hero_bk

Krásný rozbor mezilidských vztahů na vztahu člověka a operačního systému. Pomalé plynutí, dlouhé konverzace a další prvky zde vůbec nejsou na škodu, protože vztah samotný pomalu plyne, ve vztahu samotném jsou dlouhé konverzace. Myslím si, že Oscar by tomu slušel. Nebylo to lepší než Vlk z Wall street, ale určitě pro Akademii přijatelnější :) ()

lakiboy

Neviem... Kúpiť si inteligentný OS a využívať ho na e-maily a príležitostný virtuálny sex, potom sa s ním pohádať a deň s ním nerozprávať. Veď je to OS!! Každopádne, dá sa nad tým ľahko prižmúriť oko, pretože film má svoje kvality, príbeh svoje zvraty a záver svoju pointu, takže v tomto prípade tých 3 pol hviezdičky zaokrúhlim smerom nahor. BTW: Komu ešte hlavná postava pripomínala Leonarda z Big bang theory? ()

mr.hack

Milá Okýnka 7, pokud rozumíte tomu, co teď píšu, tak Vám říkám rovnou: Jestli na mě někdy promluvíte, letíte okamžitě z okýnka! A nic na tom nezmění ani fakt, že byste měli sexy Scarletin hlas a kdykoliv byste byly ochotný se se mnou udělat. Věřím, že lidé libující si v pomalém tempu a v zachycení post-apokalyptické budoucnosti, kterou již by nedal dohromady asi ani Chuck Norris, budou z tohoto filmu nadšení, na mě však působil spíše jako delší ukolébavka na dobrou noc. ()

singone

Jeden z filmů, na který je zločin dělat dabing, snad se k tomu nikdy v češtině nenachomýtnu. Je to také jeden z nejlepších filmů ze Scarlett Johansson, vlastně kromě The Prestige, asi nejlepší a to se v něm ani jednou neukáže, zrovna u ní divné, že? Ale bez jejího hlasu by to prostě bylo něco jiného. Líbila se mi také ta ironie, že film se odehrává v mírně futuristickém LA, ale tyto futuristické exteriéry byly natáčeny v současné Šanghaji, což také o něčem vypovídá..... ()

wito

áno, toto je ONA. filmová tvorba, ktorú mám rád a vždy sa už podvedome teším, že raz za čas príde. nenápadne, možno ako láska, ktorá zrazu prekvapí. nie je dokonalá, ale je tak vrelo svojská a tajomne zrozumiteľná. spike jonze u mňa už dlho boduje, ale za tento nápad sa mu budem ešte dlho klaňať... ()

Masety

Původně se mi námět zdál opravdu zajímavý a těšil jsem se, jak se vžiju do děje. To sem se ale drobet přepočítal. Nemyslím si, že by scénář nebo režie byly nějak vyloženě špatné, ale toto prostě neměl být dvouhodinový film. Problém je, že hned ze začátku si neuvědomíte, že je to hrozně utahané a zdlouhavé, ale jen co vám to docvakne, tak usnete.. Mně to začínalo docházet v první polovině filmu, tehdy jsem se zapřemýšlel, jakto že se mi to zdá najednou tak zpomalené a nezajímavé, když první polovina byla tak.... cvak.. vlastně taky nezajímavá! Koukali sme na to ve čtyřech lidech (z toho dvě holky) a podle malinkých oček všech přítomných po konci filmu, si nejsem jist, v kolika sme ho opravdu "dokoukali". Každopádně já takových 40 minut určitě prospal, přičemž děj mi nijak neunikl... Toť má zkušenost. Možná jsem na toto dílo neměl dostatečně emo náladu, možná měl na mě Joaquin až moc přihřátej knír, ale rozhodně vim, za co strhávám celou jednu hvězdičku, z jinak pro mě 3* filmu. Je to za to, že má Scarlett jednu z hlavních rolí, ale za celý film se ani jednou neukáže! ()

Anomiska

Film je plný kontrastov. Štýl obliekania pripomínajúci prelom 60. a 70. rokov vs. moderné technológie a architektúra, vzťahy vs. elektronická komunikácia a pod. Pokladá otázky, kto sme, kam smerujeme (to dokladajú vyššie spomínané kontrasty) a ukazuje, ako nás ovplyvňujú ľudia a vzťahy v našich životoch, ako sa meníme a formujeme skrz ne. ()

Ballycrovane

Nevzpomínám si, kdy naposledy ve mě romanticky laděný film vyvolal toliko zamyšlení. Něco je tu zvláštní, tak specifické a přesto čitelné a místy divné. Myslím, že alespoň jednou se v tom filmu viděl každý. Tleskám nekompromisně zadumané herecké lince Phoenixe, ale není nad jeho gladiátorského "záporňáka"! ()

Expertt odpad!

