskla mi poistka". film kľudne mohol na konci nechať vybuchnuť celú planetu lebo tak sa k tomu tušim aj schylovalo v tom tokyo či kde to bolo. teším sa na pokračovanie lebo ako sme sa dozvedeli tak ten hlavný autobot je nejaky dezertér a oni ho chcú uvezniť... takže bude ďaľšia nakládačka... :) ()

svist10

Po druhé minutě jsem si říkal, co to ten Bay sakra hulil. Ano, celá předchozí trilogie měla svoje WTF momenty, ale to, co se děje tady, to je úplně nový vrchol. Následujících zhruba čtyřicet minut je marný a bezzubý pokus o rodinné drama. S patosem, kamerovými oblety, postavami snímanými z podhledu a záběry do slunce. Mimochodem, většina to asi čekala, ale stejně to napíšu: drama taky nefunguje. Přesto, že je Marky Mark relativně sympatická postava, a Nicola Peltz definitivně nechala zapomenout na průšvih s Posledním vládcem větru/ů. Yeager je sice lepší Witwickyho, ale Megan je pořád nejlepší roštěnka série. No, a po čtyřiceti minutách začne bordel. Osobně si myslím, že po opuštění stodoly scénář obsahuje pouze citoslovce. Ke slovu se dostávají náhody, králíci z klobouku a deus ex machina. A to prosím celé následující dvě hodiny až do konce. Zbytek filmu je (po tom utrpení na začátku) totiž ještě větší shit. Jsem sice zvyklý, že v Bayových filmech vybouchne i banán spadlý na zem, ale tady definitivně ztratil soudnost. První tři filmy ještě jakž takž dávaly smysl, ale tady si dělá co chce. Proč do filmu strkat jasnou obdobu Stevea Jobse? Protože můžu. Proč bych tam nedal i dinoboty a transformeří stvořitele? Bay se chová jako otylé dítě v cukrárně. Páni producenti můžu tam dát tohle? A tohle? A taky tohle? A páni producenti to všechno zaplatí, protože vědí, že lidi stejně přijdou a oni svoje prachy dostanou zpátky. Transformeři se zkrátka zalkli svojí snahou o epičnost a režisérovou neschopností vytvořit postavy, které žijí. Všechny jakoby se vygenerovaly před začátkem filmu. Letní blockbusterová sezóna 2014 byla slušně nabitá a nečekaná spousta filmů se povedla. Age of extinction k nim ale nepatří. JEDINÉ, co můžu na tomhle pochválit jsou triky, za něž výhradně je ta jedna hvězda. Přiznám se: v srdci chovám odvážný a smělý sen, že Bay konečně sekne s Transkami a natočí pro změnu něco normálního. Třeba další Mizery. Jenže dokud to bude vydělávat, tak se to asi nestane. A to je škoda. ()

pepca72

Jediné, co mě na tom sralo, byl Whalberg, ne on jako herec, ale role kterou hrál v 1 půli filmu. To byla nějaká povinná americká propaganda na americké puritánství. Ta jeho starost o 17 letou rajcovní dcerušku, byl fakt trapnej. Jak byl pohoršen a udiven, že má v 17 kluka, a v škoku, že sním píchala, no hrůůůza.To tam Majjkl Baj musel asi narvat, aby potom mohl demolovat a pustit svůj um z uzdy. A zase se mu to povedlo, klukovi jednomu. Akce přehršel, zýáběry a efekty neskutečný, Bayovy létající záběry, piruety, ani nachvíli, nenachá diváka dokoukat jeden záběr a narve tam další a lepší, a zase a zase. Zasloužené 4*, jednu dávám dolů za ty přiblblé otcovské dialogy a celkově slabší začátek. Jo a Tucci neměl chybu, výrazná postava celého filmu. ()

kacudzde

Ano, Transformers už by měli opravdu zaniknout. Změna hlavních hrdinů příliš nepomohla, stejně jsou tu lidští hrdinové spíš do počtu. A ty "dojemné" scény a dialogy mezi otcem a dcerou byly opravdu směšné. No, a děj, to je katastrofa i na tenhle žánr. Akčních scén je tolik, že při tak dlouhé stopáži brzy začnou dokonce nudit. A Dinoboti to celé dorazili. ()

