Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

Jakubik

Mám spíše rozporuplné pocity. V IMAXu se jednalo opravdu o audiovizuální zážitek kterej jsem si fakt neuvěřitelně užil a odcházel jsem se zalehlýma ušima a prasklou hlavou. Jenže…tady u tohoto filmu platí jedno přísloví a to zní „Méně je někdy více“. První obrovskou chybou filmu je jeho úmorná délka. Nevadí mi koukat na tří hodinový filmy, ale tady už film prostě neměl co nabídnout a tak už ten jinak skvělej závěr trochu bolel. Druhou chybou už je opravdu velká přepálenost akce, která je opravdu skvělá ale fakt jí bylo až moc a už se to všechno slilo dohromady. Nebudu ale kritický k filmu, který je určen asi tak pro desetiletého kluka a přidám pár pozitiv. Nejlepší částí filmu je první polovina než se děj přesune do Číny. Je tu napětí a člověk třeba při úniku z farmy ani nedýchá. I když Čína nabízí nádherný exteriér ve filmu to působí spíš jako, že se dopisovalo do scénáře pár řádků, aby se tam mohlo natáčet. Další svěží věcí je obměna herců v čele se sympaťákem Marky Markem. Tuším, že Bay prohlásil, že traňdáky chce natáčet jen on, aby to někdo nepokazil. Můj názor je ten, že jestli se v dalším díle trošičku neuskromní tak pošle roboty zpátky na Cybertron. Jedná se o nejslabší díl série… ()

IPajule

Zdá se mi nebo tento díl byl zatím ze všech nejlepším. Nechybělo zde nic, co k dobrodružnému filmu patří. Láska, napětí a očekávání z konce, který byl naplněn hodně akčními scénami. Jen mi chybělo obsazení herců z minulých dílů jako například Shia LaBeouf nebo Megan Fox. Hudba, která nezklamala svou chytlavostí a krásou v doprovodu romantických nebo smutných scén. Steve Jablonsky ani po čtvrté nezklamal svojí tvořivostí. Z konce tohoto pokračování bylo znatelné, že to ještě všechno vůbec neskončilo a jsou naplánovány další 2 díly. ()

glumka

Dobře není to dobré jako jednička, ale zase to není špatné. Co bych vyzvedla tak dokonalý soundtrack, Marka a Autobota ala Bud Spencer. Dinoboti byli zajímaví a teda s Optimem na hřbetě to byla dokonala zbraň. Škoda jen, že Bumblebee měl o dost menší roli než v předchozích filmech, ale aspoň přežil a to jsem se o něj vážně bála. Film o5 dokazuje, že lide se prostě zniči sami a nikoho jiného nepotřebují. Jen potřebují někoho, kdo jim o5 zachrání zadek. Nemůžu se rozhodnout, jestli 3* nebo 4*, ale sakra za ten soundtrack to budou ty 4*. ()

Ondr@932

::::VELKOLEPÁ PODÍVANÁ:::: To je Transformers 4 ! Dle hodnocení zde - 62 % jsem i tak pořád věřil, že to bude pecka a hned mi bylo jasný, že tu je hromada kritiků a já se jim ani moc nedivím, když se Bay ani moc neposouvá kupředu a spíše se pořád jen snaží aby to bylo ještě víc velkolepější ... A daří se mu to. A já se musím přiznat, že na tom stále pořád moc ujíždím i když jak jsem psal, že scénář se moc neposouvá. Tak epičnost tomuto filmu jako jinému z této série dodává obrovské grády nevysvětlitelných rozměrů ! Spolu s dvojkou asi nejlepší díly série ! Třetí díl se Michaelovi až tak dokonale nepovedl, kvůli první nezáživné hodině, ale poté to aspoň částečně dohnal, ale to už ujíždím trochu do jiných kolejí. Co se týče čtyřky tak po trojce jsou to opět Transformeři jak mají být ! Neskutečně plno akce, plno vizuálních efektů, plno autobotů a dynobotů, plno výbuchů a také plno extrémně napínavých emocionálních scén a někdy i nějaké vtipné hlášky, ale není jich už tu moc, neboť se Michael Bay z předchozích dílů poučil. A co se týče nových herců tak největší radost jsem měl z hlavní role Marka Wahlberga (je to mrtě týpek) a také krásné herečky Nicol Peltz a její přítele Jacka Reynora, který není moc známý, ale zde předvedl také slušný výkon. A také kdo mě velmi mile překvapil byl dokonalý záporák Titus Welliver, který je spíše neznámý, ale zde si myslím, že se dost zviditelnil a byl to také týpek. Takže celkově když to shrnu tak nový Transformers nebo-li nový začátek nové trilogie je velmi příjemné sousto s epickou podívanou jak je u Bay zvykem, která už tu nějakou dobu nebyla ! Těším se moc na pokračování a myslím si, že opět Michael necouvne a nenechá tuto dokonale rozjetou sérii někomu jinému. I když to říká po každé jeho premiéře, že už je čas přenechat sérii někomu jinému tak zatím nikdy neodolal a tudíž se nepotvrdilo jeho tvrzení a je u Transformeru pořád a to je jen moc dobře ! PS: Po této premiéře v rozhovoru už ani Michael netvrdil, že by přenechal sérii někomu jinému, ale že se uvidí, co bude dál ! 100 % - Viděno ve 2D kině ()