NIC, ale vubec nic :-D po dlouhý době jasný král sraček...docela by mě zajímalo kolik tahle zvuková stopa měla rozpočet, protože bych možná za ten balík natočil sám něco lepšího. Prakticky po většinu času šlo o bezduchý obraz doplněn zvukem..některý hlasy se poslouchaly pěkně, pár future time efektů taky bylo zajímavejch, ale to neni film. ()

Araliya

Pre mna slusnych 80%. Ano, pozerala som sa na romancu clovek vs operacny system, ano bolo narocne sledovat Phoenixovu viac menej jednostrannu verziu vztahu. Ale styl akym ma tento film previedol cez stadia vnutorneho rozpolozenia cloveka, ktory akosi nevie ako ma dalej existovat, fungovat, bolo podane s citom a pritom smutne realisticky. Nechyba vela a podobnym zivotom budeme zit my a nielen hrdina na platne. Urcite sa oplati vidiet. ()

odbornicka

Istým spôsobom aj dobrý námet, ale úplne zlý scenár, dobrý začiatok a potom už len nuda. Chápem, že človek sa dokáže nejak zamilovať do osoby, ktorú nikdy nevidel, ale s vedomím, že je to operačný systém ním vážne randiť? To by som ešte pochopila v strelenej trápnej komédii a nie romantickej dráme.. ()

rottik-cb

„Někdy mám pocit, že už jsem všechno zažil. A že už nic nového nezažiju.“ Hipster indie záležitost z blízké budoucnosti, kdy kníry budou opět in (je to ne!). Stojí a padá na skvělém a maximálně uvěřitelném Joaquinu Phoenixovi (jedna z jeho vůbec nejlepších rolí, řekla bych) a podmanivém hlasu Scarlett Johansson, která na to, jak omezené možnosti má, hraje perfektně. Zaujmou krásné exteriéry (interiéry též) i práce s kamerou. Her je komorní, velmi melancholický film, který jaksi mimochodem pokládá nelehké otázky (Není naše závislost na moderních technologiích patologická? Co musí být ve vztahu, aby to byl vztah? Kdy se z člověka stává člověk?), zatímco se záludně tváří jako intelektuální romance. Jsou dvě možnosti- buď bude film souznít s vaší duší, anebo ho odmítnete jako absurdní blbost. Spike Jonze mě tímto snímkem začal doopravdy zajímat. ()

iKosser

Neskutečné herectví Scarlett...nevím kdy stačilo jen mluvit a rozdat přitom tolik emocí, tolik plnosti, vášně a paradoxně krásy...tohle byl její film a zvládla ho prostě neskutečně, děsím se českého dabingu. Phoenix podle mého jen velice zdatně sekunduje a je takovou šedou eminencí celého snímku a je jím záměrně. Usedlý knírek, zcuchané vlasy a "jen" rozmanitá osobnost neutěšeného intelektuála, který měl jen smůlu na holky(s třináctkou to ale posral jestli se mě ptáte..)...Film je řemeslně hezky světlý, uklizený, krásný, prostě vše je udělané tak, aby nic neodebíralo vaši pozornost od neskutečně uhlazené romance. Tímto filmem si me Scarlett dost získala a byl bych rád, aby brala jen takhle zajímavé role(Don Jon taky ušel) a trošku se nezahazovala těmi komiksovými kvaškami, které jsou sice fajn, ale už toho pro ni myslím bylo dost. ()

TSZ

Hi-tech romantika z nepříliš vzdálené budoucnosti o lásce mezi uživatelem a jeho operačním systémem. Kupodivu to není tak blbé jak to zní, chytře zasazené detaily "světa zítřka" zajistí, že je stále co objevovat. Nastavené zrcadlo k současnému trendu odcizování mi ale vadí poměrně dost. ()

Zl0

Vyborny film s neskutocne pomalym tempom. Na mna boli 2 hodiny monologov a dialogov trosku moc. Komu toto nevadi, moze dat s cistym svedomim za 5. Obraz buducnosti , spravanie ludi, ich problemy aj tie gate vytiahnute pod pupky boli paradne. ()

HarqAlAda

Spike Jonze zažiaril. Aj ako scenárista, aj ako režisér. K tomu môj obľúbenec Jaquin Phoenix a dráždivý hlas Scarlett Johansson. No a toto všetko osadené do nadupaného inteligentného sci-fi. Spike, lepšie si sa nemohol trafiť. Úplne neobjektívne plných päť. Prosím si viac podobných filmov, prosím, prosím.... ()

TommyDiamond

Romantický? Spíš apokalyptický! Přikláním se k názoru, že lidstvo se jednoho krásného dne vyhubí samo, ale představa, že by to mohli být právě chytré OS, kteří nahradí životní partnery lidí a rozhýbou tachometr mortality do vysokých otáček je vážně bizarní.... Jonze Spike byl jistě v mládí otylý uzavřený podivín, který místo aby šel ven, tak trávil čas s cédéčkem operačního systému windows 98. Každé otevření krabičky a přejetí prsty po nápisu na lesklém podkladu doprovázené touhou s někým chápavým si promluvit v něm vzbuzovali neuvěřitelné představy..... A i když je úžasné sledovat jeho představu lásky mezi programem a člověkem, tak jsem se neubránil kritickému pohledu na celé dílo. Jediné co z té ubulené dvouhodinové onanie opravdu stálo za to, byl výkon Joaquina Phoenixe. Dám dvě hvězdy, ať nežeru ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

10.07.2014

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (viac)