Habansz

Já dávám čistokrevnejch 5 hvězd. Proč? Protože proste Michael Bay. Jasně že 99,7% filmu je naprostej vyhypovanej nonsenc a že každá holka v jeho novém filmu je buďto Megan Fox, nebo geneticky upravená, bezchybná supermodelka. Ale kvuli tomu na Transformers nekoukáme (alespoň já ne). Koukám na ně především kvuli vizuálu a ten je prostě perfektní. Transformers je prostě zfilmovaná pohádka od Hasbro a tak je potřeba se na ni dívat. No a co, že by to auto takhle nikdy neskočilo, že by se ta budova takhle nezřítila a že tohle a tamto ... 4. díl by se klidně mohl jmenovat "Bayhem", protože tady ho Míša dotáhl k dokonalosti. Je to prostě audiovizuální oddychová opera plná výbuchů, robotů a vybuchujících robotů. Prostě nechám mozek někde ve futrech a užívám si akční nářez. Stopáž byla asi o něco delší než bylo zapotřebí, ale za celé ty téměř 3 hodiny jsem se nepřistihnul u toho, že mám potřebu se dívat kolik jeětš zbýva do konce apod. Kdyby tu nebyly žádní Wahlbergové a Nicoly Peltzové, tak by se význam filmu nijak nezměnil a možná by to bylo ještě o chlup lepší, protože hlavní moto: Kašlem na lidi se rychle změnilo v dáme jim jeste 76 856 000 šanci, třeba nás tentokrát nezraděj. Nevím co od toho čekali ostatní, je to prostě letní blockbuster a jak všichni víme ty neoplívají ani sofistikovanejma postavama, ani hlubokým příběhem s neotřelou zápletkou. ()

zekon odpad!

Neskutečná matlanina. A dát nějakou * jen za triky a zvuk, o tom to být nemá!!! To je zmatek, po 30ti minutách nuda a nikam nevedoucí 3D akce. Nedodíváno na přání dětí, které to odmítli dál sledovat. ()

Nobunaga

Ten Bay se snad zbláznil. Nutit nás téměř 3 hodiny čučet na jeho vizuální samohanu. Jako nic proti Transformerům, jedničku mám rád a z úcty k ní zasedám i k jejím pokračováním. Ale ta jalová třetí hodina v Hongkongu a dinosauři už byli prostě moc. Po dvou hodinách to mohlo klidně skončit v Chicagu, stačilo jen dodat těch pár dialogů, kterými to chtěl Bay uzavřít a nikdo by nic nepoznal. A byli by spokojení všichni- diváci by dostali co chtěli i bez dřevěných zadků, producenti mohli ušetřit pár mega a Michael mohl mít hodinu materiálu do pátého dílu. Ale abych jen nehaněl, jistý posun k lepšímu od trojky tu je- souboje robotů zpřehledněly a i výměna Wahlberga za již otřepaného Shiu byla myslím si přínosem. ()

migl

Už druhé pokračovanie bola blbosť,ale toto je vrchol stupídnosti. Neočakával som moc,len som dúfal že z Wahlbergom to bude zaujímavé,nebolo, dočkal som sa len zbytočne dlhej a nudnej voloviny ()

Mark1983

No i když podle většiny diváků na čsfd je to nejhorší pokračování Transformers vůbec,i když se ve filmu byla provedena výměna herců tak i přesto všechno,což alespoň režisér předešlých dílů zůstal,mám názor,že i když to není film k zahození,je to pořád stejně průměrně zábavné,takže co se týče zpracování,podle mě je to dějově pořád stejné. ()

Ms.Iris

Transformers ma vždy bavili aj baviť budú :-) ale čo ma iritovalo a dvíhalo tlak, bola Tessa a jej nonstop čisté tričko i bundička. Bez ohľadu nato, či sa minutu pred tým válala po zemi, po blate, v prachu ... mala oblečenie vždy čisté. A to isté - postava Joshua Joyce, ktorého košeľa bola snehovo-biela do poslednej minutky filmu (a tých minút tam bolo požehnane). Hlava začmudená najviac ako sa dá a límce košele svietili čistou bielou. Brrr....detaily, ktoré ma len a len odrádzajú! 3* ()

gael83

Autoboti ♥ nekriticky nebo možná i lehce kriticky, narovinu a na tvrdo říkám, že tohle je bomba. Co je ultra voser tak ten úvod, přestříhat, zrychlit a méně kukuřice, podstatně méně kukuřice a bylo by to za plný počet. Vztahová klišé jsou pouze výplní story, jinak od 2/3 to jede, jako dobře namazaný stroj a končí to skvělým dvojitým finále, včetně linky do "dvojky" protože tahle trilogie je v podstatě restart celé série. Autoboti a Decepticons za mě ANO! ()

zurivymlok

Je to sice blbost, ale alespoň zábavná blbost - stejně jako předchozí díly. Z osazenstva zůstal akorát Optimus a Bumblebee; ostatní se stejně jako v předchozích dílech někam ztratili. Nahradili je dva další autoboti, jeden představitel východní modrostí, druhý spíše typu motorkáře na Hairley. Megatron opět oživen, avšak s jiným podstatně méně cool faceliftem, pod jiným jménem, a s podstatně menší rolí v příběhu. Hlavní záporák je ok. Wahlberg taky. Nicola Peltz sice hezká, ale nevýrazná. Stanley Tucci výborný, ač mám dojem, že inspirován byl S. Jobsem, což už je dnes poněkud trapné. Jack Reynor zoufale nesympatický. Bingbing Li ve svých téměř čtyřiceti letech stále k sežrání. // Abych to shrnul, film (ač hůře hodnocen) není nijak horší ani lepší než předchozí díly. Sice se změnili hráči (ač na Optima, Bumblebeeho a převtěleného Megatrona), ale hra zůstala stejná. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)