Yancl

Ač s lítostí, tak musím jako filmový fanoušek předchozích Transformerů hodnotit "negativněji" ... Třetí díl to ještě tak-tak ustál s vizí brutálních efektů a i když to nebylo ono, stále tam bylo něco původního. Nad-stavovaný čtvrtý díl je a bude z velké míry jen dojnička na peníze, které prostě ten divák za ty roboty DÁ. S touhle vizí jsem také šel na premiéru a vlastně jsem se ani nespletl. "Zánik" je mix mnohdy nelogických, nesmyslných, nevysvětlených, zdlouhavých záběrů ... které (na druhou stranu) JSOU velice dobře ztvárněné a po vizuální stránce není opět co dodat. Jsou to orgie, je to nářez a parádně se to sleduje. Herecky absolutní výměna .. Marky Wahlberg je v mnoha ohledech můj oblíbenec, ale do role ?? vědce ?? mi vůbec nesedí a už vůbec né, jak poskakuje s mimozemskou zbraní a hraje si na Ramba. Jeho filmová dcera (ta by spíš seděla do role přítelkyně) zase nějaká playmate, jak je u Baye známo (zas podotýkám, Megan Fox byla první a vždy tam bude). A ta stopáž, omg, skoro 170 min .. to je příliš i na Baye a určitě by se to dalo osekat alespoň o 50min. Nevím kolik má Michael v plánu natočit Transformerů, ale chtělo by to změnu. Já, jako fanoušek, odcházel z kina zmatený, ač spokojen s digitální řežbou, tak nespokojen příběhem Optima Prima ... .... II. PROJEKCE : Potvrzuje nevyhnutelné - taková nedoladěná transformující se slátanina všeho dohromady. Ale, pokud by z toho byl samostatný film nějak nenavazující na trilogii Transformerů, dalo by se to nějak ustát. Jenomže není a pan Bay přešlápl ... a opět zdůrazňuji, co ta stopáž 165 minut ? [59%] ()

Rasle

Po skončení filmu som ešte dlho premýšľal nad tým čo za Transformerov som to vlastne videl. Boli to iní Transformeri. Lepší ako tri predchádzajúce diely určené hlavne pre tu nižšiu vekovú kategóriu! Wahlberg tu dokonale zapadol, lepšie ako jeho detský predchodca Shia. V divákovi sa konečne hýbu aj nejaké emócie čo je veľké plus teda aspoň pre mňa. Tento raz to nebolo už len o bitve medzi plechovou inteligenciou, ale už aj tou ľudskou čo opäť musím vyzdvihnúť. Pre mňa príjemné prekvapenie a obdiv pre režiséra Baya. Nova éra Transformers sa práve žačala :-) ()

