Júl 2010, Montreal, Kanada. Dvadsaťpäťročná nezamestnaná módna návrhárka Sophie Malaterreová trávi leto v meste a hľadá si prácu. Nemá žiadne plány, blízkych ani priateľov. Vďaka svojej známej Claire Marasovej sa ale dozvie o internetovej stránke switch.com, prostredníctvom ktorej si ľudia môžu na prázdniny vymeniť dom alebo byt s niekým hoci aj z druhého konca sveta. Sophie nutne potrebuje zmenu, a keďže nemá čo stratiť, rozhodne sa inzertnú službu vyskúšať. V ponuke z Francúzska nájde nádherný parížsky duplex s výhľadom na Eiffelovku a jeho majiteľka Bénédicte Serteauxová s výmenou súhlasí. Po prílete do Paríža je prvý deň v novom byte absolútne idylický, ale druhé ráno ju čaká kruté prebudenie. Polícia vylomí dvere a Sophie sa dozvie, že býva s bezhlavou mŕtvolou, ktorá leží vo vedľajšej miestnosti. Detektívovi Damienovi Forgeatovi nevie nijako dokázať, že nie je majiteľkou bytu Bénédicte Serteauxovou. Jej odtlačky prstov sú na vražednej zbrani a v pase majiteľky je Sophiina fotka. Zrejme si nevymenila len byt, ale aj identitu, a tým aj svoj životný osud! (TV JOJ)

Niki3

Dala bych 4 a půl! Super zápletka, akce, nepředvídatelné. Nechápu, co tu ty lidi zase cintaj..hrdinka je sympaťanda, inteligentní, schopná. Chápu, že na takové není mužské obecenstvo zvyklé, ale já si tu výjimku fakt užila. ()

BratmMm

Nečakal by som, že francúzsky thriller ma bude baviť, vzhľadom k tomu, že celkovo francúzske filmy obchádzam. Pre mňa teda v pohode thriller, docela dosť napätia, skvelá atmosféra. Chybička je zrejme len tam, že to bolo podľa mňa až moc prekombinované (pár vecí možno aj nereálnych) S koncom sa mohli aj o niečo viac pohrať, moc rýchly koniec. Taktiež by som možno očakával na konci ako Sophie žije po tejto skúsenosti atď. ale to by už predsa len možno stratilo šmrnc. Určite si ho zapamätám a po niekoľkých rokov si ho určite s radosťou pozriem. Zostal mi v pamäti. ()

macherano

Velmi prijemne prekvapenie a kvalitne zakoncenie aj ked dalo sa aj inak vzdy sa da inak ale malo to gradaciu a bol to velmi zaujimavy pocin s krasnymi prsiami hlavnej ulohy 🤗 ()