Whitebeard

Ach jo. To to dopadlo. Restart, začátek nové trilogie a ono to nedopadlo zrovna nejlíp. Efekty? Na jedničku, prakticky neexistuje záběr, kde by nebylo něco, co si řeknete "hmmm". Jenže mi přijde, že téma Transformers je pro teď vytěženo. Tečka. Za týden si už nevzpomenu, jestli se v tomhle díle válčí o "zrno", nebo jestli se válčí o "matérii" nebo o "prajiskru". Roboti začínají splývat, díly začínají splývat, rozdíl je jen v hercích a ti jsou jak bych to řekl... nemastní neslaní. Mark je jedinej, kdo tu nějak vyniká, jinak nikdo nedostal tolik prostoru, abyste se o nic něco dozvěděli, takže mu tu běhá jeho dospívající 17ti leté dcera s nějakym automobilovym závodníkem, kterej Markovi za ní běhá po nocích na farmu aniž by to věděl, na konci se všichni obejmou a jsou šťastná rodinka, aniž by je k tomu film a děj nějak směroval. Všechno je to takový nějaký pitomý, až to bolí. A ještě horší na tom je, že už se u toho filmu člověk ani nezasměje. Vtipy a hlášky z jedničky se pomalu vytrácely díl po díle, až ve čtyřce prakticky vymizely úplně. Takže tu zbyla spíš jenom spousta trapností. Kdyby film ořízli na prvních 20 minut a posledních 30 minut, byla by z toho velice příjemná řež s vynikajícím soundtrackem Jablonskyho a Imagine dragons. Jenže ono to má 165!!! minut a tak je oněch 50 minut nastavovaných ještě dalšími 115ti, kdy si člověk říká, jestli to Bay opravdu myslel vážně nebo ne. Viděno v Cinema city ve 3D (nic zázračnýho, ani nic co by vadilo) s českym dabingem (nezklamalo, ušlo) a zažil jsem si jedno velký peklo, kdy jednoho z autobotů daboval Ota Jirák. Všechno je špatně, zapomeňte na všechno, co jste si o tomhle dabérovi mysleli, je to ještě horší, než to mohlo být!! S přihlédnutim k tomu, že se to manželce celkem líbilo a nenudila se, dávám za 3* (s mínusem) a říkam, že je to naprosto průměrnej nemastnej neslanej flm a zatim nejslabší díl série. ()

FanKalEl

Po toľkých recenziách a negatívnych hodnoteniach som bol strašne prekvapený a spokojný keďže som už vedel že do čoho idem. K tým pozitívnym stránkam neskôr. Najprv by som chcel pokarhať Michaela Baya čo to urobil so svojou sériou. Dosť tu chýbajú predošlé postavy herci keďže vďaka nim to malo svoj vtip a nadhľad. Bez nich to u tohoto diela nieje ono. Jednotka mala celkom aj pekný príbeh, dvojka a trojka tiež za niečo stáli ale v Age of Extinction je príbeh MINIMÁLNY ! Scenár je buď hluchý alebo dementný. U chovaniu postáv je to takisto. Stopáž je prepálená hlavne pri prvej 1/3 filmu. Tá prvá naháňačka je úplne zbytočná a tí herci sú tam zbytoční. Jediné herecké výkony ktoré za niečo stáli mali Mark Wahlberg a Stanley Tucci. Napriek všetkým tým veľkým výtkam som sa bavil. Stále sú to transformeri a stále je to pecka a po vizuálnej, technickej , trikovej a akčnej stránke má tento diel najviac toho čo ponúknuť. Možnosť vidieť nevidené triky, maximálnu deštrukciu a akčné súboje, plus kamera sa polepšila a na tej galaktickej lodi to bolo niečo neskutočné. Vo finále v Číne sa Bay nechal utrhnúť z reťazov a vyhodil do povetria vyše 200 mil. pre svoj detský sen. Ja mu závidím. Na príbeh a ostatné dôležité veci z kinematografie sa vysral a išiel si svoje a ja som mu to zožral ale maximálne za 3 silnejšie hviezdy :DD Ja som tých 165 min neoľutoval ale pobavil, plus ešte jedno plusko za "Battle Cry" Imagine Dragons - epická pesnička si beží a pritom sa otecko ide obetovať pre svoju rodinu a zastrieľať si do trasformera so swordom, no čo už miestami dementné, záver bol plný hluchých slov a pán Ehren Kruger si pri písaní poézie vypil trošku viac vínečka no čo už aspoň to tí technici neposrali a mali sme možnosť vidieť nevidenú akčnú deštrukciu a choreografiu. Je to mínus plus, dúfajme že sa Majkl zobudí zo svojich detských snov a nastolí aj nejaký medzigalaktický epic story a nie 500 miliontovú ohranú záchranu Zeme a ľudstva. (64%) ()

michald99

Stejná hrůza jako trojka. Nesmyslná a nepřehledná akce, podložena špatnými zvukovými efekty. Furt stejná retardovaná zápletka: "Megatron to, a Megatron tamto.." už mě to nebaví se na to čumět, neuvěřitelné dlouhá a zbytečná stopáž, mohlo se to utnout už na 1:45 a výsledek by byl ten samej. Trapné klišoidní dialogy mezi postavami, roboty a vůbec vším co tam kdy promluvilo, jen Mark je umí dobře zahrát a ostatní ne. Jo a pak ještě Stanley Tucci byl super, škoda že mrhali jeho hereckými schopnosti na takovou hovadinu, která je jenom splácaninou výbuchů a stříleček bez jakéhokoliv smyslu. Jeho název zní Zánik , ale ve skutečnosti je tam víc robotů než ve všech předchozích filmech dohromady. ||20%|| ()

Johny M.

Zánik nečekaně trumfuje slabou trojku nejmíň o 2 třídy a snad i Pomstu poražených. A to nejen (přehnanou) stopáží, ale hlavně přehlednější a luxusnější akcí, Wahlbergem, několika dobrejma nápadama a absencí poměrně trapnýho humoru! ()

Barak

Počtvrté a znovu pořád to stejné - tentokrát v Číně. Bay už by se na roboty měl konečně vykašlat a natočit třeba dlouho očekávané pokračovaní Mizerů nebo něco menšího ve stylu hodně povedeného P&G, protože tady snad vyčerpal už všechny možné nápady. Jednička byla něco nového, neokoukaného, ale s každým dalším dílem už to jde jen víc a víc dolů. Možná je to sice epičtější, dražší, větší, akčnější, výbušnější atd., ale rychle se to okouká a ta vata jménem příběh je.. prostě vata. Další už ne, prosím. Bay si natáčení nejspíše hodně užívá a může se u něj šíleně vyřádit, ale už toho bylo příliš. Navíc to má přes 2,5 hodiny!! ()

bararich8

Bohužel momentálně nejslabší díl série. Za prvé chci zpátky Shiu a Megan, pak by to chtělo trochu ubrat, jelikož se nám na Zemi přimíchala další rasa či co, která drží další emzáky. Navíc autoboti se čím dál více chovají jako lidi. První 3 díly si nádherně vystačily s méně a nepřekombinovávaly. K dobrému musím přičíst některé povedené scénky a hlášky, samozřejmě hudbu. Škoda několika logických kiksů, absence nějakého pořádného transformera jako v předešlém díle a pořádné kulervoucí destrukce (ala padající mrakodrapy). Celkově je to však ale stále koukatelné a hračičkové si přijdou na své. 3*. ()

h4k

Velmi slabé a zbytečně zdlouhavé. Na filmu se mi líbila snad jen poslední půlhodina, kdy Bay bouchá do extrému. Hlavní trio mě nijak neoslovilo, o to větší dík sympaťákovi Tuccimu, který si sám zaslouží jednu hvězdu :) ()

Stíba

Trocha toho rodinného srdceryvného handrkování, absence Shii LaBeoufa (Wahlberga mám rád a dělá co může ale Transformes se u mě rovnají Labeouf), krkolomná akce a zkrátka i celkový dojem ze všeho ostatního, dělají z prozatím posledního dílu ten vůbec nejslabší. Ale ne zas o moc než ten první ani druhý. ()

darkreider

Je to také ako každý rozumný človek očakáva. Bombastické, nablblé a prepálené v každom možnom aj nemožnom ohľade. Rýdza esencia popcornu na bez-mozgovú jazdu s Marky Markom, ktorý je nehorázne lepšia voľba ako Šija leBlaf. Vďaka nemu film trochu dospel. Trochu! Stopové množstvo. Niektoré hlášky sa rozhodne zapíšu do siene slávy („Sweetie, hand me my alien gun.“) a celkovo zábava funguje. Scény sú do jednej mimo mysu a zdravý rozum je váš úhlavný nepriateľ. Keď sa nad to ale povznesiete, je to možno najlepší Transformers film. Vadila mi asi len EXTRÉMNA dĺžka, lebo dve a trištvrte hodiny čumieť na explózie začne ku koncu trochu nudiť aj najväčšieho Bayovho nochsleda. No a finále s novo-nájdenými compadres, to je niečo tak prestrelené, že sa vám vyvarí aj ten drobný zbytok mozgovej kôry, čo ešte ostal. Partia správnych ľudí, basa pív a tento film vám zaručí ultimátny večer. ()

KafuR

Tupé stejně jako trojka, dceruška nepříjemná jen o kapku méně než její otravná předchůdkyně, ale stejně, z vizuálního hlediska je to tak dechberoucí podívaná, že člověk jenom nemůže pochopit, jak někdo může vyhodit tolik prachů za natočení pár robotků, kteří mají ničení světových velkoměst tak v oblibě, že bombu radši odnesou do tramtárie a o její účinky se (už počtvrté) postarají sami. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)